Як встановити мийку

Установка мийки на кухні може реалізовуватися кількома методами. Вибір методу обумовлюється типом самої мийки, матеріалом, з якого її зробили, а також загальною конструкцією і стилем кухні в цілому або кухонного гарнітура зокрема.

Деякі раковини можна монтувати різними способами, в залежності від того, що передбачається отримати в результаті. Але є велике число моделей, які з певних нюансів в їх розподілі, допускається встановлювати тільки по одній з усіх можливих технологій. До таких належать накладні мийки і раковини з рельєфним бортом. Безліч видів мийок допустимо кріпити, вбудовуючи їх в кришку столу. При цьому вони можуть прикріплятися як врівень з верхньою дошкою, так і вище або трохи нижче.

Как установить мойкуКерамічна мийка з високим бортом

Найоригінальнішим і естетично виглядає є останній варіант. Але він вимагає професіоналізму у виконанні і застосовується у тих виняткових випадках, коли мийка і кришка стола зроблені з довговічного дорогого матеріалу, наприклад, натурального каменю (мармуру, плагиогранита, онікса або ж вапняного туфу – травертину). Втоплена всередину верхньої кришки столу мийка «оголює» зріз структури кам’яної породи, дозволяючи оцінити природний візерунок матеріалу. Коштує така розкіш великих грошей, тому застосовується подібний спосіб монтажу рідко.

Как установить мойкуУстановка нижче стільниці

В ідеалі ж вибір, як встановити мийку, здійснюється ще на стадії проектування зовнішнього вигляду і меблевого наповнення кухні. Вибір матеріалу для верхньої дошки стола і раковини залежить від стилю оформлення кухонного приміщення, а також від матеріальних можливостей встановлює.

Накладна мийка

Найбільш поширена і популярна модель раковин – накладна. Вона переважно штампується з нержавійки і вбудовується в прямокутне підставу або стіл. Покриваючи собою всю верхню площину каркасу-основи, така мийка виконує роль і раковини, і стільниці.

Монтаж такої мийки може запросто здійснити кожен. Виріб кріпиться на спеціальний стіл, не має дошки-кришки та задньої стінки.

Для з’єднання краще всього використовувати Г-подібні кріплення, мають косу проріз на одній частині. 4 таких кріплення цілком вистачить.

До початку збірки в мийку треба вмонтувати змішувач та інше сантехнічне оснащення, тому що після складання ці маніпуляції здійснювати буде вже не дуже зручно). Спочатку Г-образні кріплення прикладаються до внутрішньої частини підстави або столу. Точки їх прикладання окреслюються олівцем, потім туди вгвинчуються саморізи (самонарізні гвинти). Їх беруть довжиною до 16 мм. Після вгвинчування вони повинні виступати не менше, ніж на 5 мм вище точки олівцевої позначки.

На торцеву поверхню дерев’яної підстави завчасно наноситься шар герметика, виконуючого роль клею, але і захисної плівки для шорсткою деревини. Мийка насаджується на прикріплені саморізи і зсувається, поки повністю не буде прилягати до поверхні. Кріплення затягуються до упору, а виступаючий герметик витирається шматком ганчір’я (так як його залишки виглядають негарно, а фарбуванні він не піддається). Після завершення монтажних робіт робиться під’єднання до водопроводу і каналізації.

Фото

Как установить мойкуМонтаж спеціального кріплення

Как установить мойкуКріплення для мийки накладної

Как установить мойкуВерхній край обробляють герметиком

Как установить мойкуУстановка за допомогою кріплень

Врізна мийка

Ще одна технологія монтування – врізна мийка. Її використовують, якщо у гарнітура на кухні – цілісна верхня поверхня (дошка), в товщі якої і випилюється отвір під розміщення раковини. Мийки в такому випадку можуть бути зроблені не тільки з нержавіючої сталі, але і з будь-якого іншого матеріалу.

Как установить мойку

Монтування такої мийки теж досить просте, хоча і має ряд відносних труднощів, якщо порівнювати її з попереднім варіантом. Спочатку необхідно встановити, де саме і якої форми слід зробити виріз під раковину. З такою метою часто достатньо лише перевернути мийку, покласти її на кришку столу і обвести по контуру. Багато компаній-виробники доповнюють набір з раковини і комплектуючих до неї спеціальними шаблонами, що полегшують задачу випилювання прорізу, що дуже допомагає у тих ситуаціях, коли мийці притаманні незвичайні обриси. Шаблон притискається до дошки на відстані 6-9 см від краю і окреслюється по контуру. Лінія розпилу відзначається не по самому контуру, а на 1,5-2 см вглиб нього, що потім дасть опору для борти мийки. На зазначеній лінії розпилу висвердлюється отвір, куди поміщається вістрі ручного електролобзика, за допомогою якого і вирізається контур.

