Як знайти воду для колодязя

Деякі люди, у яких вдома у крані постійно є вода, думають, що вона є скрізь, і на будь-якій ділянці досить зробити свердловину, і користуйся кришталево чистою водою. У реальності справа йде зовсім інакше – одні не змогли дістатися до води, в інших вона не годиться навіть для прання, а политий їй город став схожий на випалену вапнякову пустелю.

Така тема, як знайти воду для колодязя, актуальна як для людей, які тільки збираються бурити свердловину, так і для тих, у кого вона вже є, але є бажання виправити становище.

Розглянемо різні способи, які можуть допомогти вирішити цю непросту задачу.

Як розташовуються водоносні шари землі

Как найти воду для колодцаСхема розташування водоносних шарів

Для того, щоб було зрозуміло, про що йтиметься далі, потрібно зрозуміти яким чином проходять під землею водоносні шари, які умовно можна розділити на 3 групи.

 1. Верхня (або верхова) вода. Цей водоносний шар знаходиться недалеко від поверхні землі. Таке розташування робить порівняно легку її видобуток, але, найчастіше пити з цього джерела не можна, так як ця вода погано очищена, і насичена різними шкідливими речовинами, і придатна тільки для технічних потреб і поливання городу. У жаркий час року, коли особливо потрібен полив, вода в цьому водоносному шарі може вичерпатися, і з’явитися лише після осінніх дощів.
 2. Грунтова вода. Цей шар знаходиться нижче першого водотривкого шару. У такий свердловині вода може коливатись у невеликих межах, і її хімічний склад досить стабільний. Часто вода в цьому водоносному шарі знаходиться під тиском, і при входженні бура в нього, може з напором виходити назовні.
 3. Артезіанська вода. Вона називається так, тому що видобуток її відбувається глибинних, артезіанських свердловин. Щоб дістатися до цього водоносного шару доведеться потрудитися, так як ці шари проходять на глибині більше 40 м. Такі пласти проходять в горизонтальній площині, тому глибина вашої свердловини, найбільш імовірно, буде такий же, як у сусідів. У більшості випадків з неї надходить чиста вода, але у деяких випадках може знадобитися додаткове очищення.

Згідно цих даних стає зрозуміло, що для отримання питної води прийнятні тільки останні 2 методу, але, так як у людей різні потреби, то розглянемо, як знайти воду для колодязя, намагаючись визначити як можна точніше, де вона може перебувати. Зупинимося на деяких методах, які дають найбільш вірний результат.

Метод спостереження

Как найти воду для колодцаМишаче гніздо на дереві

У давнину люди не мали таких точних приладів, які є сьогодні, тим не менш місцезнаходження води вони визначали з великою точністю, але, не з-за якихось видатних здібностей, а лише завдяки спостережливості.

Добре відомо, що перед яким-небудь катаклізмом тварини ведуть себе інакше, так як на відміну від людини, в них закладена здатність до кращого сприйняття природних змін. Це ж стосується і чуття на воду.

 • Польові миші уникають близькості води, і тому роблять гнізда на гілках кущів і дерев.
 • Кінь в сильну спеку, намагається здобути собі воду з землі, і буде це робити в тому місці, де є можливість до неї дістатися.
 • Собаки, рятуючись від спеки, викопують у таких місцях поглиблення, в які потім лягають.
 • Кури не несуться там, де відчувають близькість води.
 • Гуси спеціально вибирають місця, де є перетин водоносних жив.
 • Польові миші уникають близькості води, і перебираються на гілки кущів і дерев робити гнізда в землі.
 • Мошкара збивається в грудки і утворює «стовпчики» в тих місцях, де рівень вологи вище.

Природні явища та рослини як індикатори

Как найти воду для колодцаВерба росте там, де волога

 • Такі дерева, як вільха і верба ростуть тільки на вологому грунті. Крона дерева копіює кореневу систему, і якщо вона нахилена в бік, значить там більш волого.
 • Яблуня і вишня хворіють на вологому грунті, і їх плоди часто підгнивають.
 • Влітку можна поспостерігати за туманом – ввечері він буде самим густим, і клубящимся в тому місці, де грунтові води найбільш близькі до поверхні.
 • Там, де процвітають вологолюбні рослини, означає те, що їх коренева система знаходиться у вологому грунті.

Сукупність цих факторів допоможе підібрати найбільш вдале місце для свердловини

Науковий підхід до пошуку води

Как найти воду для колодцаСилікагель

Крім спостережень, для пошуку води також можна користуватися різними пристосуваннями. Подивимося, як можна шукати воду з допомогою предметів.

 • Силікагель, сіль, або дроблений цегла. Цей метод прийнятний лише для сухого ґрунту. Один з перерахованих вище матеріалів треба насипати в неглазурований глиняний горщик, і зважити на точних вагах, а дані записати. Замотаний в марлю горщик закопайте в землю на півметра, а через добу вийміть з грунту, і знову зважте. Великий приріст говорить про близькість води.
 • Скляні банки. Вранці розставте вниз на своїй ділянці їх горлечком в тих місцях, де за санітарними нормами можна робити колодязь. Через добу перевірте, в якому з них з’явився конденсат. Його наявність і кількість, свідчить про те, що вода неглибоко.

Також є багато ненаукових методів, з якими, при бажанні, ви можете поекспериментувати.

Відео

Цей відеоролик розповідає ще про одному науковому підході до пошуку води.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code