Як зробити дитячий майданчик

Хочете порадувати своє чадо? Немає нічого краще, ніж спорудити для дітей ігровий майданчик! Згадайте себе в дитинстві. Хіба вам не подобалося проводити час в пісочниці, на гірках і гойдалках? Тут, напевно, було, як і у всіх – ваше дитяче серце просто раділа! Так, чому б не порадувати своїх діток прекрасним майданчиком, на якій вони будуть грати і веселитися? Причому здійснити дитячу мрію ви зможете власноруч!

З чого почнемо? Природно, з ідеї! Також вам знадобиться час, терпіння, старанність, знання і трохи засобів. Так саме трохи засобів, не варто думати, що дитячий майданчик коштує дорого. Не все прекрасне вимірюється грошима, а в будівництві дитячого майданчика вам може знадобитися все, що не так лежить на присадибній ділянці.

Складаємо план дій

Как сделать детскую площадкуДе розташувати пісочницю

Щоб ідея мала якесь обрис, вам доведеться розробити план дій. Якщо у вас хороша пам’ять, то всі заходи збережуться у вашому розумі. Але для більшої переконливості ви можете створити проект, що дозволить вам уточнити деталі з домочадцями. Порадьтеся також з дітьми. Розкажіть їм про свої плани, може бути, вони внесуть деякі зміни в проект. Та й, зрештою, кому ж належить проводити час на дитячому майданчику, як не їм?!

В першу чергу подумайте, де саме на ділянці буде розташована майданчик.

Тут має бути і сонце, й тінь. Адже діткам не дуже корисно цілий день перебувати на сонці, так як це може загрожувати їм сонячним ударом. Крім того, вибране вами місце повинне бути захищеним від вітру.

Как сделать детскую площадкуПланування дитячого майданчика

Надмірна віддаленість від дому теж не вітається, адже краще, щоб діти завжди були на очах у дорослих. Від великого дитячого цікавості теж варто оберігатися.

Майданчик для ігор має бути розташована на більш-менш рівній поверхні. Це захистить дітей від травматизму.

Хочете, щоб діти могли бігати по майданчику босоніж? Тоді подбайте про благоустрій зеленого трав’яного килима.

Как сделать детскую площадкуГумове покриття дитячих майданчиків

Малинник, розарій, ожинник та інші колючі насадження повинні залишатися далеко від майданчика для дітей. Якщо ви плануєте розвивати в дитині любов до спорту, то можна обладнати її гумової плиткою, яка не травмонебезпечною і естетично приваблива. Крім того, встановіть на майданчику баскетбольне кільце, турнік та інші спортивні снаряди. Якщо ви можете виділити для майданчика трохи місця, то подумайте про створення гравійного садка, застелених дрібними камінчиками. Діти люблять грати з гравієм не менше, ніж з піском. На схемі в масштабі зобразіть всі заплановані об’єкти.

Техніка безпеки

Как сделать детскую площадкуГойдалки, збудовані власними руками

Якщо ви вирішили зробити гойдалки, то врахуйте, що для них потрібно додаткове вільне місце – не менше 2 м. Щоб убезпечити дитину від травм, подбайте про покриття на дитячому майданчику. Це може бути килимок із зеленої трави. Але при бажанні ви можете використовувати і синтетичне покриття, що продається в спеціалізованих магазинах вашого міста.

Гойдалки, гірки, будиночки та інші споруди углубляйте в грунт не менше ніж на 0,5 м. Також їх слід ретельно зміцнити, наприклад, металевими «милицями» або бетонуванням. Тут буде доречний будь-надійний метод.

Якщо ви використовуєте на дитячому майданчику дерев’яні деталі, то попередньо ретельно відшліфуйте їх. Після покрийте їх морозостійкої фарбою або лаком.

Розміри всіх споруд повинні відповідати віку ваших дітей. Наприклад, 2-х і 5-річному малюкам досить пісочниці, яка має розмір 1,7х1,7 м, а висота гірки не повинна перевищувати 1,5 м. Якщо ваші діти молодшого шкільного віку, то гірка для них може мати висоту від 2,5 до 3,5 м, гойдалки – від 2 м.

Как сделать детскую площадкуКреслення гойдалок

Що б ви не придумали, обов’язковими атрибутами кожної дитячого майданчика є пісочниця, гойдалки та гірки, дитячий хатинка або будиночок. І пам’ятайте, у першу чергу важливо дотримувати техніку безпеки, щоб мінімізувати можливість дітям отримати травму на майданчику!

