Як встановити рушникосушка у ванні

При проведенні ремонтних робіт або обробці нового приміщення ванної кімнати часто доводиться вирішувати найрізноманітніші завдання. Як і в більшості інших випадків, ці дії можна провести самостійно або звернутися за допомогою до найманих фахівців. Зрозуміло, що другий варіант спричинить за собою додаткові витрати, але заощадить сили, а перший, навпаки, дозволить уникнути матеріальних витрат, але потребує вкладень часу і зусиль.

Коли піднімається питання про те, як встановити рушникосушка у ванні, можна вчинити по можливостям, але в будь-якому випадку, необхідно знати, хоча б у теорії, в чому полягає ця робота і які особливості її проведення, наприклад, в цілях контролю за її виконанням і для розширення кругозору. Про це і піде мова далі.

Опис

Перш ніж перейти до безпосереднього опису робіт, варто кілька слів сказати про те, що таке полотенцесушитель і в чому укладено його призначення, так як розуміння цього полегшить сприйняття суті майбутніх робіт. Полотенцесушителем, як правило, називають елемент обладнання ванної, який представляє собою вигнуту трубу, монтаж якої передбачає її нагрівання. Крім випливає з назви елемента призначення, полотенцесушитель допомагає підтримувати в приміщенні ванної кімнати оптимальний мікроклімат і протистояти появі грибкових уражень. Додатковий відкритий нагрівальний елемент дозволяє в деякій мірі врівноважувати надмірну вологість, яка зазвичай утворюється всередині ванної.

Как установить полотенцесушитель в ваннойВодний

По своєму пристрою рушникосушки бувають:

 • Електричними. Як нескладно здогадатися, такий варіант нагрівається завдяки електронагрівальним елементів.
 • Водними. Тут нагрів відбувається за циркулює всередині гарячої води.
 • Комбінованими. Такий тип пристроїв можна зустріти досить рідко, але він являє собою своєрідний гібрид перших двох.

Как установить полотенцесушитель в ваннойЕлектричний

Слід зазначити, що найбільш поширеним варіантом цього пристрою є водяною полотенцесушитель, тому більш детально розглядати роботи по установці представляється доцільним саме на цьому прикладі.

Установка

Насамперед, варто сказати, що установка рушникосушки у ванній своїми руками є досить складною задачею, вирішити яку без достатнього досвіду навряд чи представиться можливим, хоча при наявності бажання і прямих рук все цілком здійсненно.

Установка цього нагрівального елемента може бути проведена двома основними способами:

 • Монтаж в систему опалення.
 • Монтаж в систему гарячого водопостачання.

Как установить полотенцесушитель в ваннойСхеми підключення

Варто відзначити, що найбільш кращим у більшості випадків буде другий варіант.

Врізання в систему опалення повинна проводитися в суворій відповідності з регламентом, оговаривающим подібного типу роботи, при цьому не обійтися без погодження з ЖЕК, і, нарешті, слід врахувати, що функціонування цього елемента буде можливо тільки під час опалювального сезону.

Отже, монтаж рушникосушки в систему гарячого водопостачання проводитися в кілька етапів, кожен з яких потребує окремої уваги.

Підготовка

Как установить полотенцесушитель в ваннойПідготовка до демонтажу

У більшості випадків, рушникосушка у ванні кімнаті встановлюється спочатку. Так що найчастіше йдеться про його заміну, а отже, на етапі підготовки необхідно в першу чергу демонтувати старий змійовик. Якщо ж установка проводиться вперше, то потрібно для початку визначитися з місцем установки елемента і демонтувати всі інші елементи. Крім того, для проведення робіт необхідно перекрити доступ води в систему.

Демонтаж

Далі, необхідно демонтувати старий полотенцесушитель. Варто звернути увагу, що він може бути підключений за допомогою різьбового з’єднання, а також приварений до труб.

Якщо елемент прикручений, то гайки просто відкручуються, а елемент знімається, а якщо полотенцесушитель приварений, то його потрібно зрізати болгаркою. Проводити роботу потрібно так, щоб на трубах залишалося місце для подальшої нарізки різьблення.