При випилюванні слід зафіксувати кришку столу внизу, завдяки чому выпиливаемый шматок не випаде. По контуру намазується шар герметика, що перешкоджає проникненню вологи на місце спилювання і міцно фіксує мийку. Знизу на мийку також наноситься герметик, після чого вона повертається іншою стороною і сильно притискають до кришки столу струбцинами (лещатами), що входять в один комплект з мийкою. Після цього прибирають зайвий герметик, і підключаються всі комунікації.

Врізна мийка може також ставитися на одному рівні з кришкою столу. Така технологія набагато складніша і вимагає компетентності у питаннях встановлення сантехніки. При устанавливании під бортом мийки состругівают шар деревини. Глибина зрізання дерева дорівнює висоті борту плюс шар герметика. Останнім заповнюють всі наявні в конструкції стики та щілини.

Фото

Как установить мойкуШаблон для установки мийки врізний

Как установить мойкуОтвір вирізається лобзиком

Как установить мойкуОбробка герметиком

Как установить мойкуНа мийку також наноситься герметик

Как установить мойкуМийка притискається до стільниці

Установка нижче рівня кришки стола

Мийка може ставитися також нижче рівня верхньої дошки столу. Такий спосіб дає можливість мінімізувати число стиків, а також створює естетичний вигляд. Найчастіше подібну технологію застосовують, коли поверхні зроблені з дорогих і незвичайних за своїми характеристиками матеріалів. Але тоді процес монтування сильно ускладнюється, а вимоги до матеріалів, як мийки, так і кришки стола підвищуються. Раковина фіксується з допомогою кронштейнів (опорних конструкцій-консолей) або шурупів; якщо ж в якості матеріалу для раковини застосовується камінь, то бажано брати самонарізні гвинти.

Как установить мойкуМийка під стільницю

Отвори під мийку випилюються з використанням спецтехніки особливого пристосування, наприклад, лобзика з лезами з алмазним напиленням. Краї отриманого отвору скрупульозно відшліфовуються і закриваються плівкою для захисту від вологи. Власноруч ставити мийку цим методом не рекомендується, бажано вдатися до послуг майстра.

Особливості монтажу мийок з різних типів матеріалів

Как установить мойкуМийка з каменю на кухню

Мийки з різних типів матеріалів можуть мати специфічні властивості, які слід враховувати під час їх встанавлення. Наприклад, мийки з плагиогранита переважно не мають готового отвору для змішувача, а тільки шаблонне і не до кінця просвердлений поглиблення зі зворотного боку. Для установки змішувача воно вибивається викруткою (або особливим зубилом) і при необхідності розширюється.

Мийки з інших різновидів каменю (онікса, туфу і т. д.) також можуть вимагати вирізання прорізів, тому в таких випадках краще звернутися до професіоналів, у яких є всі необхідні інструменти. Власноруч у подібних мийках випиляти отвір відповідного розміру і форми дуже складно.

Загальні поради по монтажу

Как установить мойкуКраще використовувати герметик

Вибирати, яким методом кріпити мийку, має інсталятор або проектувальник, керуючись технологічними приписами і стилем кухні. Існує кілька загальних порад з монтажу, які підійдуть для всіх можливих технологій установки:

  1. Гумові ущільнювачі останнім часом заміщаються переважно герметиком. Гума рідко здатна герметично прилягати по всій поверхні, а термін її придатності занадто короткий. Силіконовий герметик внаслідок притаманної йому плинності наповнює собою всі тріщини і щілини. При засиханні він не втрачає водостійкості і властивості адгезії (зчеплення поверхні різнорідних тіл) на протязі достатньо довгого строку (до 15-20 років).
  2. При установці мийок з різних природних чи штучних матеріалів, які можуть пошкодитися в разі удару чи падіння, слід скористатися допомогою напарника.
  3. При кріпленні мийки до дерев’яної основи або кришки стола самонарізні гвинти (або ж шурупи) вгвинчуються виключно вручну. Дриль-шуруповерт (гвинтоверт) може перетягнути кріплення, що призведе до неминучої деформації або навіть руйнування мийки з-за виниклих тріщин.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code