Як зробити чорнової стелю

Після закінчення основних робіт, пов’язаних із спорудженням заміського будинку, його стіни і стеля мають незакінчений вигляд і потребують попередньої підготовки для їх подальшої обробки. Щодо підготовки слід сказати, що техніка його облаштування індивідуальна для різних категорій житлових будівель і повинна розглядатися, окремо для кожного з можливих варіантів будівельних конструкцій.

Виходячи з усього вищесказаного випливає, що перед тим як зробити таку стелю, потрібно спочатку ознайомитися з технікою його виготовлення для різних типів споруд, таких, наприклад, як капітальні будови з бетонними перекриттями або споруди з дерев’яними балками.

Крім цього, слід взяти до уваги і ту обставину, що порядок облаштування будь-яких конструкцій також залежить від матеріалу, використовуваного в якості декоративного оздоблення.

Підготовка бетонного перекриття

При проведенні капітального ремонту старого житла (а нерідко і при підготовці в новому будинку) в першу чергу слід очистити поверхню від сторонніх нашарувань аж до бетонних плит. При цьому шпателем видаляються всі нерівності на поверхні цих плит, а також розчищаються шви, що утворюються в місцях їх стикування. Стелі в будинках старої споруди попередньо розмиваються від побілки або очищаються від нашарувань фарби.

Как сделать черновой потолокШви розчищаються

В окремих випадках доводиться повністю видаляти зносився шар штукатурки, але в будь-якому випадку ви повинні будете отримати відносно рівну поверхню, на яку згодом можна буде нанести або змонтувати декоративне покриття обраного вами типу.

Как сделать черновой потолокПідготовлений бетонну стелю

Всі наступні підготовчі операції проводяться, як правило, в такому порядку:

  • насамперед, здійснюється закладення розчищених раніше стиків плит, що необхідно для надійної звукоізоляції приміщення;
  • слідом за цим поверхню зазначених плит закривається шаром грунтовки, а потім вирівнюється стартовою шпаклівкою, яке усуває всі наявні на ній дрібні нерівності;
  • на заключній стадії підготовчих робіт поверхня обробляється фінішної шпаклівкою, після чого ретельно зачищається абразивною шкуркою.

Облаштування дерев’яного перекриття

Как сделать черновой потолокВаріанти перекриттів

Самостійно підготувати чорновий стеля в будинку з дерев’яними перекриттями не становить особливої праці. Всі роботи з його облаштування, як правило, проводяться в наступній послідовності:

  • насамперед, несучі балки закриваються з боку приміщення пергаміном або поліетиленовою плівкою, використовуваної в якості пароізоляції (вони кріпляться до балок за допомогою степлера);
  • відразу ж слідом за цим балки підшиваються будь-яким відповідним для цих цілей матеріалом (обрізний дошкою, наприклад);
  • після цього в простір між балками укладається шар теплоізоляції, функцію якої можуть виконувати плити з мінеральної вати або пінопласту;
  • поверх утеплювача кладеться ще один шар поліетиленової плівки, використовуваної в якості гідроізоляції (укладається з перекриттям близько 20 см).

На заключному етапі робіт з облаштування безпосередньо по балках укладаються заздалегідь приготовані лаги, а потім настилається покриття підлоги горища.

Зазначимо, що підшивка по дерев’яних балках, а також формування багатошарового пирога перекриття виконуються з урахуванням призначення горищного простору. Невеликі конструктивні відхилення від наведеної вище схеми будуть спостерігатися у випадку його використання в якості мансарди, наприклад, або при облаштуванні так званого «холодного горища.

Как сделать черновой потолокПлити пінопласту в ролі утеплювача

Але при будь-якому варіанті використання підпокрівельного простору підшивочні дошки кріплять до лаг з допомогою довгих цвяхів, вбиваються «в розпір» і з мінімальним зазором.

Как сделать черновой потолокГорищне перекриття холодного горища схема

Різні виконання стельових перекриттів в даному випадку можуть бути зведені до наступних варіантів:

  1. Для «холодного горища порядок підготовки шару пароізоляції помітно відрізняється від розглянутого нами раніше. В цьому разі для зменшення втрат тепла через перекриття до складу формованого пирога додається шар алюмінієвої фольги, що укладається з однією з сторін пароізоляції.
  2. Как сделать черновой потолокМансарда При підготовці перекриття в будинку з мансардою замість шару утеплювача формується спеціальна звукоізоляційна прокладка з мінеральної вати або ж із суміші тирси з вапном. Товщина такої засипки не перевищує зазвичай три чверті висоти балок.
  3. Для «холодного горища гідроізоляційна прокладка, що розміщується поверх утеплювального або звукоізолюючого шару, обов’язкова в будь-якому випадку. В якості такої прокладки зазвичай використовується щільна поліетиленова плівка.

Как сделать черновой потолокПиріг чорнової стелі

Альтернативний варіант дерев’яного перекриття

Відомо, що висоти стель в дерев’яних будинках зазвичай не вистачає для того, щоб умови проживання в них вважалися нормальними. У подібній ситуації підшивка по низу дерев’яних балок представляється неекономічною в плані використання конструкції перекриття для збільшення житлового простору.

Как сделать черновой потолокЗ декоративними балками схема

При цьому цілком допустимим вважається варіант підшивки дощок не знизу, а по верху балок з використанням спеціальної обрешітки. Подібне рішення, звичайно ж, кардинально змінить зовнішній вигляд за рахунок використання виступаючих балок в якості елементів дизайну приміщення.

Відео

Детальніше про пристрій стелі у відеоматеріалі:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code