Як зробити дерев’яні ворота

Облаштування надійного гаража забезпечує не тільки збереження автомобіля, але і перешкоджає проникненню всередину транспортного засобу зловмисників. Кожен автовласник прагне мати власний гараж, оскільки у великих містах безліч машин ночують під відкритим небом, піддаючись згубних впливів навколишнього середовища і будучи об’єктом підвищеної уваги з боку шахраїв. Для власників заміських будинків і дач завдання по зведенню названої споруди займає одну з перших рядків у списку першочергових заходів. Але надмірно висока вартість виготовлення цієї конструкції в ряді випадків відбиває всяке бажання втілювати в життя задумане. Істотно скоротити витрати при зведенні гаража дозволить використання деревини та виготовлення окремих елементів конструкції власноруч. Невід’ємною частиною будь-якої споруди такого типу є ворота. Для їх якісного зведення необхідно ознайомитися з тим, як зробити дерев’яні ворота самостійно без залучення праці фахівців.

Переваги використання деревини

Как сделать деревянные ворота

Головними достоїнствами названого матеріалу є:

 • Доступність та помірна ціна. Купити деревну продукцію необхідного сорту і необхідних розмірів можна з легкістю в будівельному магазині або спеціалізованої компанії. Цінова політика у порівнянні з металом значно нижче.
 • Простота обробки і монтажу. Без особливої праці будь-який бажаючий зможе своїми руками здійснити підготовку названого матеріалу. Тоді як обробка виробів з металу вимагає використання дорогого обладнання: кутова шліфмашина, зварювальне обладнання та ін.
 • Довговічність і надійність. При плановому регулярному догляді дерев’яна в’їзна конструкція зможе прослужити тривалий час. У порівнянні з металом дерев’яна поверхня не піддається іржі, однак вимагає періодичної обробки спеціальними складами. При пошкодженні однієї з сторін полотна заміну старих дощок на нові реально провести за лічені години.

В залежності від смаків і переваг кожного господаря можна виготовити будь-який з типів воріт: відкатної вид або варіант з підйомним пристроєм.

Найбільш простим і універсальним типом є розпашні ворота. Технологія виготовлення цього елемента інтуїтивно зрозуміла і не вимагає від майстра спеціальних будівельних навичок.

Головне завдання – враховувати всі тонкощі і важливі особливості, а також здійснювати якісні виміри і обробку деревини.

Підготовчі роботи

Как сделать деревянные ворота

Перед підготовкою необхідного матеріалу та інструменту слід скласти схему майбутньої конструкції і точно визначити місце її розташування. Закінчивши з цими пунктами, варто приступити до виміру вхідного отвору. Для збільшення наочності незайвим буде скористатися наявними ескізом і підігнати всі значення під свій варіант.

Как сделать деревянные воротаІнструмент для роботи

Складання докладного ескізу дозволить краще орієнтуватися за кількістю витратних матеріалів і компонентів. Зведення конструкції передбачає використання і підготовку наступних інструментів і матеріалів:

 • брус або металевий профіль 50×50 мм;
 • дерев’яні дошки, що мають ширину 100 мм і товщину 25 мм;
 • металеві навісні петлі;
 • ножівка;
 • рулетка;
 • болгарка;
 • будівельний рівень;
 • сталеві куточки;
 • дриль з набором свердел і біт;
 • стамеска;
 • наждачний папір;
 • грунтовка;
 • обробні склади;
 • набір кистей.

При виготовленні дерев’яних воріт для гаража повинні бути заздалегідь підготовлені спеціальні опори. Якщо вони ще не готові, то для їх виготовлення потрібно два дерев’яних бруса або колоди.

Как сделать деревянные воротаУстановка воріт гаража з дерева

Готуємо для них ямки глибиною не менше 1,2–1,5 м. При зведенні будь опорної конструкції діє просте правило, чим глибше будуть розташовані стовпи, тим стійкіше і надійніше будуть стояти ворота. Обрізаємо заготовки по необхідній висоті з урахуванням частини опори, яка буде знаходитися в грунті. Для збільшення міцності незайвим буде додатково підсилити фундамент майбутніх опорних стовпів, засипавши донья заглиблень невеликою кількістю щебеню фракції 5×20 і утрамбуйте отриману підкладку.

Для запобігання передчасного руйнування дерев’яних опор необхідно обробити місця, які будуть перебувати під землею, спеціальним водовідштовхувальним мастикою чи смолою.

Как сделать деревянные воротаВстановлення стовпів

Далі встановлюємо стовпи, фіксуємо за будівельним рівнем вертикальне положення і заливаємо поглиблення бетонної або цементною сумішшю. Крім цього, для надання більшої практичності та естетики можна обкласти забетоновані місця великим каменем або цеглою.

Монтаж

Как сделать деревянные ворота

Виконавши всі підготовчі процедури, приступаємо до виготовлення самої конструкції.

