Як встановити пластиковий плінтус

Підлога вважається таким же прикрасою кімнати, як і стіни, тому дуже важливо, щоб покриття було не тільки красивим і якісним, але і гармонійно поєднувалося з плінтусами. У недавнє наше радянське минуле при зведенні будинків повсюдно застосовувалися дерев’яні плінтусні профілі, які періодично доводилося фарбувати.

Сьогодні на зміну їм в наш побут прийшли практичні плінтуса, виготовлені з пластику, які відмінно виглядають, зовсім не вимагають оновлення фарбування поверхонь і досить легко монтуються. У даній статті ми розповімо, як встановити пластиковий плінтус з кабель каналом на підлогу, не вдаючись до допомоги фахівців.

Корисні поради

Как установить пластиковый плинтусПоради по установці плінтусів

 1. Перше, що потрібно запам’ятати – проводити встановлення плінтуса слід після обклеювання стін шпалерами і укладання ламінованого паркету, лінолеуму або іншого підлогового покриття.
 2. До походу в будівельний магазин вам слід визначитися зі своїми перевагами у виборі кольору плінтуса і зробити заміри кімнати (периметра).
 3. На підставі виконаних вимірів ви зможете легко визначити необхідну кількість закуповуваного матеріалу. Як правило, довжина пластикового профілю буває близько 2,5 м. До обчисленому периметру кімнати вам слід додати невеликий запас (до двох метрів) і потім отримане значення розділити на довжину профілю (2,5 м).
 4. Обов’язково порахуйте внутрішні і зовнішні кути в приміщенні. Це необхідно для того, щоб купити необхідну кількість торцевих заглушок і необхідних з’єднувальних елементів.

Купуючи пластиковий плінтус, проконтролюйте, щоб він належав одній партії виготовлення на заводі. Уважно вивчіть номер партії, зазначений на наклейці, оскільки є ймовірність, що ви можете купити плінтус різних відтінків одного кольору.

Необхідні інструменти

Как установить пластиковый плинтусІнструменти для встановлення

Как установить пластиковый плинтусДемонтаж старих плінтусів

Нижче перелічимо необхідний інструмент, який точно буде потрібно вам на час проведення монтажу:

 • перфоратор;
 • рулетка;
 • олівець;
 • ножівка;
 • шило (для виконання отворів);
 • ніж;
 • саморізи;
 • викрутка.

Роботи по монтажу

Перш ніж приступати до установки плінтуса, вам необхідно заздалегідь підготувати низ стін, тобто видалити старі цвяхи, а також будь-які напливи цементу, навіть якщо вони невеликого розміру.

Процес монтування пластикового плінтуса безпосередньо поділяється на такі кроки.

Розмітка

Как установить пластиковый плинтусДодаткові елементи

Уважно огляньте приміщення і визначте, яка стіна в кімнаті є найдовшою – з неї і починайте виконувати розмітку: на кінець плінтуса надіньте куточок, і покладіть плінтус куточком у дальній кут кімнати (до місця його майбутнього кріплення).

Відступивши від кута приблизно п’ять сантиметрів, олівцем нанесіть мітку, де плануєте робити перший отвір. Майстри радять розташовувати друге отвір від першої на відстані приблизно 40 див. Аналогічним чином визначте місця для інших майбутніх отворів і також в них нанесіть олівцем позначки. По закінченні розмітки, відкладіть пластиковий плінтус в бік і приступайте до свердління.

Свердління

Как установить пластиковый плинтусСвердління стіни

Зрозуміло, що отвори в стіні вам допоможе зробити перфоратор. Після цієї досить курній процедури, скористайтеся допомогою пилососа, щоб позбутися утворилася пилу. У просвердлені отвори забийте дюбелі.

Кріплення

Кріплення плінтуса Кріпити пластиковий плінтус починайте з першого отвору, тобто від кута. Прикладіть плінтус до стіни і шилом проколіть в ньому дірочку, в яку вставити саморіз і, за допомогою викрутки, вкрутіть в дюбель. Перед тим, як ви приступите до закручування останнього саморіза, обов’язково надіньте з’єднувач на протилежний кінець плінтуса.

