Як зробити диван: інструкції по виготовленню

Існує кілька незвичайних способів зробити диван з легкодоступних матеріалів. Таким чином, ви отримаєте предмет меблів за мінімальною вартістю.

Параметри

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюДиван каркас

Перший спосіб передбачає використання в якості матеріалу брусів, що залишилися після спорудження великих будівель. Крім бруса, будуть потрібні наступні матеріали:

 • поролон, який можна придбати в спеціальному магазині;
 • блискавка довжиною 21 см, яка знадобиться при пошитті чохла;
 • три блискавки по 7 см, використовувані на подушках;
 • матеріал для оббивки, наприклад гобелен;
 • куточок і сітка з металу.

Каркас

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюСхема каркаса із бруса

Велика частина роботи по будівництву дивана полягає у спорудженні несучої конструкції з бруса. Щоб процес був зручним, варто зробити вибір на користь бруса з розміром 7×21 см, з якого ви також будете робити і ніжки для меблів.

Спинка

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюКаркасний кутовий диван

Не менш важливим у цій справі є і збір міцною спинки для дивана. Так як цей варіант дивана досить простий і не передбачає наявність складної системи, то спинка проводиться аналогічним чином з каркасним підставою. Спинка фіксується на підставі з допомогою товстих металевих кутників як можна міцніше. Наскільки спинка буде нахилена вибирати тільки вам, спираючись на свої відчуття.

Панцирна сітка

Как сделать диван: инструкции по изготовлению

На третьому етапі роботи ви будете виготовляти ґрати для опори на диванної рамі, необхідну для утримання подушок для сидіння. Це виконується за допомогою металевої панцирної сітки від старої ліжка. Зафіксувавши сітку на дерев’яній основі металевими скобами, ви отримаєте потрібний результат. Для більшої надійності на поздовжні каркасні бруси приклейте кілька поперечних.

Оббивка

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюОббивна тканина

Приступайте до м’якій оббивці в наступній послідовності:

 • виріжте два шматка поролону, відповідних за розмірами диванної спинці і товщиною не менше 15 см;
 • обшийте вирізані елементи матеріалом, наприклад, гобеленом, з’єднавши їх блискавкою;
 • використовуючи декоративну стрічку, прикріпіть матраци до несучої конструкції. Стрічку ви отримаєте з оббивного матеріалу та липучки. Один кінець стрічки закріпіть на каркасі маленькими гвоздиками, а інший на гобеленовом чохлі;
 • пошивши три чохла з того ж оббивного матеріалу та оснастивши їх блискавками, набийте їх залишками поролону. Має вийти три подушки.

Щитовий

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюСамостійна збірка дивана

Цей спосіб підходить для людей, які не мають навичок в роботі з деревом. Такий варіант трохи простіше і для його реалізації вам необхідно запастися:

 • двома відслужили дверними стулками;
 • скобами з металу;
 • деревної пеньком;
 • поролоном;
 • матеріалом для оббивки.

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюДерев’яний варіант Підставою і спинкою в цій моделі дивана виступатимуть дві використані стулки дверей з дерева. Вам буде потрібно попередньо провести їх очищення від старих покриттів і забруднень, а потім обробити шліфувальною машиною.

Далі стулки забарвлюються в вибраний вами колір, при цьому намагайтеся, щоб він відповідав загального інтер’єру приміщення, в якому буде встановлено диван надалі. Ви можете віддати перевагу оздоблення дерев’яної поверхні шпоном.

Використовуючи цвяхи, зміцніть одну стулку на дерев’яній пеньку відповідного розміру, а потім за допомогою дужок з металу і клею зафіксуйте на ній другу деталь (спинку).

Після цього починайте виготовляти матрац: виріжте поролон аналогічного розміру з сидінням і обтягніть його щільною тканиною (для цього ідеально підійде рогожа). Вже поверх цього матеріалу буде натягатися яскрава тканина хорошої якості.

Головною вимогою є спорудження максимально міцного і надійного каркасного підстави. Саме на нього лягає вся основне навантаження, і якщо знехтувати цією вимогою, можна отримати травму в процесі експлуатації, так і прослужить він зовсім недовго. Виходячи з цього, ви можете вибрати інший матеріал для основи, що відповідає вимогам.

Обіграти готову конструкцію ви можете як завгодно, все залежить від ваших уподобань і фантазії.