Установка перемичок

Потім слід установка спеціальних перемичок, оснащених кульовими кранами. Це необхідно для того, щоб у разі виникнення екстреної ситуації, була можливість перекриття доступу води на рушникосушку, але щоб весь стояк не був перекритий. Перемички накручуються на труби в місцях підключення полотенцесушителя. Якщо виникає питання, як правильно провести підключення, то слід сказати, що основною умовою є герметичність з’єднання. Благо, що сучасні герметики значно спрощують задачу.

Установка рушникосушки

Как установить полотенцесушитель в ваннойПідключення рушникосушки

І завершальним етапом робіт є встановлення самого рушникосушки. Елемент просто прикручується до перемичках. Як і завжди в подібних випадках, перш за все, потрібно стежити за тим, щоб всі місця з’єднання були герметичні. Крім самого підключення змійовика до системи, необхідно у кількох місцях встановити спеціальні кронштейни для закріплення на стіні. Для цього свердлиться ряд отворів, в них забиваються дюбеля, а потім прикручуються елементи кріплення.

Как установить полотенцесушитель в ваннойКріплення на кронштейни

Установка рушникосушки, незважаючи на деяку складність, представляє собою завдання цілком прийнятну. Для того щоб краще зрозуміти суть процесу установки, можна додатково ознайомитись з відповідними відео. Так буде набагато наочніше, а значить, і зрозуміліше.

Докладні інструкції до встановлення:

Монтаж електричного полотенцесушителя

Как установить полотенцесушитель в ваннойСхема монтажу електричного полотенцесушителя

Електричний полотенцесушитель є одним з варіантів. Такий пристрій володіє не меншою функціональністю і більшою широтою застосування. А також, крім іншого, установка цієї моделі значною мірою простіше, ніж у підключаються до систем водопостачання зразків. Для того щоб поставити і підключити пристрій, необхідно провести ряд нескладних дій.

 • Спочатку необхідно визначитися з місцем установки. Тут варто зазначити, що на відміну від звичного «водного» варіанту, електричний полотенцесушитель не прив’язаний до місця розташування труб водопостачання і може бути встановлений в будь-яке зручне місце. В цей же час потрібно вирішити, яким чином буде здійснено підключення обладнання. Живити аксесуар можна як безпосередньо від розподільного щитка, так і просто від розетки. У першому випадку буде не обійтися без обладнання ванної додатковим відгалуженням проводки, це трохи складніше, але й безпечніше. У другому випадку полотенцесушитель просто включається в розетку, що простіше, але небезпечніше.
 • Далі потрібно провести підготовку поверхні стіни. Мова йде про те, що у місці передбачуваної установки повинні бути демонтовані всі виступаючі елементи, на зразок поличок або підставок.
 • Наступним етапом установки є підготовка необхідних отворів для кріплення. Так як пристрій, загалом, не дуже важке, то його можна просто прикласти до стіни і прикинути, як воно буде закріплено. Потім в необхідних місцях свердлити отвори, в які забивають дюбелі.
 • Після того як отвори будуть готові, полотенцесушитель потрібно повністю зібрати та підготувати до монтажу.
 • Потім проводиться підключення проводки. Проводи приєднуються до розподільного щитка.
 • Далі можна проводити саму установку рушникосушки. Пристрій монтується згідно з доданою інструкцією і закріплюють на стіні.
 • І завершальним етапом установки є підключення рушникосушки до електромережі. В залежності від обраного варіанту він або підключається до проводів, або просто включається в розетку.

Как установить полотенцесушитель в ваннойУстановка пристрою

Електричний полотенцесушитель є досить зручним варіантом цього типу пристроїв. По своїй продуктивності такі моделі не поступаються звичним аналогам, але їх установка набагато простіше, що дозволяє економити сили, час і нерви.

Рекомендуємо статті:

 • встановлюємо унітаз своїми руками в приватному будинку;
 • як вибрати інсталяцію для підвіного унітазу;
 • як замінити унітаз своїми руками.

Відео

Особливості монтажу електричного полотенцесушителя на стіну з гіпсокартону представлені в наступному відеоматеріалі:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code