Споруджуємо пісочницю для малюків. Враховуємо важливе!

Как сделать детскую площадкуПісочниця із шини

Основні види пісочниць обмежується всього двома варіантами: закриті і відкриті. Але тут ви можете втілити в життя свої ексклюзивні ідеї!

Как сделать детскую площадкуПісочниця із зручною кришкою-лавкою

Для створення унікальної пісочниці, відрізняється від традиційних її аналогів, можна використовувати такі ідеї:

  • Пісочниця, яка легко вмонтовується і демонтується. Для цього підберіть близько 40 максимально однакових пеньків. Обробіть їх антисептиком і вкопати в грунт. Тут форма пісочниці може бути самою різною. Все тут упреться в масштаби вашої фантазії. Наприклад, ви можете створити невеликі піщані доріжки, по яких ваше чадо буде бігати.
  • Пісочниця із шини від трактора. Її можна облаштувати у вигляді вітрильника. Для цього виберіть дерев’яну палицю, яка буде служити щоглою. Потім закріпіть її до шини, і прикрасьте вітрильником.
  • Пісочниця у вигляді столу. Таке незвичайне рішення буде робочим місцем крихти. Тут дитина зможе створювати будиночки з піску і вылепливать різні фігурки.

Как сделать детскую площадкуПісочниця-стіл

Якщо ви вирішили зробити відкриту пісочницю, то, перш за все, вам потрібно підготувати місце для її облаштування. Потім вирийте яму. Найбільш поширений розмір 2х2х0,4 м, остання цифра тут позначає глибину ями. Після того, як поглиблення готове, зробіть галечную, щебеневу або бутову подушку, яка буде служити дренажем для пісочниці. По кутах ями вбийте 4 бруска, службовці опорними стовпами для конструкції.

Тепер з усіх боків прибийте обстругані дошки. Зрозуміло, що попередньо їх слід просочити антисептичним засобом, а після пофарбувати морозостійкої фарбою або лаком. Якщо ви хочете створити сидіння в пісочниці, то на ребра прибитих брусків, закріпіть ще кілька горизонтальних підготовлених заздалегідь дощок. Тепер конструкція готова. Залишилося засипати в неї пісок шаром близько 20 див.

Краще використовувати кар’єрний, річковий або ж магазинний пісок. Це пояснюється тим, що саме в цих видах піску мінімальна кількість будівельних відходів, таких як каміння, скла та інше. Перш ніж засипати пісок, протрусите його через спеціально сито з дрібною сіткою.

Якщо відкрита пісочниця вас не зовсім влаштовує, то ви можете зробити закритий її варіант. Для цього вам будуть потрібні обстругані дошки, що мають довжину близько 1,2 м (4 шт.), а також метровий брусок, який необхідно розпиляти на кілочки. Крім того, вам знадобляться дверні петлі, агроволокно і фанерні листи.

Как сделать детскую площадкуРозмітка пісочниці

Отже, при будівництві закритій пісочниці вам потрібно повторити такі ж процеси, як і при облаштуванні відкритої пісочниці включно до того моменту, коли ви прибивали дерев’яні дошки з усіх боків ями.

Как сделать детскую площадкуВстановлюємо борту

Після цього до опорних брусків прибийте ще один ярус дощок. Тепер можна приступити до виготовлення даху. Для цього виміряйте сторони спорудженої пісочниці і виріжте відповідні розміри листа фанери. Розріжте готовий аркуш навпіл і прикрутіть до нього шарнірні петлі.

Как сделать детскую площадкуУкладаємо геотекстиль

Прикріпіть до бортів агроволокно, його слід розстелити на дно пісочниці. Обидва фанерних листа приєднайте по різні борту конструкції, використовуючи для цього петлі. Таким чином, ви зафіксуєте агроволокно. Тепер дах пісочниці буде готова! Пофарбуйте її в яскравий колір, а після висихання фарби засипте пісок. Тепер діти можуть грати у своїй пісочниці!

Как сделать детскую площадкуЗакріплюємо кришку

До речі, дах можна зробити і з дерев’яних дощок. Якщо говорити просто, то робити її потрібно за принципом двері, що складається з двох частин.

Головною перевагою закритій пісочниці є те, що вона захищена від попадання дрібного сміття. Крім того, в ній не зможуть влаштувати собі туалет кішки і собаки.

