Як з’єднати кран з трубою

Поломка сантехнічного обладнання у більшої частини господарів найчастіше викликає серйозне занепокоєння і переконаність у тому, що впоратися з нею власними силами – завдання непосильне. Але якщо розсудити логічно, то багато несправність можна усунути самостійно, не володіючи особливими спеціалізованими знаннями. Насправді, дотримання чітких інструкцій, отриманих навіть від продавця магазину, буває достатньо для того, щоб внести власний внесок у створення комфорту в своєму будинку.

Как соединить кран с трубойПідключення крана для газової колонки

Внаслідок регулярного використання найчастіше виходять з ладу крани, сполучені з трубопроводом. Це можуть бути кухонні змішувачі, крани на різних трубах, що підводять воду до пральної машини, до газової колонки, крани на стояках або на трубах перед водомірами.

Металопластик або поліпропілен

Как соединить кран с трубойЗ’єднання поліпропіленових труб

Сучасне сантехнічне обладнання – це, в першу чергу, п’ятишарові труби з металопластику, що завоювали особливу популярність завдяки своїм численним перевагам перед іншими типами труб:

  • ущільненому внутрішньому шару поліетилену;
  • еластичною алюмінієвої прошарку труби, зберігає задану при монтажі форму і конфігурацію;
  • поєднанню внутрішнього і зовнішнього шарів поліетилену труби з її алюмінієвої прошарком з допомогою клею;
  • міцного шару антикорозійного полімеру;
  • не обов’язкового дотримання точних розрахункових розмірів при монтажі труб з металопластика.

При монтажі сантехнічного обладнання застосовують і інший тип труб — поліпропіленові труби. Їх переваги перед металопластиковими – економічна вигода (поліпропіленові труби як мінімум втричі дешевше), а також простота монтажу. Їх без особливої складності можна з’єднувати навіть з металевими трубами.

Високоякісного з’єднання поліпропіленових труб між собою, а також довговічного і надійного з’єднання поліпропіленових труб з металевими можна досягти за умови, якщо в обов’язковому порядку врахувати товщину їх стінок.

Фітинги

Как соединить кран с трубой

При монтажі будь-якого типу труб у процесі виконання сантехнічних робіт не можна обійтися без фітингів, до числа яких належать також різноманітні крани та вентилі. Це можуть бути крани кульові паечные, прямі або кутові крани (з американкою). Застосовуються кульові крани латунні (обтискні, з ручкою «метелик»), що відрізняються гарною антикорозійною стійкістю. При з’єднанні такого крана з трубою використовується разрезное латунне кільце для обтиску труби, в якості ущільнюючого матеріалу застосовується каучук (етилен-пропиленовый). Подібні кульові крани бувають трехпроходные, з зовнішньою різьбою, з внутрішньою різьбою, для з’єднання труб під прямим кутом.

Как соединить кран с трубойСхема підключення кульового крана

Для установки таких кранів особливих інструментів не потрібно.

Монтаж кульових кранів

Как соединить кран с трубойКульовий кран

Монтаж водопровідних труб з металопластика в вашій квартирі слід починати з установки кульових кранів на стояку.

Підбирають якісні крани від відомих виробників з високим робочим тиском (наприклад, 60 атм.) і робочою температурою в межах 150С.

Как соединить кран с трубойВстановлені кульові крани

Саме такі крани дозволять успішно перекрити подачу води при виникненні протікання, тим самим убезпечити приміщення від затоплення. Наступним елементом після крана і перед лічильником на воду має бути встановлений фільтр для глибокого очищення води. Потім встановлюється фільтр тонкого очищення, редуктор тиску, колектор для розводки труб (за необхідності). Фільтри для очищення необхідні для захисту сантехнічних приладів шляхом уловлювання окалин, часток піску і металу, у великих кількостях присутніх у стояках.

Монтаж змішувачів на кухні та у ванній

Как соединить кран с трубойМонтаж кухонного змішувача

Якщо виникає необхідність заміни змішувача на кухні, з цим завданням також не важко впоратися самостійно. При виборі крана звертайте увагу на наявність необхідних прокладок, без яких неможливо запобігти протіканню води.

Для установки крана будуть потрібні:

  • розвідний ключ;
  • фум-стрічка для підмотки труби;
  • прокладки в комплекті;
  • муфти (при необхідності).

Перед початком заміни змішувача вимкніть водопостачання з допомогою наявних кранів на трубах стояків, потім відкрийте водопровід на старому змішувачі для того, щоб переконатися у відключенні водопостачання. Далі демонтується старий змішувач обережними рухами за допомогою гайкового або розвідного ключа. На розкритих ділянках крана видаляються старі прокладки, іржа на різьбі з допомогою звичайного шматка тканини.

Как соединить кран с трубойМонтаж змішувача над ванною

Кран для ванної може приєднуватися безпосередньо до труби. Кухонний кран вставити в отвір раковини, заздалегідь надівши на нього ущільнювальне кільце, що розмежовує кран і раковину. Нижня частина раковини повинна бути захищена великою гумовою прокладкою і стопорним кільцем, які закріплюються ключем.

Два з’єднувальних шланга з гайками на змішувачі з’єднуються з відповідними трубами подачі холодної і гарячої води. Попередньо різьблення на трубах слід обмотати спеціальної фум-стрічкою для створення герметичності і запобігання течі, а потім загвинтити гайку.

Как соединить кран с трубойСхема підключення змішувача до ванної

Водопровідний кран у ванній кімнаті кріпиться ключем до труби за допомогою розвідний муфти на гумовій прокладці.

Після завершення робіт здійснюється перевірка системи. Для цього включаються крани на стояку, а потім повільно відкривається водопровідний кран на кухні (або у ванній кімнаті) без великого натиску. Деякий час варто поспостерігати за потоком води з крана, щоб переконатися у відсутності протікання води у всіх сполучних місцях.

Как соединить кран с трубойЗмішувач з трьома виходами

Дотримуючись інструкції, не так складно виконати з’єднання крана з трубою.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code