Як зробити дровницу своїми руками

Для чого може знадобитися дровниця? У квартирі вона не потрібна, а ось в будинку або на дачі дбайливий господар, готуючись попаритися в лазні, підтримати вогонь у каміні або вчасно приготувати шашлик, заздалегідь готує поліна і сушить їх. У такому випадку потрібно розглянути, як виготовити таку річ і якими вони бувають?

Існують наступні види:

 • З полін.
 • Криті каркасні.
 • Переносні.

Краще всього зберігати поліна на досить віддаленій відстані від будинку, у непристосованому для цих цілей сараї, дотримуючись необхідних заходів пожежної безпеки.

Як її зробити? Варіантів безліч, починаючи від найпростіших і закінчуючи справжніми винаходами. Розглянемо деякі варіанти.

Дровниця з полін

Как сделать дровницу своими руками

Для створення такого сховища потрібно добре потрудитися, тому що поліна підбираються так, щоб вони не заважали один одному. Готовий «будиночок» потребує захистити від дощу і снігу, для чого можна використовувати різні матеріали:

 • поліетиленову плівку;
 • стару черепицю;
 • очерет.

З усього перерахованого найзручніше використовувати плівку, так як, закривши їй конструкцію, досить прив’язати на кожен кут заповнену водою пластикову пляшку, і збереження забезпечена.

Також спорудження такого можна зробити оригінальну покрівлю з полін.

Как сделать дровницу своими рукамиДровница у вигляді гриба

У цьому випадку має місце хороша вентиляція, але, повноцінного захисту від попадання вологи добитися не вдасться.

Дерев’яна

Как сделать дровницу своими рукамиДерев’яний дровник

У готовому спорудженні простіше складати дрова, тим більше не потрібно турбуватися про те, чим їх накрити. Для цього можна спорудити нескладну конструкцію з дерева.

У цьому випадку зовсім не обов’язково робити фундамент або закопувати стовпи в землю. Досить підняти її над землею, підклавши під основу каміння або шпали.

З профлиста

Как сделать дровницу своими рукамиДровниця з профлиста

Виготовлення такої дровниці не представляє складності. Для цього буде потрібно певний матеріал та інструмент:

 1. Металевий кутник або квадратна труба 20×20 мм.
 2. Профлист.
 3. Зварювальний апарат.
 4. Болгарка з диском по металу.
 5. Електродриль.

Ця невелика господарська споруда може використовуватися для різних цілей.

Переносна

Как сделать дровницу своими рукамиМангал з дровницею

При щоденному використанні полін може виникнути необхідність у виготовленні переносного вироби. Де її можна використовувати? Наприклад, шашлик робиться не кожен день, тому робити неперемещаемую дровницу поруч з місцем, яке вибрали для виготовлення шашлику, не має сенсу. Таке виріб повинен надійно захищати деревину від атмосферних опадів, добре провітрюватися, і встановлюватися на безпечній відстані від будівель.

Для щоденного користування

Как сделать дровницу своими рукамиДровниця в будинок

Як відомо, поліна швидко прогорають, і постійно ходити за ними у двір не приносить задоволення, особливо коли погода цьому не сприяє. Тому було б мудро заготовити на день деревні запаси, перенісши їх у будинок, але тут виникає нова задача – забезпечити місце для їх зберігання. Звичайно, можна скласти дрова в передпокою, але це прийнятно лише в тому випадку, якщо передпокій, сарай дуже схожі. Ми ж хочемо зробити пристойно і красиво, тому розглянемо, як виготовити потрібну нам виріб для дому.

Місце для зберігання повинно бути досить віддалена від джерел відкритого вогню, тому не завжди потрібно робити дровницу, схожої по дизайну з каміном, так як вони не будуть знаходитися поруч.

Цей виріб може бути витонченим або звичайним, звареним з декількох смуг металу або сплетеним з лози.

Оригінальна

Как сделать дровницу своими рукамиДрова в шафі

Якщо розміри кімнати і її дизайн дозволяють, то можна влаштувати невелике сховище для дерев’яного палива безпосередньо в одному з шаф меблів, в шухляді дивана, або в будь-якому іншому місці, підготовленому для цих цілей.

Включивши фантазію і винахідливість можна реалізувати як складний, так і найпримітивніший і доступний варіант.

Відео

Як зробити навіс для дров таким, щоб поліна залишалися сухими, не схильні до гниття і впливу опадів? У цьому відео ви побачите, як можна спорудити таку нескладну конструкцію.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code