Ще кілька ідей:

Облаштовуємо будиночок або дитячу хатку

Діти дуже люблять секретничати, ховатися від всього світу і створювати свої таємниці. Якщо ви майстерний умілець, то створення будиночка залишилися на ділянці дощок і покрівельного матеріалу буде вам під силу. Але при бажанні ви можете купити готову конструкцію, наприклад, із пластику, дерева або тканини.

Как сделать детскую площадкуБудиночок на дереві

Щастя дітей не буде межі, якщо ви зробите для них будиночок на дереві. Однак для цього потрібно, щоб на ділянці було дерево з розлогими гілками. Та й будиночок потрібно розташувати так, щоб він був безпечним для дітей. Але, повірте, ваші діти будуть радіти і самому примітивному його аналога, зробленого із тканини.

Ви можете зробити простий курінь з гілок, відшліфованих дощок чи звичайних натягнутих покривал. Якщо простіше, то розкладіть дітям звичайний намет. Вона і добре провітрюється, і захищає дітей від пекучого сонця в спекотні літні дні. Єдине обмеження – будиночок з плівки в ньому ваші діти будуть перебувати в небезпечному для здоров’я парнику!

Якщо ви вирішили самостійно спорудити будиночок з тканини, то спочатку зробіть для нього каркас. Рекомендується виготовляти збірний каркас. Головною його перевагою є можливість швидко його прибрати, якщо почався дощ. Ви також зможете швидко встановити його тоді, коли настануть сонячні дні. Якщо ви не обмежені матеріально, то краще купити готовий тканинний будиночок, який оснащений віконцями, стільчиками, лазівками, висувними столиками і іншими корисними аксесуарами. Хоча все це ви можете зробити і самі, звичайно, якщо у вас працює фантазія і є відповідні навички.

Как сделать детскую площадкуБудиночок між дерев

Може бути, ви хочете зробити для дитини будинок, що нагадує той, в якому живе ваша родина? Тоді вам знадобляться більш міцні матеріали. Найкраще тут підходять дерево, пластик і пінопласт. Будиночок може бути наземним, на пальових або дерев’яних ніжках.

Якщо ви вирішили зробити будиночок для малюка на висоті, то не забудьте зробити до нього сходи, канат і лазівки, завдяки яким малюк зможе забратися всередину конструкції.

Для створення затишку доповніть будиночок гіркою, гамаком і столик зі стільцями.

Гойдалки. Робимо їх комфортними і привабливими!

Створюючи комфорт на дитячому майданчику, не забудьте і про спорудження невисокою качалки, яка може бути виконана у вигляді казкових тварин, наприклад, поні, овечки, півника або ослика. Зробити гойдалку не так вже й складно.

Для цього вам знадобиться бетонний розчин, лопата, велика пружина і фігура тварини, якого буде зробити ваш малюк. Спочатку вирийте яму для облаштування фундаменту. Залийте її розчином та вставте в нього пружину на глибину, що забезпечує хорошу стійкість майбутньої конструкції. Після охолодження розчину, до верхнього краю пружини прикріпіть фігурку. Важливо, щоб вона була обладнана сидінням, тому що так ви зможете забезпечити безпеку дитини при гойданні.

Как сделать детскую площадкуГойдалка на пружині

Якщо ви обмежилися облаштуванням класичних гойдалок, то вам потрібно заздалегідь підготувати для цього 2 бруса, мають довжину 3 м. Крім того, вам буде необхідна оцинкована труба, що має діаметр близько 7 див. Також вам потрібна мотузка і сидіння зі спинкою. Для початку викопайте 2 ями. Вставте в них попередньо оброблені бруски з дерева і залийте їх бетонним розчином. Після того як підстава затвердіє, закріпіть зверху до поперечин оцинковану трубу, до якої згодом ви прикріпіть мотузки з сидінням. Щоб забезпечити більшу безпеку, подбайте про кутах сидіння. Краще, щоб вони мали обтічну форму.

Фото

Как сделать детскую площадкуБудиночок з гіркою

Как сделать детскую площадкуТурнік і баскетбольне кільце

Как сделать детскую площадкуСхема дитячого будиночка з дерева

Как сделать детскую площадкуПісочниця

Как сделать детскую площадкуПісочниця із пнів

Как сделать детскую площадкуОблаштування дитячого майданчика

Как сделать детскую площадкуКонструкція дерев’яних гойдалок

Как сделать детскую площадкуГойдалки для всієї родини

Как сделать детскую площадкуЗ підручних матеріалів

Как сделать детскую площадкуГравійне покриття

Как сделать детскую площадкуДерев’яна гірка

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code