Кутовий диван

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюКутова конструкція

Для виготовлення кутового дивана необов’язково використовувати складні сполуки, наприклад, шипові вироби, а також дорогі матеріали. Для роботи пропонуємо застосувати наступний матеріал, обсяг та кількість якого залежить від розміру:

 • брус 30×50 мм;
 • ДСП;
 • ДВП;
 • фанера товщиною 5 і 15 мм;
 • саморізи та шурупи по дереву;
 • цвяхи;
 • синтепон, з щільністю 140-170 г/дн;
 • ватин;
 • поролон завтовшки 20 і 40 мм з щільністю не менше 30 кг/м3;
 • клей для поролону та столярний клей;
 • поролонова крихта;
 • меблева тканина;
 • механізм підйому;
 • меблеві ніжки висотою 5 див.

При з’єднанні деталей не рекомендується використовувати цвяхи. Вони швидко расшатаются, а диван буде скрипіти і в результаті розвалиться. Тому для з’єднання краще всього використовувати саморізи.

Що стосується інструменту, то для роботи знадобиться:

 • ножівка по дереву;
 • стусло;
 • шуруповерт;
 • степлер;
 • швейна машинка;
 • ніж.

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюКонфігурацію і розміри блоків кутового дивана

Кожен блок конструкції виготовляється з каркаса, в основі якого лежить брус, плита ДВП і фанера. Внутрішній простір у блоках 1 і 2 можна використовувати раціонально, зробивши знімні кришки. Для їх опор по периметру каркаса закріплюється брус 20×30 мм. Встановлюється нижче верхнього зрізу на товщину плити кришки. Щоб кришку було зручно піднімати, в ній можна просвердлити отвори для пальців.

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюКонструкція каркаса блок 1

Блок 1 і 2 по своїй конструкції однаковий. Єдина їх відмінність в розмірі. Перший блок дорівнює розміром 100×60 см, а другий – 60×60. Саме другий блок буде знаходитися в кутку конструкції і з’єднувати між собою перший і третій блок. Що стосується третього блоку, то в ньому можна зробити висувний ящик-сидіння. За рахунок цього корисна площа дивана збільшиться. Для цього можна встановити висувний або поворотний механізм.

Висувний ящик також буде обладнаний кришкою з ДСП. Якщо зібрати його нескладно, то ось при виготовленні ніжок можуть виникнути труднощі. Чому? При задвигании скриньки в корпус дивана вони будуть заважати. Тому замість ніжок необхідно збільшити висоту лицьової сторони висувного ящика. При розкладанні кутового дивана, вона буде служити опорним майданчиком. А щоб ящик легко було висувати до днища можна закріпити меблеві коліщатка.

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюБлок 3

Кришку для третього блоку (зазначеного на схемі) також можна зробити знімною. Всередину, наприклад, можна буде складати постільна білизна.

Розмір подушки сидіння повинен бути рівним розміру висувного ящика. Тому, коли ящик буде висуватися, зі спинки знімається подушка і кладеться на нього замість матраца.

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюКонструкція задньої спинки дивану

Тепер настав час зробити спинку до кутового дивану. Процес виготовлення виглядає так:

 • Володієте 3 бруса горизонтально і як на ілюстрації з’єднайте їх вертикальними стійками. Висота спинки в нашому випадку буде дорівнює 105 див.
 • Нижній другий брус буде розташовуватися на висоті 25 див Вони послужать для фіксації спинки до дивана.
 • Верхній брус буде використовуватись для основи кріплення обшивки і забезпечувати необхідну жорсткість конструкції.
 • Каркас з двох сторін обшивається фанерою товщиною в 5 мм
 • Щоб при укладанні оббивної тканини уникнути появи зачепів і нерівностей, всі кути обробіть наждачним папером.
 • На бічну і лицьову поверхню приклеюєте тонкий поролон, за рахунок цього оббивка буде м’якою.

На завершення залишається обшити весь диван, включаючи і спинки, обраним матеріалом.

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюКріплення оббивки

Перед цим робите все виміру, а після выкраиваете тканина з припуском для підвороту. Кріпити матеріал можна степлером. Місце кріплення повинно бути на невидимій частині торця панелі. Простежте за тим, щоб на кутах тканина не морщилася. Що стосується виготовлення подушок спинки та сидіння, то їх можна зробити з поролону щільністю 140-170 г/дн і товщиною не менше 10 див. Також потрібно пошити чохол з блискавкою. Це дозволить при необхідності зняти чохол і випрати його.

Диван-ліжко

Как сделать диван: инструкции по изготовлению

Диван може виконувати кілька функцій. Так, його можна використовувати для короткочасного відпочинку вдень і для повноцінного відпочинку вночі. Розглянемо послідовність робіт. До опису будуть додаватися схеми, так що ви зможете наочно побачити процес виготовлення.

