Як з’єднати металопластикові труби

В будь-якому будинку безліч різних трубопроводів. Це і подача холодної і гарячої води, і система опалення, і багато іншого. Для їх створення можна використовувати металопластикові труби. Вони володіють високою міцністю і довговічністю. У даній статті буде розказано про те, як з’єднати металопластикові труби між собою і з трубами з інших матеріалів.

Чому саме металопластик

Как соединить металлопластиковые трубы

Роблячи ремонт комунікацій в будинку, або прокладаючи нові, багато звертають увагу саме на металопластикові труби. А чому саме вони? Пояснення цього лежить в їх перевагах. А саме:

 • Вони стійкі до корозії. Завдяки наявності полімерів, такі труби не іржавіють і не гниють. А значить, вони прослужать дуже довго.
 • Маючи алюмінієвий прошарок, добре зберігають форму, при цьому володіють еластичністю. Це властивість дає можливість створювати системи практично будь-якої конфігурації.
 • Легкі в монтажі. З створенням комунікацій може впоратися будь-який, навіть не володіючи спеціальними навичками.

Как соединить металлопластиковые трубыШари металопластикової труби

Всі ці переваги металопластикових трубах надає структура. Вона складається з декількох шарів. Перший (внутрішній) шар складається з ущільненого або зшитого поліетилену. Потім йде шар клею, на який накладається прошарок з алюмінію. Наступним у «пирозі» виявляється знову клей, на який наноситься останній інгредієнт – пластик.

Але при цьому є і деякі недоліки. Наприклад, є деякі обмеження в застосуванні металопластикових труб в системах гарячого водопостачання та опалення. Також до мінусів можна віднести завужені прохідний перетин місць з’єднання (з використанням спеціальних фітингів). Такий водопровід не можна замуровувати в стіну, якщо він зібраний на різьбових з’єднаннях, тому що їх потрібно періодично обжимать.

З’єднання за допомогою прес-фітингів

Как соединить металлопластиковые трубыПрес-фітинг кутовий на трубопроводі

З’єднання металопластикових труб своїми руками можна провести декількома способами, одні з них є використання прес-фітингів. Така стикування виходить надійною, але нерозбірними. Саме такий спосіб фахівці рекомендують при прокладці прихованих трубопроводів, так як протікання у місці з’єднання практично неможлива.

Для проведення робіт необхідний спеціальний інструмент – прес-кліщі. Він може приводитися в дію вручну, так і за допомогою електрики. Також потрібно запастися спеціальними ножицями для різання труб, калібратором, фаскоснимателем, прямий фітинг (якщо потрібно з’єднати труби різного діаметру або зробити поворот траси, то використовуються інші варіанти).

Как соединить металлопластиковые трубыЗ’єднання металопластикових труб за допомогою прес-фітингів

 

Послідовність робіт наступна:

 • За допомогою ножиць відрізаємо трубу потрібної довжини.
 • Потім обробляємо кінець. Спочатку калібратором вирівнюємо краю і знімаємо фаску з внутрішньої сторони. Потім фаскоснимателем обробляємо зовнішню сторону.
 • Уважно оглядаємо фітінг, особливо ущільнювальні кільця. Якщо помічено дефект, то краще замінити. Якщо все нормально, то надягаємо на трубу обтискну муфту. Штуцер фітинга до упору вставляємо всередину труби.
 • Потім за допомогою прес-кліщів обжимаем муфту. Якщо використовується електричний пристрій, то триматися за металеві елементи не можна. В цьому випадку краще всього проводити в гумових рукавичках.

Как соединить металлопластиковые трубыПротікання з’єднання

Правильність виконаних робіт можна перевірити за формою муфти, вона повинна мати вигляд правильних кілець. При цьому повторний обтиск проводити не можна. Такі дії можуть призвести до утворення тріщин, а значить, до можливих протікань.

Как соединить металлопластиковые трубыОбтискні фітинги нерозбірні

З’єднання, зроблені з використання прес-фітингів, можуть прослужити до 50 років. При цьому вони легко витримують високий тиск. Але, як вже говорилося, такі нерозбірні з’єднання.

