Як знайти воду для свердловини

Рідкісний власник власного будинку не замислюється про незалежному джерелі води, розташованому безпосередньо на присадибній ділянці. Реалізація цієї ідеї дозволить йому самостійно розпоряджатися своїми водними ресурсами і не залежати від централізованого водопостачання. Ось чому дуже багато хто з господарів бажали б ознайомитися з тим, як знайти воду для свердловини на заміській ділянці. Відразу відзначимо, що при проведенні пошукових робіт слід брати до уваги лише глибинні водоносні шари, в товщі яких приховані основні запаси добре відфільтрованої води.

Відомо кілька способів визначення близькості глибинних вод до поверхні ґрунту, основними з яких є:

  • розвідувальне буріння;
  • використання водо поглинаючих матеріалів в якості індикаторів наявності води;
  • визначення місця ймовірного їх розташування по ряду природних ознак.

У наступних главах передбачається розглянути кожен із цих способів детальніше.

Розвідувальне буріння

Как найти воду для скважины

Розвідувальне буріння вважається одним з надійніших способів відшукання джерела води, з гарантовано якісною водою. Для його реалізації вам потрібно самостійно виготовити бур з нарощуваною робочою частиною і удлиняемой ручкою.

За допомогою такого бура ви зможете пробурити контрольну свердловину глибиною близько 7-10 метрів. Після виявлення водоносного шару буріння можна закінчити і переходити до обладнання свердловини.

При цьому повинні виконуватися наступні обов’язкові умови:

  1. Оптимальною для облаштування свердловини вважається глибина близько 10-15 метрів.
  2. Місце її розташування повинне бути віддалене від стічних ям не менше ніж на 26-30 метрів.
  3. При обладнанні свердловини на схилі слід потурбуватися про відвід від неї дощових вод.
  4. Крім того, необхідно обладнати свердловину кришкою, що відкривається лише в разі крайньої необхідності.

Використання спеціальних індикаторів вологи

Как найти воду для скважиныСилікагель

В якості індикаторів близького розташування води нерідко використовуються матеріали, що володіють підвищеним коефіцієнтом вологовбирання. Найбільш часто для цих цілей застосовується силікагель, знайомий багатьом з нас як пакувальний наповнювач, що випускається у вигляді поглинають вологу гранул.

Для організації пошуку води необхідно приготувати близько 1-2-х літрів силікагелю, який після ретельної просушки в духовці засипається в невеликий глиняний горщик. Після цього ємність з силікагелем ретельно зважується і обертається декількома шарами щільної тканини. Потім вийшов «згорток» закопується в досліджуваному місці на глибину близько 0,5 метра. Через добу горщик дістається з землі і знову зважується. При помітному збільшенні ваги ємності ви сміливо можете припускати наявність води в даному місці і приступати до пробного буріння.

В якості індикатора присутності води можуть використовуватися і звичайні цеглини з обпаленої (червоної) глини, також добре вбирають вологу.

Природні ознаки

Відомі «народні» методи визначення місць залягання грунтових вод передбачають організацію і проведення наступних заходів:

Как найти воду для скважиныТуман на ділянці

Спостереження за ділянкою передбачуваного буріння у вечірній чи ранковий час доби. При близькому розташуванні шарів води над досліджуваним місцем вранці і ввечері обов’язково утворюється конденсат (легкий туман). При виявленні густого туману клубящегося туману в цьому місці можна бути впевненим у тому, що води тут багато, і вона розташована досить близько.

Как найти воду для скважиныРельєф місцевості

По рельєфу місцевості. З геології відомо, що межі зон водомістких шарів зазвичай пов’язані з загальним малюнком рельєфу навколишнього нас місцевості. Такий зв’язок дозволяє припускати їх наявність у тих місцях, де на поверхні утворилися природні западини або котловани, оточені пагорбами і піднесеннями. З іншого боку, ймовірність виявлення ґрунтових вод на пологих схилах або в рівнинній місцевості дуже мала (якщо вони є – то на досить великій глибині і в незначних кількостях).

Как найти воду для скважиныБарометр

Використання барометричного методу виявлення наявності води із застосуванням стандартного барометра типу «анероїд».

Перед тим як знайти воду для свердловини слід врахувати, що даний метод можна застосовувати лише при наявності у вашій місцевості будь-яких водойм (річки, озера, ставка).

При цьому показання барометра поблизу водойми приймається за контрольну відмітку, яка порівнюється з показанням приладу в досліджуваній точці. У тому випадку, якщо різниця цих двох свідчень не перевищує 0,5 мм ртутного стовпа – шукані шари води можуть розташовуватися на глибині близько 6-7 метрів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code