Як встановити накопичувальний водонагрівач

Щоб зрозуміти принцип встановлення накопичувального водонагрівача необхідно знати технічні характеристики обладнання.

Накопичувальний водонагрівач – це циліндричний резервуар вертикального і горизонтального типу, призначений для нагрівання води від 55 до 75 за допомогою електричної тени. Після нагрівання води до заданої температурної величини, водонагрівач відключається і переходить в режим автоматичного підтримання температури.

Переваги і недоліки

Как установить накопительный водонагревательНагрівальна спіраль бойлера

Перевага накопичувальних водонагрівачів полягає в тому, що вони універсальні і не вимагають великих енергетичних витрат. Їх встановлення допускається в будь-яких приміщеннях, де є електропроводка та водопровід.

Крім цих переваг є ще одна і не менш вагомий плюс – це використання води з бака в декількох місцях одночасно. З накопичувального водонагрівача виробляють підведення до головного водонапорному крану, звідки здійснюється розводка води. Єдиний мінус у тому, що його габарити не дають можливості встановлювати їх в маленьких приміщеннях і в тісному просторі.

Якщо ви стоїте перед вибором і не знаєте, який з двох типів водонагрівачів вибрати, то кращим і економічним варіантом, звичайно ж, буде вертикальний бойлер. Це аргументується тим, що в вертикальному водонагрівачі тена знаходиться в нижній частині бака. А у горизонтального нагрівача в бічній частині. Як правило, холодна вода опускається в нижню частину бака. Для вертикальних водонагрівачів її нагрівання не становить праці.

Горизонтальні накопичувальні водонагрівачі справляються з нагріванням води гірше. В результаті чого, споживання електроенергії збільшується.

Відео

Нижче можна подивитися ролик про різновиди накопичувальних водонагрівачів і принципи їх роботи:

Що може впливати на довговічність водонагрівача?

Как установить накопительный водонагревательПристрій накопичувального водонагрівача

В першу чергу на довговічність накопичувального бака впливає якість води. Якщо ви використовуєте воду, яка насичена залізом, то краще всього використовувати емальований бак. В емальованих баках ставлять великі захисні аноди, вони будуть нейтралізувати активні компоненти заліза. Єдина вимога – це регулярна заміна захисного анода.

Що стосується нержавіючих накопичувальних водонагрівачів, то вони забезпечуються маленькими захисними анодами. Отже, при використанні залізистої води анод не справляється з навантаженням, і залізо осідає на поверхні бака і на тенах. В результаті чого, необхідно змінювати тену і анод одночасно.

Как установить накопительный водонагревательСхема принципу роботи

Є ще один нюанс, який впливає на довговічність водонагрівача – це експлуатація водогрійного приладу. Неправильна експлуатація приладу в зимовий час призводить до того, що бак з водою замерзає, в результаті чого лопаються тени і захисні аноди. Місця з’єднань починають протікати, як правило, це призводить до передчасної утилізації водонагрівача.

Накопичувальні водонагрівачі виготовляються з однією і двома тенами різних потужностей – 1,5 і 2,5 кВт. Нагрівач з двома тенами встановлюється в місцях, де передбачено споживання великої електричної потужності.

Нагрівач з одного тэной призначений для слабомощных електричних ліній.

Місця встановлення накопичувального водонагрівача

Как установить накопительный водонагревательУстановка під раковиною

Самим ідеальним місцем, де можна встановлювати прилад, вважається нижня частина стіни під раковиною. Таким чином, не захаращується простір і знижується ризик обриву бака під вагою маси води. Не варто боятися того, що на поверхню і на місця з’єднувальних елементів потраплять бризки води. Виробники водонагрівачів опрацювали систему електричної безпеки і визначили ступінь захисту на корпусі водонагрівача. Отже, перед тим як встановити накопичувальний водонагрівач ознайомтеся з маркуванням.

Монтаж кріпильних елементів

Как установить накопительный водонагревательКріплення водонагрівача на кронштейн

Позначаємо місце установки кріплень і встановлюємо анкерні болти або гаки. Установка анкерів і гаків проводиться за допомогою розвідного ключа, і затискаються вони з повною силою. Після закінчення фіксації кріпильних елементів з анкерних болтів викручуються гайки, і на анкера надівається бак, після чого проводиться закручування гайок.

Вибір кріпильних елементів підбирається згідно літражу бака.

Підведення води до водонагрівача

Как установить накопительный водонагревательПідведення води до бойлера

Щоб полегшити процес підведення води до водонагрівача, необхідно почати з подачі холодної води. Вхідний отвір патрубка позначено синім кольором, в нього вставляється вихідний отвір з попередньо намотаним шаром з клоччя, просоченої силіконом.

На оброблений патрубок накручується трійник і в кожен отвір монтується аварійний спускний кран, скидний клапан і відсікаючий кран. У завершенні установки кранів і клапана на трійник встановлюють різьбовий перехідник і підключають до квартирного водопроводу.

Далі переходимо до гарячої води. На системі гарячого водопостачання встановлюємо відсікаючий кран і різьбовий перехідник, він буде служити сполучною ланкою між квартирної розведенням і трубопроводом з гарячою водою.

Відео

Правила підключення електричного водонагрівача:

Електромонтаж

Как установить накопительный водонагревательСхема підключення котла до електромережі

Приготуйте кабель з квадратним перетином до 2,5 квадрата і автоматичний амперний вимикач в 16 А. Потім зробіть підключення проводки до електрощитка і кріпильними елементами в баку згідно прикладеної інструкції.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code