Як зробити двері купе своїми руками

Для організації особистого простору в квартирі та будинку слід встановлювати міжкімнатні двері. Так, кожний член сім’ї буде відчувати себе більш запевнень. У більшості випадків встановлюються двері на петлях, які відкриваються навстіж. Але технології йдуть вперед. При цьому акцент робиться на економії місця. Враховуючи це та інші нюанси, були розроблені двері купе. В цій статті, ви зможете дізнатися тонкощі того, як зробити двері купе своїми руками.

Різновиди

Как сделать дверь купе своими руками

Якщо вам по душі цей варіант дверей, то варто розглянути всі за і проти. Їх існує кілька типів. Наприклад, можна встановити одне або два полотна, які будуть рухатися уздовж стіни або в фальш-стіні. В такому разі можна буде ізолювати окремі приміщення. Іноді двері можуть складатися з декількох рухомих полотен і нерухомих бічних стулок. Найчастіше ці двері встановлюють з метою зонування приміщення.

Как сделать дверь купе своими рукамиСкляні двері купе

Незалежно від обраного типу дверей, принцип їх установки однаковий. Єдина відмінність буде полягати в спрямовуючий профіль, на якому буде пересуватися двері. Що стосується дверей, то вони можуть виготовлятися з різного матеріалу, наприклад:

 • Ламінований ДСП.
 • МДФ.
 • Загартоване скло.
 • Масив дерева.
 • Комбінація декількох матеріалів.

Виходячи з обраного матеріалу дверей, їх вага буде різним. А значить система розсувного механізму буде вибиратися індивідуально під вага всієї конструкції. Наприклад, якщо двері має вагу близько 30 кг, то досить буде встановити 2 каретки. Якщо ж маса двері збільшується, то відповідно необхідно додати кількість кареток.

Особливості

Как сделать дверь купе своими руками

Головним достоїнством дверей купе можна назвати їх ергономічність. Однак це не єдина особливість таких дверей. Тут можна виділити наступні моменти:

 • Щоб відкрити чи закрити двері не потрібно прикладати багато зусиль. Тому якщо є маленькі діти, вони впораються з цим завданням самостійно. Вам не потрібно буде постійно вставати для цієї процедури.
 • Якщо є протяги, то двері ніколи не буде захлопуватись.
 • Двері купе можуть одночасно виконувати дві функції: зонування площі, а також розділяти кімнати на окремі приміщення.
 • Якщо в сім’ї є інваліди, то такі двері (підвісні або на прихованому рейці) не мають порога, а це є додатковим плюсом для безпечного пересування.

Але якщо бути об’єктивним, то ці двері також мають і свої негативні сторони:

 • Якщо споруджується фальш-стіни, то явний недолік в звукоізоляції відразу відчується.
 • Якщо двері пересувається вздовж перегородки, то неможливо поставити впритул до стіни великогабаритні предмети.
 • Замки для дверей купе значно дорожче звичайних. Тому не кожному такі двері та їх комплектація буде по кишені.

Види систем розсувних дверей

Как сделать дверь купе своими руками

Двері купе поділяються на 2 основні типи:

 1. Рейкові.
 2. Підвісні.

Виходячи з назви зрозуміти різницю нескладно. У підвісних дверях все навантаження лягає на направляючу, яка закріплюється вгорі. В рейковій системі відкривання/закривання все навпаки, навантаження лягає на низ. Якщо механізм купувався у надійного виробника, то обидві системи надійні.

Однак при виборі важливо враховувати деякі особливості. Наприклад, є ролики, які здатні утримувати вагу двері до 100 кг. Відповідно до цього додати вагу двері і вийти конструкція, яку зрушити буде вкрай важко. З цієї причини варто підійти серйозно до вибору кожного елемента двері.

Що необхідно для виготовлення

Как сделать дверь купе своими руками

По суті, зробити самостійно міжкімнатні двері купе нескладно. Більш того потрібно не так багато матеріалу. В деталях розглянемо необхідні конструктивні елементи, а після ми зможемо розібратися з тим, як її самостійно зібрати і встановити.