Боковини

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюЗбірка боковин

З дощок товщиною 19 мм відрізаєте дві заготовки довжиною 775 мм і 381 мм. З них збираєте раму А/В. Такого ж розміру вирізається панель D з фанери. Спершу рама склеюється, а після висихання клею скручується саморізами. Після цього виріжте бобишки С. Завдяки їм буде забезпечуватись надійність кріплення ліжко стяжок. Товщина бобишки дорівнює товщині рами. Ці деталі склеюються з рамою і відкладаються в сторони для просушування.

Тепер прийшов час вирізати заготовку D (розміром 381×775 мм). У цангу фрезера закріплюєте фрезу. Нею будете виконувати вибірку фальців 3×6 мм по всьому периметру заготовки, але тільки з лицьового боку. Після цього візьміть 2 панелі, які будуть розташовуватися на внутрішній стороні боковин і з’єднайте їх двостороннім скотчем лицем до лиця. На одній з панелі відзначаєте місця для виготовлення отворів Ø19 мм, які будуть вказувати на кінець і початок прорізи. Далі крізь обидві панелі висвердлюєте в наміченому місці отвори.

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюВиготовлення отворів і зняття фаски

Далі проведіть лінії між отворами. Роз’єднавши панелі проріжте лобзиком прорізи. Щоб переконатися в рівності прорізи, проведіть шкантом Ø19 мм всередині їх. При необхідності наждачним папером можна доопрацювати місця, де розмір не відповідає 19 мм. На завершення слід зняти фаску на краях прорізів, шириною 3 мм з лицьового боку деталі. Дно фальців фарбуйте морилкою, так ви підкреслите тіньової зазор, який утворюється між окантовкою боковини та краєм панелі.

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюВиготовлення покроково

Тепер можна приміряти зроблені панелі до раніше виготовлених рамах. По краях обидві деталі повинні повністю збігатися. Після цих маніпуляцій виріжте бічні і нижні/верхні деталі окантовки E і F. Їх необхідно відрізати з припуском до 25 мм по довжині. Для суміщення краю відрізаються під кутом 45°. Окантовка з’єднується з рамою за допомогою клею і шурупів. За необхідності зібрані деталі шліфуються наждачним папером.

Ніжки і підлокітники

Как сделать диван: инструкции по изготовлению

Для виготовлення ніжок відріжте блокові деталі G, стяжки ніжок I, проставки J і лицьові панелі H. Заготовки G і H з’єднайте між собою так, щоб бічні і нижні сторони деталей зійшлися. Після, використовуючи струбцину, скріпіть заготовки до стяжкам I і виконайте раззенковые отвори.

Раззенковое отвір виконується для головки потайного шурупа. Для цього краще всього в патрон дриля вставити гвинт з головкою потрібного діаметру. При використанні свердла можуть утворюватися відколи, особливо при свердлінні отворів у фанері.

Отримане отвір використовується для з’єднання стяжок і ніжок. Навколо нижнього торця ніжок відфрезеруйте фаску в 3 мм. Після цього отриманий елемент відшліфуйте наждачним папером. При бажанні надати заготовкам особливий тон або колір, можна обробити їх морилкою.

Проставки J необхідно з’єднати до нижнім сторонам боковини. Переконайтеся в тому, що по сторонам немає виступів. Далі ніжка прикріплюється і її необхідно вирівняти по краях заготовки F. Крізь стяжки I зробіть отвір свердлом його і з’єднайте деталі саморізами. З протилежного боку необхідно зробити підлокітник відповідного розміру. Підлокітник повинен виступати за краї спереду і ззаду, а з внутрішніми панелями повинен бути врівень.

Спинка і сидіння

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюСпинка і сидіння

Для виготовлення спинки і сидіння слід випиляти декілька заготовок: стійку М, верхню поперечину N, нижню перекладину Про, бічні бруски Q, накладки R, задню S і передню поперечину сидіння T. Для виготовлення можна використовувати дошку 50 мм. Що стосується панелі сидіння U і спинки Р, то їх можна буде зробити пізніше.

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюСтійки

Тепер у бічних брусках Q і стійці М просвердлите отвори і цековки, а до бічних брусків Q закріпіть накладки R.

Цековка являє собою процес зенковки, який передбачає під собою зачистку торцевої поверхні. Як правило, цековка виконується у вигляді насадных головок, які мають торцеві зуби. Цей процес виконується під шайбу, гайки або упорні кільця.