Каркас

Как сделать деревянные ворота

Згідно з габаритами вхідного отвору обрізаємо дерев’яний брус до необхідних значень і викладаємо на рівне місце таким чином, щоб вийшов прямокутник або квадрат залежно від типу воріт.

Перевіряємо горизонтальність і вертикальність розкладених брусів, після чого просвердлюємо отвори в кутових з’єднаннях і скріплюємо конструкцію саморізами або нагелями. Незайвим буде кути і центр рами додатково посилити відповідно сталевими куточками і поперечними балками. Кінці останніх виробів обрізаються під кутом 45º, розміщуються хрест-навхрест і фіксуються саморізами.

В якості основи для майбутнього каркаса можна використовувати і металеві профільні труби, однак для виготовлення буде потрібно зварювальне обладнання.

Оздоблення

Как сделать деревянные ворота

Наступний захід – виготовлення та обробка поверхонь елементів облицювання. В залежності від обраного матеріалу і розмірів стулок нарізаємо необхідну кількість дощок. Як правило, для обшивки використовується сосна, оскільки дерев’яна продукція з неї має невелику питому вагу і найбільшу захищеність від шкідливого впливу факторів навколишнього середовища.

Облицювальна дошка розміщується впритул один до одного і фіксується саморізами до каркаса. По завершенні всі нерівності обрізаються і обробляються шліфувальною машиною або дрібним наждачним папером.

Для збільшення щільності прилягання до каркаса і підтримання температурного режиму в гаражі краю стулок можна обшити утеплювачем.

Установка петель і кріплення стулок

Как сделать деревянные ворота

Підготувавши стулки воріт, приступаємо до установки металевих петель. У разі прикріплення до рамної конструкції навісні деталі приварюють безпосередньо на раму, а у варіанті кріплення до дерев’яних підстав – на опорні стовпи. Для визначення оптимального місця розташування необхідно від верхньої і нижньої межі опори відступити відстань, рівну ¼ загальної висоти стовпи і намітити місце. Після чого закріпити петлі на стовпах і навісити стулки.

Обробка поверхні

Как сделать деревянные ворота

Ворота практично готові, залишається тільки прогрунтувати і покрити поверхню антисептиками. Давши необхідний час для просушування, приступаємо до розміщення фурнітури: ручок, замків і засувів. Для додання благородного виду ворота згодом можна прикрасити різними кованими елементами.

Надійні засуви

Как сделать деревянные ворота

Вони можуть бути як Г-подібних металевих стрижнів, розташованих на стулках. Для їх функціонування необхідно розмістити в передбачуваних місцях входження в грунт два невеликих відрізка труби з діаметром, що забезпечує вільний хід стрижня, а також на кожній стулці виготовити майданчик під фіксацію ручки кріпильного виробу в піднятому стані.

Как сделать деревянные воротаПетлі для дерев’яного паркану

Процедура зведення дерев’яних воріт своїми руками є нескладним заходом і доступним до реалізації кожної людини. Як і при проведенні будь-яких будівельних робіт, для досягнення поставлених цілей необхідно чітко слідувати порадам фахівців, проводити точні виміри і використовувати якісний матеріал. Виконання всіх цих пунктів в сукупності з плановим періодичним виходом забезпечить надійне функціонування в’їзних воріт на протязі багатьох років.

Відео

в наданих відеоматеріалах, ви зможете дізнатися про інші тонкощі виготовлення дерев’яних воріт:

Фото

На фото представлені різні варіанти воріт з дерева:

Как сделать деревянные воротаДерев’яні ворота

Как сделать деревянные воротаНа дачі

Как сделать деревянные воротаНа стовпах опори з цегли

Как сделать деревянные воротаПід старовину

Как сделать деревянные воротаЗ красивою фурнітурою

Как сделать деревянные воротаЗ елементами ковки

Как сделать деревянные воротаЗ козирком

Как сделать деревянные воротаЗ металевим каркасом

Как сделать деревянные воротаЗ металом

Как сделать деревянные воротаЗ віконцями

Как сделать деревянные воротаЗ оригінальними навісами

Как сделать деревянные воротаПрості дерев’яні ворота

Как сделать деревянные воротаРозпашні дерев’яні ворота

Как сделать деревянные воротаВорота і хвіртка виконані з дерева

Как сделать деревянные воротаСтарої конструкції

Как сделать деревянные воротаВорота з дощок

Как сделать деревянные воротаЗ навісами кривий форми

Схеми

Схему допоможуть вам у тому, щоб розробити власні ворота з дерева:

Как сделать деревянные воротаКреслення дерев’яних воріт

Как сделать деревянные воротаСхема конструкції дерев’яних воріт

Как сделать деревянные воротаКріплення огорожі

Как сделать деревянные воротаВорота і фундамент

Как сделать деревянные воротаВорота з двох стулок

Как сделать деревянные воротаСхема засува

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code