Як з’єднувати каналізаційні труби

Якщо перед вами постала необхідність прокладки каналізації і ви не знаєте, як з’єднувати каналізаційні труби, не переживайте: згадайте своє дитинство і пограйте… в конструктор.

Справа в тому, що сучасні труби для цих цілей виготовлені з ПВХ (з пластику, простіше кажучи). І для зручності їх монтажу, вони випускаються строго певного діаметру і довжини. Ну а так як труби не завжди прокладають тільки строго прямо, до них в будь-якому магазині, що торгує таким товаром, можна знайти поворотні фітинги. Все це дуже нагадує дитячий конструктор, так як елементи каналізаційної системи, особливо якщо не вникати в сам процес, просто вставляються один в одного. У підсумку ви отримуєте міцне і надійне з’єднання, яке не протікає, не пропускає неприємний запах і здатне прослужити вам досить довго без заміни або ремонту.

Фітинги

Как соединять канализационные трубыКаналізаційні труби і фітинги

Але давайте повернемося до фітингів. Фітинги – це додаткові елементи до труб, допомагають їх об’єднувати в єдину конструкцію. Прийнято розрізняти фітинги залежно від:

 • конструкції – поворотники (кутники), трійники, муфти, подовжувачі, пробки і т. д.;
 • призначення – приєднувальні і проміжні;
 • форми – Г-подібні, П-подібні, прямі.

Как соединять канализационные трубыСпособи з’єднання каналізаційних труб ПВХ

Не варто думати, що всі перелічені в класифікації фітинги – це різні елементи. Насправді один і той же фітінг виявляється в кожній сходинці класифікації під іншою назвою. Візьмемо, приміром, муфту, яка служить для з’єднання двох каналізаційних труб. По конструкції цей фітінг буде просто «муфта», за призначенням – проміжний, за формою – прямий.

Спираючись на подібну класифікацію фітингів набагато легше уявити собі, що саме вам потрібно, щоб з’єднати труби в одну конструкцію.

Збираємо систему каналізації для будинку або квартири

Как соединять канализационные трубыПроцес з’єднання труб

Перш ніж розібратися в тому, як з’єднувати каналізаційні труби, слід зрозуміти принцип складання всієї системи каналізації.

 • Отже, всі роботи слід починати зі створення креслення, на якому ви повинні зобразити свою майбутню систему. Візьміть листок паперу і намалюйте на ньому схематично всі сантехнічні прилади, які необхідно підключити до каналізації (раковину, унітаз, душ або ванну тощо).

Как соединять канализационные трубыСхема типової каналізації

 • Потім з’єднайте їх лініями з основним стояком каналізації. Кожна лінія – це труба. Труби між собою будуть з’єднуватися з допомогою фітингів.
 • Зверніть увагу, що каналізаційні труби в будинку зазвичай мають всього два види: діаметром 50 та 110 мм. П’ятдесяти міліметрові призначені для відведення стоків від раковин, мийок, ванн та душів, а також від пральних і посудомийних машин. Якщо на одній лінії виходить занадто багато сантехнічних приладів, то її діаметр краще збільшити до 110 мм, інакше у вас часто будуть виникати проблеми з засорами.
 • А ось унітаз підключається тільки через трубу діаметром 110 мм, при цьому сам з’єднання сантехнічного приладу здійснюється зазвичай за допомогою гнучкої гофри, яка вставляється в каналізаційну трубу.

Как соединять канализационные трубыПідключення унітазу

 • Розібравшись з яких елементів складається ваша каналізаційна система, можна вирушати в магазин. Так як зіпсувати каналізаційні труби при роботі з ними практично неможливо, не слід закуповувати комплектуючі з запасом. Головне, не забувайте, що кожна труба на одному своєму кінці має розширення, у який буде вставлятися інша труба. Якщо ж ви довгу трубу розпиляєте ножівкою по металу (зріз повинен бути строго перпендикулярним) на дві частини, то у другого елемента не буде такого розширення, і для його з’єднання з іншою трубою або фітингом потрібно спочатку встановити муфту. При цьому вартість різних комплектів труб (однієї з муфтою або двох коротких) буде приблизно однаковою.

Как соединять канализационные трубыЗаміна труб

 • Першим у системі каналізації буде фітинг-поворотник, до якого з одного боку приєднайте гнучкий шланг сантехнічного приладу (сифона), а з іншого – трубу. Можна, звичайно, обійтися і без цього фітинга, з’єднавши сифон відразу з трубою, але в цьому випадку, якщо стик буде герметичним, існує ймовірність протікання стику.
 • Вставляючи трубу в фітинг (або навпаки) обов’язково дотримуйтеся двох умов:
  • в стику повинна бути покладена гумова прокладка (вона продається в комплекті);
  • труба повинна входити в фітинг (або в іншу трубу) на всю можливу глибину.

Как соединять канализационные трубыСхема каналізації в квартирі

 • Далі, у місцях приєднання до цієї трубі іншої сантехніки, ставляться фітинги-трійники. Якщо необхідно з’єднати труби різного діаметру, скористайтеся спеціальним фітингом-перехідником.
 • Збираючи каналізацію, не забувайте про створення необхідного ухилу труб, інакше ваша система не забезпечить відведення рідини.
 • Збирати систему треба рухатися від сантехнічних приладів до головного стояка, щоб току води не заважали стики.

Зовнішня каналізація

Как соединять канализационные трубыЗовнішня і внутрішня каналізація

На відміну від внутрішньобудинкової або внутрішньо, зовнішня каналізація (прокладена по прибудинкової території) збирається без поворотних фітингів. Замість них рекомендується влаштовувати колодязі – вони полегшать чистку. Адже всі труби будуть приховані в землі і відкопувати їх кожен раз, коли вони у вас засмітитися, досить складно, а прочистити через фітинги, що виходять на поверхню землі – не завжди можливо.

Звичайно, труби для зовнішньої каналізації мають більший діаметр, ніж труби в будинку.

Кожна з них, що врізається в зовнішню трубу, збільшує її діаметр на один розмір.

Якщо зовнішня труба є загальною для двох інших діаметром 110 мм, то її діаметр не повинен бути менше 160 мм; для трьох труб за 110 мм – діаметром не менше 200 мм. Це правило поширюється на невеликі будівлі за умови, що відстань до найближчого каналізаційного колектора не перевищує 30-40 метрів. В інших випадках зовнішня труба повинна мати більший діаметр, щоб працювати «з запасом».

Відео

Найчастіше в процесі монтажу каналізації доводиться з’єднувати труби різного діаметру. Тому пропонуємо вам подивитися корисне відео, що висвітлює це питання:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code