Як зробити дерев’яний паркан

У виготовленні заборів і огорож широко застосовуються деревні матеріали самого різного виду.

Більш того, надійний паркан з цінних порід деревини у всі часи був символом достатку і достатку і представляв особа власника заміського ділянки. Але перш ніж приступати до виготовлення дерев’яного паркану вам варто ознайомитися з деякими різновидами будівельних конструкцій цього класу.

Види дерев’яних парканів

До огородженням, що виготовляється з деревини, можуть бути віднесені наступні їх види:

 • оброблені під тином;
 • огородження в стилі «ранчо»;
 • у вигляді частоколу;
 • гратчасті;
 • дерев’яний штахетник.

Розглянемо кожну з цих позицій більш докладно:

Как сделать деревянный заборОгорожа-тин

Паркани типу «тин» являють собою загорожу із прутів, переплетених між собою тим чи іншим способом. Вони традиційно використовуються як елемент декоративного оформлення заміських ділянок. Подібні конструкції, виконані в ретро-стилі, оригінально виглядають на тлі природного ландшафту, але, на жаль, недостатньо довговічні.

Как сделать деревянный заборПаркан-ранчо

Паркан в стилі «ранчо» зовні нагадує огорожу, змонтовану з прибитих до дерев’яних стовпів дощок чи жердін (їх кількість варіюється від 2-х до 4-х штук). Цей паркан ще іноді називають горизонтальним штахетником.

Как сделать деревянный заборПаркан-огорожа

Огорожа типу «частокіл» також може бути віднесена до огорож, виконуваних у стилі «ретро». Ця конструкція складається з загострених зверху колів, які після вкопуванн в землю скріплюються між собою за допомогою спеціальних поперечок.

Как сделать деревянный заборГратчастий паркан

Завдяки своїй легкості й ажурності паркани гратчастого типу також можуть бути віднесені до елементів декорування ділянки, що використовуються одночасно і для його зонування. Подібне огорожу набирається зазвичай з перехрещуються по діагоналі вузьких дощок (рейок) і не може розглядатися в якості капітального паркану, що забезпечує надійний захист від проникнення на ваш ділянку сторонніх осіб.

Как сделать деревянный заборПаркан-штахетник

Дерев’яний штахетник також відноситься до огорож традиційного типу і являє собою конструкцію з поперечин з прибитими до них вертикально дошками. Будучи одним з найбільш економічних проектів, такий паркан і в наші дні користується великою популярністю у споживача.

Перевагою штахетника є його «прозорість» для сонячних променів, що забезпечує мінімальне затінення огораживаемой території. Одночасно з цим такі загородження мають цілком привабливий вигляд і здатні прикрасити будь-який заміський ділянку.

Технології виготовлення

Как сделать деревянный заборСхема дерев’яного паркану

Дерев’яні паркани діляться на два класу:

 1. Без підстави, що виготовляються у вигляді окремих стовпів з закріпленими на них елементами загородження. Різні модифікації парканів цього класу відрізняються лише видом використовуваних в них елементів огорожі.
 2. З підставою, що оснащуються невеликим фундаментом, поверх якого монтуються самі стовпові опори.

Незважаючи на свою ґрунтовність і респектабельність, загородження другого класу досить трудомісткі у виконанні і зажадають від виконавця чималих витрат.

План споруди

Как сделать деревянный заборБудівництво паркану

Дерев’яний штахетник є яскравим представником огороджень, виконаних в традиційному стилі. Завдяки простоті своїх обрисів така конструкція виглядає цілком елегантно і сучасно. У той же час сам процес виготовлення такої огорожі гранично проста і не зажадає від вас якихось надприродних зусиль.

Для початку вам варто визначитися з матеріалом, який ви розраховуєте використовувати при будівництві забору.

Необхідно потурбуватися про те, щоб заготовлена деревина була надійно захищена від гниття (тобто оброблена антисептиком).

Как сделать деревянный заборВстановлення стовпів для дерев’яного паркану

Далі вам потрібно буде намітити пропорції, які вплинуть на зовнішній вигляд майбутньої споруди. І лише по завершенні усіх цих підготовчих процедур ви можете приступати до робіт з монтажу загородження, включаючи наступні операції:

 • Попередня розмітка земельної ділянки під паркан.
 • Точний підрахунок необхідної для будівництва кількості елементів (стовпів, штакетин, а також перекладин). При самостійному виготовленні опорних стовпів обов’язково зашкурте їх і належним чином запиліть вершини. Поперечини слід вибирати з таким розрахунком, щоб дощова вода безперешкодно стікала з них.
 • Углубляемую в землю частина стовпів необхідно буде ґрунтовно опрацювати нагрітим варом (гудроном).
 • Далі за допомогою міцної нитки і кілочків проводиться розмітка місця розташування опор огорожі (рекомендований фахівцями відстань між опорами має становити 3 метри).
 • Потім у відповідності з проведеною розміткою готуються ями під стовпи глибиною близько 1,0-1,5 метра. Для прискорення робіт з підготовки ям ви можете скористатися механічним буром.
 • У разі високого паркану на підошві стовпа слід передбачити додаткові опори, що підвищують стійкість всієї конструкції в цілому.
 • Стовпи, що розміщуються на двадцатисантиметровой подушці з піску, повинні бути вивірені строго по вертикалі, а потім присипані грунтом. По мірі підсипання грунт повинен ретельно утрамбовываться (при бажанні підсилити конструкцію можна додати в нього цемент).
 • Після цього ви можете зробити розмітку місць кріплення поперечин, а потім надійно закріпити їх на стовпах.

Как сделать деревянный заборШтакетіни

Відео

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code