В стійках виконайте пази шириною 38 мм. Також зробіть фальци на кінці передньої поперечини Т шириною 76 мм, а на кінці верхньої поперечини N і задній S – 38 мм.

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюСидіння

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюКріплення упорів

Далі в деталях М, N, О, Q, S і Т виконайте шпунти глибиною 6 мм. Для цього необхідно використовувати фрезер.

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюЗаготівля

Шпунт увазі під собою поздовжній виступ на ребрі дошки або бруса. Він входить у відповідний паз іншої дошки з схожою формою. Цей спосіб з’єднання відомий як шпунтованный.

Після цього візьміть заготівлю N і Т і відфрезеруйте на них закруглення радіусом 12 мм. Також виконуєте скоси 15°. На кінцях деталі N, T і S зробіть цековки глибиною 8 мм, свердлом Форстнера Ø10 мм, а в центрі цековки зробіть монтажні отвори.

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюСвердло форстнера

На наступному етапі настав час виготовлення спинки і сидіння P і U. Відрізавши їх за заданими розмірами по периметру деталі, слід виконати фрезерування фальци шириною 10 мм по всьому периметру. При цьому процесі слід формувати гребені. Вони повинні входити в шпунти заготовок T, S, Q, O, N і M. Далі необхідно змастити шпунти T, S, R/Q, O, M і N і, фіксуючи струбциною, приклейте їх до панелей U і P. Через раніше виконані отвори на деталі T, S, N і M просвердлите отвір у панелі і зафіксуйте деталі саморізами. У цековки після потрібно вклеїти дерев’яні пробки/заглушки. На завершення ці заглушки слід відшліфувати врівень з заготівлею.

Тепер необхідно зробити упори V на одному кінці зі скосом. Її необхідно притиснути струбциною до сидіння на позначене місце. Після просвердлите отвори свердлом їх і скріпіть саморізом. Навколо торця відшліфуйте фаску 3 мм і відріжте відрізок довжиною 57 мм. В результаті буде потрібно зробити 4 таких деталі і закріпити їх в отвори стійок спинки. На цьому етапі ще необхідно зробити чотири дерев’яні шайби, завтовшки 6 мм і Ø127 мм. Ці проставки гладко відшліфуйте.

Обробка і збірка

Как сделать диван: инструкции по изготовлению

Для з’єднання спинок необхідно випиляти царги L. Безпосередньо перед складанням дивана-ліжка переконайтеся в тому, що відсутні гострі кути і відколи. За необхідності їх слід відшліфувати наждачним папером. На завершення залишається виконати обшивку, а також остаточну збірку. Тісно дотримуючись схем і викладеної покрокової інструкції, вам вдасться зробити всі роботи самостійно.

Диван-книжка

Как сделать диван: инструкции по изготовлению

Виготовлення м’яких меблів непростий процес. Він вимагає акуратності, уважності і працьовитості. Пропонуємо вам ознайомитися з інструкцією виготовлення дивана-книжки, який в розкладеному стані буде мати габарити 1400×2200 мм, а в складеному 1000×2200 мм Для цього потрібно приготувати наступний матеріал:

 • дошка товщиною 25 мм: 1000×50 (12 шт.);800×50 (2 шт.);800×200 (2 шт); 1900×200 (2 шт);
 • брус: 50×50×200 (4 шт.);40×50×330 (4 шт.);40×60×530 (6 шт.);40×60×1790 (2 шт.);40×60×1890 (2 шт.);
 • клей, призначений для поролону;
 • скоби для степлера 16 і 10 мм;
 • саморізи 89Д і 51 Д;
 • цвяхи 70 і 100 мм;
 • гайки 8 і 8 мм;
 • меблеві болти: 6×70 (8 шт.); 6×40 (4 шт.); 8×120 (4 шт.);
 • флізелін – 4 м;
 • поролон;
 • тканину 6 м/п і шириною 1,4 м;
 • ДВП 1,7×2,75 товщиною 3,2 мм (1 аркуш);
 • власники (64 шт.) та дерев’яні ламелі (32 шт.);
 • ніжки 4 шт.
 • 1 комплект механізму для дивана книжки.

Приготуйте наступний набір інструментарію:

 • степлер;
 • ріжкові ключі;
 • набір свердел;
 • дриль;
 • шуруповерт;
 • молоток;
 • рулетка;
 • олівець;
 • косинець;
 • ножівка.

При наявності всього перерахованого вище можна приступати до роботи.