 • Ламінована ДСП. З ДСП можна зробити полотно дверей. Для цього краще вибрати полотно, товщиною не менше 16 мм. Якщо тонше, то в ході експлуатації двері буде прогинатися, як наслідок, через деякий час двері втратить свій презентабельний зовнішній вигляд. Також знадобитися алюмінієвий профіль для окантовки ДСП по периметру. Це продовжить експлуатаційний термін дверей купе, так як додасть конструкції жорсткості.
 • Система роликів і направляючих. З цим все просто. Вам слід придбати готовий комплект роликів і направляючих. Для цього віддавайте перевагу надійному виробнику. Також можна зустріти чимало майстрів саморобок, які спроектують роликову систему самостійно. Більш того, необхідно вирішити, якою буде система підвісний або на рейці. Відповідно вибирається відповідна система.
 • Фурнітура. Сюди можна віднести врізний замок та ручки. Вони також повинні бути надійними і якісними. У замку для розсувних дверей немає звичного язичка, який стирчить із полотна звичайної навстіж двері. У ній встановлений особливий механізм замикання. У конструкції замку є спеціальний рухомий гачок.

Как сделать дверь купе своими рукамиРучки для розсувних дверей

 • Кріплення. Під цим маються на увазі саморізи або дюбеля, якими можна буде закріплювати систему роликів і напрямні до підлоги або стелі.
 • Добори і наличники. Вони потрібні для того, щоб замаскувати всі кріпильні елементи, а саме обрамлення дверного отвору зробити красивим.

Как сделать дверь купе своими рукамиМеханізм дверей купе

По суті, це весь набір матеріалу, який необхідний для виготовлення розсувних дверей. Що стосується інструменту, то тут набір складається з наступного:

 • Електричний лобзик.
 • Шуруповерт.
 • Дриль.
 • Ручна циркулярна пила.

Как сделать дверь купе своими рукамиІнструментарій

 • Ручний фрезер, який необхідний для вирізання пазів.
 • Набір викруток.
 • Плоскогубці.
 • Молоток і т. п.

За наявності всього цього, можна приступати безпосередньо до складання.

Послідовність виготовлення

Как сделать дверь купе своими руками

Найважливіше правило, яке поширюється для будь-яких типів дверей купе – ідеально рівна поверхня. Тільки в такому випадку двері будуть працювати безвідмовно і довгий час. Тому перед тим як встановити двері, переконайтеся, що стяжка рівна і якісна. Якщо необхідно, то залийте її строго по рівню. Якщо цього не зробити, то двері можуть довільно відкриватися або закриватися. Допускається максимальний перепад, який дорівнює до 5 мм. Якщо він буде більше, відрегулювати ролики буде неможливо.

Перед установкою двері купе проведіть ряд робіт, пов’язаних з обробкою стін. Якщо все це залишити на потім, то двері можна ненароком зіпсувати. Навіть закривання їх целофаном не врятує, адже він може прорватися або випадково можна зачепити гострим предметом, наприклад, шпателем.

Також слід визначитися з тим, як саме будуть відкриватися/закриватися двері або уздовж стіни, або потрібно виготовити фальш-стіну.

Как сделать дверь купе своими рукамиСистема і напрямних роликів

Отже, тепер перейдемо безпосередньо до процесу виготовлення. Поділяється він на кілька послідовних кроків:

