Як зробити басейн своїми руками

Басейн на дачній ділянці більше не є предметом розкоші. Адже його можна зробити самостійно. Якщо є необхідні кошти, то водойма для відпочинку можна і купити. Однак людина, яка трохи знайомий з будівельними роботами, зможе обладнати таку конструкцію і без залучення фахівців.

Для початку треба розібратися, які види подібних водойм існують, а також дізнатися про плюси і мінуси кожного з них.

Види

Как сделать бассейн своими руками

Всі басейни можна умовно розділити на два види:

 • каркасні;
 • котлованні.

Каркасні

Как сделать бассейн своими руками

Такі басейни яких знаходяться над поверхнею землі, хоч трохи, але виступають над нею. Їх відмінна особливість — наявність каркаса. Він дуже зручний для переміщення і демонтажу на зимовий період.

Недолік каркасних конструкцій в тому, що вони коштують дуже дорого. Хоча деякі майстри можуть зробити їх самостійно.

Котлованні

Для його будівництва потрібно придбати бетон і гідроізолюючі матеріали. Недоліки цієї конструкції в тому, що її неможливо демонтувати. Ще один мінус — великий обсяг земляних робіт. Доведеться рити котлован площею близько 16 квадратних метрів.

Котлованный

Как сделать бассейн своими рукамиКотлован

Інструкція:

 • Как сделать бассейн своими рукамиСпочатку треба вибрати оптимальне місце. Він повинен одночасно і прикрашати ділянку, і служити ідеальним місцем для відпочинку. При цьому він не повинен псувати грунт і розташовуватися там, де є ризик постійного забруднення. Бажано також, щоб споруда була розташоване близько до водопровідної системи.
 • На другому етапі потрібно розрахувати розміри басейну. Котлованні конструкції зазвичай не бувають менше, ніж 4*4 метри. Глибина при цьому може бути від метра до двох. Оптимальна глибина — півтора метра.
 • Після того як визначені розміри, треба вбити кілочки там, де буде розташовуватися майбутній басейн. Його форма може бути круглої, квадратної або прямокутної — це залежить від смаків господаря.
 • Розмітивши кордону, треба приступати до земляних робіт. Виритий котлован повинен бути трохи глибше і ширше, ніж на планах. Так, розміри стінок слід збільшити на 40-50 см. При визначенні оптимальної глибини треба враховувати гідроізолюючий шар.
 • Після того, як котлован викопаний, можна приступати до вирівнювання дна та гідроізоляції. Першим шаром на дно насипається пісок. Шар повинен досягати 30 див. Потім пісок трамбується. На вирівняні дно треба покласти руберойд в 2-3 шари і бітумну мастику. Руберойд при цьому повинен трохи перекривати стінки.

Как сделать бассейн своими рукамиПідготовка під установку

 

 • Как сделать бассейн своими рукамиПеред тим як починати роботу зі стінками, треба врахувати необхідність монтажу системи зливу води.
 • Наступний етап робіт — опалубка.
 • Між опалубкою і ґрунтом треба залити шар бетону. Щоб зробити стінки більш міцними, потрібно вибрати розчин відповідних марок і встановити армуючу сітку.
 • Коли стінки схопляться і наберуть достатньої міцності, опалубку слід зняти. Стінки басейну при цьому необхідно обробити особливим чином з допомогою суміші розчину і води. Такий процес називається ще залізненням.
 • Необхідно обробити дно. На дно укладають щебінь і заливають його гидробетоном. Під стяжку краще покласти армуючу сітку.

Как сделать бассейн своими рукамиСкіммерній система басейну

Останньому етапом робіт буде прикраса басейну декоративною обробкою. Якщо планується встановити трап, то його краще спроектувати заздалегідь. Він встановлюється приблизно в той час, коли відбувається заливка стін. Навколо штучного водоймища теж можна зробити покриття. Найчастіше це різна плитка.

Поліпропіленовий

Как сделать бассейн своими рукамиЗалізнення

Басейн з поліпропілену потребує більше зусиль і витрат, ніж звичайна бетонна конструкція. Однак він володіє цілою масою достоїнств. Відомо, що при будівництві подібних споруд найбільша проблема — це гідроізоляція. Поліпропілен — це ідеальний матеріал. Він володіє підвищеною міцністю і стійкістю. Цьому матеріалу можна надати будь-яку форму.

Конструкцію з поліпропілену можна спорудити двома способами:

 1. Купити поліпропіленову чашу потрібного розміру і форми і встановити в котлован.
 2. Купити листовий поліпропілен і зробити з нього чашу власноруч.

Самостійне виготовлення поліпропіленової чаші обійдеться приблизно однаково по вартості з покупної, тому що в цьому випадку майстру доведеться купувати спеціальний інструмент для поліфузіонного термічного зварювання — екструдер. До того ж, доведеться ще й попередньо навчитися зварювати листи і робити сходи.

Установка проводиться в наступній послідовності.

 1. Спочатку треба вирити котлован, розміри якого повинні перевищувати розміри чаші.
 2. Після цього треба покласти на дно гідроізоляцію і залити бетоном.
 3. Готова чаша встановлюється на місце. Якщо чашу необхідно варити, то це можна зробити безпосередньо поряд з місцем установки.
 4. Після встановлення чаші треба монтувати донний злив, скіммер і форсунки.
 5. Наступний етап — утеплення басейну по краях. Для цього можна використовувати пінопласт.
 6. Деякі стінки краще зв’язати ребрами жорсткості.
 7. Труби теж потрібно утеплити і на всяк випадок обклеїти звичайним скотчем.
 8. Поруч із спорудою треба розрахувати пристрій для фільтрації води. Його можна встановити, наприклад, в підвалі будинку.
 9. Після того як всі комунікації підключено, можна починати бетонування. Щоб розчин не пошкодив поліпропілен, треба встановити в чаші внутрішню опалубку. Це гарантує, що всі сторони конструкції будуть рівними і красивими. Сама заливка проводиться шарами за 30-35 см у висоту за добу. Це оптимальний режим заливки котловану. Щоб бетон не пошкодив чашу, можна крім опалубки також використовувати воду. Наприклад, при заливанні наступного шару розчину треба доливати на той же рівень воду в чашу. Робота в середньому займе близько тижня.

Заливка повинна здійснюватися повільно. Краще розділити процес на кілька етапів.

Коли бетон застигне, можна буде викласти плитку або інші матеріали для додання йому естетичного вигляду.

Поліпропіленові басейни сьогодні набирають популярність, хоча кілька років тому в Росії ця технологія була невідома.

Відео

Фото

Как сделать бассейн своими рукамиОбладнання

Как сделать бассейн своими рукамиЗ поліпропілену

Как сделать бассейн своими рукамиУстановка

Как сделать бассейн своими рукамиПлитка біля басейну

Как сделать бассейн своими рукамиПлавальний ставок

Как сделать бассейн своими руками

Как сделать бассейн своими руками

Якщо дозволяють фінанси, то можна замовити басейн під ключ будь-яких видів: поліпропіленові, пластикові, композитні, каркасні.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code