Використання компресійних фітингів

Как соединить металлопластиковые трубыКомпресійні фітинги

Існує ще один спосіб з’єднати металопластикові труби – використовуючи компресійні фітинги. Такий спосіб найбільш економічний, так як не вимагає використання додаткових інструментів і обладнання. Крім того, саме з’єднання зробити дуже просто, навіть не маючи якихось особливих навичок.

Самі фітинги являють собою штуцер, оснащений розрізним кільцем і накидною гайкою. Кожен виробник може випускати свої різновиди. Тому фахівці рекомендують купувати фітинги від того ж виробника, що і металопластикові труби (іноді може не підійти діаметр). Але якою б фірми не був фітінг, принцип його встановлення завжди однаковий. Для роботи знадобиться:

 • олівець;
 • труборіз;
 • калібратор;
 • гайковий ключ.

Как соединить металлопластиковые трубыЗ’єднання металопластикових труб За допомогою олівця відміряйте місце майбутнього зрізу. Потім труборізом відріжте потрібний шматок труби. Далі (обов’язковий пункт) відкалібруйте отвір. Потім нанизуємо на кінець накидну гайку і ущільнювальні кільця і вставляємо штуцер. Щоб полегшити роботу, можна змочити гумові ущільнювачі фітинга водою. Потім за допомогою гайкового ключа затягуємо накидну гайку. При роботі ключем не потрібно докладати надмірних зусиль, оскільки можна пошкодити з’єднання.

Як видно, таким способом з’єднати дві металопластикових труби не становить особливої праці. При цьому стик виходить розбірним. Це може значно спростити ремонт і заміну пошкоджених ділянок. Якщо є якісь незрозумілі питання (наприклад, з проведенням обов’язкової калібрування), то можна подивитися відео з інтернету.

З’єднання металопластикових труб із трубами з інших матеріалів

Как соединить металлопластиковые трубыФітинг для з’єднання металопластикової труби з трубами з інших матеріалів

Дуже часто, роблячи заміну комунікацій, виникає необхідність з’єднати металопластикові труби з трубами з інших матеріалів. В цьому випадку також можна використати декілька способів.

Щоб з’єднати металопластикові з металевими трубами, використовують обжимний фітінг. Тут важливо все робити акуратно і послідовно. Необхідно зробити наступні дії:

 1. Першим справою займаємося металевою трубою. Якщо на ній є іржа, то від неї слід позбутися (за допомогою металевої щітки). Потім на різьбу накручуємо фітінг. Краще при цьому скористатися старим методом запобігання від протікання, намотавши клоччя на різьбу. Потім на неї накручуємо фітінг.
 2. Тепер беремо металопластикову трубу. Нанизуємо на неї прес-шайбу з гайкою і робимо калібрування.
 3. Наступним кроком буде надягання кінця металопластикової труби, на конус фітинга, прикрученного до металевої.
 4. Тепер за допомогою ріжкового ключа закручуємо гайку. В результаті шайба повинна міцно обжати металопластикову трубу.

Таке з’єднання досить міцне і не допускає протікання. Головне, підібрати фітінг потрібного діаметру.

Как соединить металлопластиковые трубыТрійник для підключення до металевій трубі Якщо є необхідність з’єднати металопластикові з поліпропіленової трубою, то використовують спеціальні муфти. Один кінець такого виробу припаюється до пластиковій трубі, а на другому кінці є різьба. Як правило, в поліпропіленової труби припаюється фітинг з зовнішньою різьбою, в який потрібно вкрутити фітінг для металопластику з внутрішнім різьбленням. Потім вони просто скручується разом.

Також у продажу можна знайти фітинги у вигляді трійника, куточка і інших конструкцій. З їх допомогою можна легко з’єднати металопластикові з поліпропіленовими трубами. При цьому фахівці рекомендують намотувати на різьбу клоччя або стрічку фум, щоб уникнути протікання.

Труби ПВХ з’єднуються з металопластиковими тими ж способами, що і з поліпропіленовими. При цьому використовуються практично такі ж фітинги та пристосування, призначені для цього виду труб.

Відео

Подивіться відео про металопластикові труби і дізнайтеся секрет з’єднання компресійних фітингів:

У цьому відео демонструються прес-кліщі Rems Eco Press, призначені для обтиску прес-фітингів:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code