 1. Спочатку монтуєте напрямні. Верхня і нижня рейка повинні бути підрізані точно. В іншому випадку конструкція не буде мати презентабельного вигляду. Що стосується верхньої і нижньої направляючої, то по відношенню один до одного вони повинні мати чітку горизонталь. Тому при встановленні використовуйте схил або дуже точний рівень, відповідної довжини.
 2. Далі, необхідно зробити дверне полотно. Розглянемо приклад, коли дверний проріз має ширину 1800 мм. Відповідно якщо стулки буде 2, то цю довжину ділимо навпіл, виходить за 900 мм кожна стулка дверей. Якщо стулки будуть встановлюватися за різними напрямних, то необхідно додати 50 мм для перекривання однієї стулки з іншого. Якщо ж ні, то додавати не потрібно. У такому разі в торець двох полотен буде встановлюватися замок.
 3. Відрізавши лист за розміром, видаліть всі відколи по краях. ДСП по периметру окантовываете алюмінієвим профілем. Це зробить дверне полотно достатньо жорстким і міцним. Як варіант профіль можна приклеїти до полотна або в торець закрутити саморізи.
 4. На наступному етапі необхідно провести установку роликів. Без ручної фрезерної машинки виконати цю роботу буде проблематично. Хоча це буде залежати ще і від обраної системи. Так, прикладаєте ролик до нижньої частини ДСП, від краю на відстані до 100 мм. Обводите його олівцем. На отриманому ескізі необхідно вирізати посадковий паз. Після нього монтуєте ролики і фіксуєте саморізами.

Как сделать дверь купе своими рукамиУстановка роликів

 1. Обов’язково ролики слід відрегулювати. Робити цю роботу необхідно тільки тоді, коли полотно встановлено на напрямну.
 2. На завершення залишається встановити ручки і замки. Вони врізаються за тим же принципом, що і ролики.

Как сделать дверь купе своими рукамиНижня напрямна

В ході робіт обов’язково врахуйте різницю монтажу. Якщо двері буде ховатися в фальш-стіну, то в першу чергу монтуються направляючі, а вже потім перегородка. При цьому направляючі слід прикрити, щоб в ході монтажу стіни її не пошкодити або сильно не засипати сміттям. Якщо ж двері будуть відкриватися вздовж перегородки, то напрямні просто прикручуються до підлоги і стелі після всіх оздоблювальних робіт.

Как сделать дверь купе своими рукамиВерхня напрямна

Що стосується установки дверей, то це самий простий і завершальний етап. Акуратно заводьте на напрямні ролики і перевіряєте працездатність двері. Зверніть увагу на те, чи утворюється щілина між двома закритими полотнами. Якщо так, то необхідно відрегулювати ролики.

Отже, як видно, зробити такі двері цілком під силу й самому. Ми дізналися, що установка не включає в себе складні технологічні процеси. А при наявності базових столярних інструментів, вам вдасться виконати роботи за короткий проміжок часу. Якщо ви вже маєте досвід у їх виготовленні, то обов’язково пишіть коментарі в кінці цієї статті. Нам і нашим читачам буде цікаво дізнатися, з якими труднощами ви зіткнулися в процесі робіт.

Відео

В наданих відеоматеріалах, ви наочно побачите процес по виготовленню і установці дверей купе:

Фото

На фото можна побачити різні варіанти виготовлення дверей купе:

Как сделать дверь купе своими рукамиДвері купе на кухні

Как сделать дверь купе своими рукамиДвері купе в дерев’яному будинку

Как сделать дверь купе своими рукамиДвері купе в холі

Как сделать дверь купе своими рукамиПриклад дверей

Как сделать дверь купе своими рукамиДвері купе для зонування

Как сделать дверь купе своими рукамиДвостулкові двері купе зі скла

Как сделать дверь купе своими рукамиКрасиві розсувні міжкімнатні двері

Как сделать дверь купе своими рукамиМеталеві двері купе

Как сделать дверь купе своими рукамиМіжкімнатні двері купе

Схеми

На схемах представлені важливі вузли дверей купе:

Как сделать дверь купе своими рукамиСхема дверей купе

Как сделать дверь купе своими рукамиСхема дверей пенал

Как сделать дверь купе своими рукамиКонструкція

Как сделать дверь купе своими рукамиСхема конструкції дверей

Как сделать дверь купе своими рукамиСхема кріплення розсувних дверей

Как сделать дверь купе своими рукамиКріплення коліс

Как сделать дверь купе своими рукамиКріплення напрямних

Как сделать дверь купе своими рукамиСхема відкривання дверей

Как сделать дверь купе своими рукамиОтвір під установку дверей купе

Как сделать дверь купе своими рукамиСхема розсувних дверей

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code