Покрокова інструкція

Как сделать диван: инструкции по изготовлению

Насамперед необхідно зробити каркаси для підлокітника, ящики під білизну, спинку і сидіння. Для початку зберемо ящик для білизни. Для цього необхідно використовувати:

 • 4 бруса 40×50 (50×50) завдовжки 200 мм;
 • 2 дошки 25 мм, шириною 50мм і 800 мм завдовжки;
 • 2 дошки завдовжки 800 мм і шириною 200 мм;
 • 2 дошки товщиною 25 мм (40 мм завтовшки або фанера 20 мм), довжиною 1900 мм і шириною 200 мм.

З дощок довжиною 800 і 1900 мм збираєте каркас, посиливши конструкцію поперечними рейками. До дна конструкції прибивають ДВП, відповідного розміру. Далі необхідно зібрати спинку і сидіння дивана. Розмір спального місця повинен бути достатньо просторим, тому враховуйте це при розрахунках. Так, збираєте 2 рівних каркаса, розміру 1890×650 мм з бруса 40×60 мм Каркас з бруса найкраще скріплювати саморізами. Для цього попередньо висвердлюєте отвори Ø8 мм на глибину 10 мм. Після виготовлення каркаса необхідно закріпити ламелии для утримання матраца.

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюЗбірка ламелии

На наступному етапі виготовляєте підлокітники. Для цієї мети можна використовувати ДСП товщиною 25 мм Вирізаєте лівий і правий підлокітник, по розмірам, зазначеним на фотографії:

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюСкладання спинки

Далі слід зробити дерев’яний каркас. При цьому він повинен бути на 20 мм коротше розміру ДСП. Після у каркасі виконуєте отвори Ø8,5 мм і в них вставляєте болти 8×120 мм та після цього каркас зашивається. На ящику для білизни також свердліть отвори, тільки Ø10 мм

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюЯщик підстави

Тепер окремі частини дивана збираються в одне ціле. Також використовується спеціальний механізм трансформації. При складанні двох каркасів врахуйте той факт, щоб у розкладеному стані між ними було не менше 10 мм, а в складеному стані сидіння не виступало за підлокітник.

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюЗбірка каркаса

Після цього каркас необхідно обшити. Тут використовується поролон і підготовлена тканина. Не забудьте також обшити тканиною і обробити поролоном підлокітники.

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюОстанні штрихи

Диван-трансформер — його види

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюВиди дивана трансформера

Існує кілька типів диванів трансформерів:

 1. Книжка. Ця модель одна з найпростіших. Розклавши диван утворюється додаткове спальне місце. А для зручностей в спинку встановлюються пружини.
 2. Єврокнижка. При легкому зволіканні на себе сидіння диван зручно розкладається, а на утворилося вільне місце укладаються подушки.
 3. Викочування. Нижня частина рухома. Внаслідок цього витягується повноцінне спальне місце. Ця модель має головний недолік – швидкий знос механізмів.
 4. Диван-дельфін. Цей тип конструкції найчастіше виготовляється кутовим. При розсуванні виходить два спальних місця. А додаткове спальне місце піднімається з-під нерухомої частини.
 5. Диван-акордеон. Ця модель досить компактна, складається з 3 частин, які розкладаються і складаються.

Відео: збірка єврокнижки на фанерному блоці

Відео: виготовлення дивана Честер

Якщо ви все ж вирішите купити диван або зробити його на замовлення, то звертайтеся в інтернет-магазин меблів. В інтернеті можна знайти недорогі варіанти різних форм: прямі і кутові.

Фото

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюКутовий диван з піддонів

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюЗручний саморобний диван

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюДиван дельфін з ящиками

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюКонструкція акордеон

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюДля адміністратора

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюЄврокнижка

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюДиван клік-кляк

Как сделать диван: инструкции по изготовлению

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюДиван літ

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюНа металевій опорі

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюДиван пантограф

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюПума

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюДиван-трансформер

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюКонструкція дивана єврокнижка

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюОстрівний диван

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюСтрогий диван-книжка

Как сделать диван: инструкции по изготовлению

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюКутовий диван-ліжко

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюКутовий диван акордеон

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюВисувний диван на коліщатках

Схеми

На малюнку зображені різні варіанти виготовлення дивана:

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюКреслення складання дивана

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюКреслення складання дивани акордеон

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюСхема дивана клік-кляк

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюСхема вимірювання

Как сделать диван: инструкции по изготовлениюЗбірка дивана єврокнижка

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code