Пластик є досить м’яким матеріалом, який легко протикається шилом. Тому будьте обережні при роботі з пластиковим плінтусом, щоб не допустити появи подряпин і не зробити в ньому ніяких зайвих отворів.

Потім візьміть черговий відрізок плінтуса, вставте в роз’єм, закріпіть його аналогічним способом.

Як тільки побачите, що наближаєтеся до куті, зробіть завмер залишився ділянки стіни і потім відрізати потрібний відрізок плінтуса. При цьому врахуйте довжину з’єднувача і відстань до наступного кута. Розрахуйте все так, щоб обидва кінці плінтуса увійшли в з’єднувачі приблизно на 4-5 мм. За даним алгоритмом закріпіть пластикові плінтуса на інші стіни приміщення.

Закладка кабелів у плінтус

Как установить пластиковый плинтусЗакладка кабелю в паз

Всі кабелі, що ви вирішили закласти в пластикові плінтуса, прокладете в процесі його кріплення. Кабель укладають в паз плінтуса, як правило, нижче саморізів. Будьте гранично уважні, щоб в процесі монтажних робіт ви не пошкодили кабель.

Якщо ви не подумали заздалегідь про закладення кабелю під час монтажу, то не біда, так як кабель закладають в плінтуса і після установки. Але для цього вам доведеться викрутити саморізи, закласти кабель і потім вкрутити саморіз в їх колишнє місце розташування. В даному варіанті кабель розташовується поверх саморізів. Але для вас абсолютно немає ніякої різниці: буде кабель знаходитись нижче саморізів або поверх них.

Установка плінтуса у ванній

Как установить пластиковый плинтус

Пластиковий плінтус у ванній також відомий як ПВХ бордюр. Він встановлюється в місці зіткнення ванни та керамічної плитки. Існує два методи його установки:

 1. На плитку.
 2. Під плитку.

Установка плінтуса під плитку є складним процесом. Однак, встановивши бордюр таким чином, збільшується якість гідроізоляції. Однак якщо через деякий час буде потрібно його замінити, то разом з плінтусом доведеться демонтувати і ряд плитки, під яку він укладений. Що стосується установки на плитку, то це самий простий метод. Виконати цю роботу можна самостійно. Далі розглянемо технологію установки саме таким методом.

Монтаж ПВХ бордюру на плитку

Как установить пластиковый плинтус

Для роботи знадобиться наступне:

 • Пластиковий бордюр.
 • Силікон.
 • Рідкі цвяхи.
 • Малярський скотч.
 • Будівельний пістолет.
 • Чиста волога ганчірка.

Как установить пластиковый плинтусГерметизація шва

Процес виконання по установці пластикового плінтуса у ванній виглядає наступним чином:

 1. В першу чергу очищаєте поверхню стіни і ванни від будь-якого забруднення. Також зачищаєте щілину між ванною і плиткою.
 2. Поверхня повинна бути повністю сухий.
 3. Щілина між ванною і плиткою заповнюється силіконом за допомогою будівельного пістолета.
 4. Щоб у процесі роботи емаль ванни не ушкодилася, заклейте її краю малярським скотчем. Це можна зробити, приклавши на суху плінтус в кут, на який буде згодом він наклеєний, проклеиваете скотч біля краю плінтуса. Після плінтус забираєте, а на поверхні залишається скотч.
 5. Після цього наносити на основу рідкі цвяхи.
 6. Прикладаючи плінтус до стіни і ванні, як можна сильніше притисніть його.
 7. При цьому з-під плінтуса може вилізти клей. Його необхідно акуратно прибрати вологою ганчіркою.
 8. Коли рідкі цвяхи висохли, стики бордюру додатково ізолюєте силіконом на ванні і плитці. Для цієї мети можна використовувати білий силікон під колір ванни.

Виконавши такі прості дії, вам вдасться запобігти потрапляння вологи через ванну.

Відео

З наступного відео ви дізнаєтесь, як кріпити пластиковий плінтус з кабельним каналом:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code