Як визначити несучу стіну

При виконанні ремонту, нерідко виникає бажання здійснити кардинальні зміни з перепланування житлової площі. В такому разі постає питання: як визначити несучу стіну, яку не можна чіпати? І щоб не помилитися, пропонуємо вам розглянути кілька способів того, як це з’ясувати. Також ця стаття буде цікава тим, хто планує виконувати ремонтні роботи, а саме прокладати комунікації прихованим методом.

Визначення

Как определить несущую стену

Під несучою стіною розуміється конструкція, на яку спирається перекриття наступного поверху. Також такі стіни можуть замінюватися колонами або балками, які підтримують всю будову.

Якщо в процесі ремонту неправильно визначити несучу стіну, то при її порушенні в будівлі можуть з’являтися тріщини, в гіршому випадку – перекриття може обрушитися.

Основні положення

Как определить несущую стену

Визначити, несуча стіна перед вами чи ні, можна кількома способами. Наприклад, за місцем розташування. Всі зовнішні стіни завжди є несучими, а також ті, які знаходяться зі сторони сходової клітки. Це можуть бути стіни, які межують з вашими сусідами. Крім того, можна визначити по її товщині і з чого вона зроблена. Якщо використовується цегла, то несуча конструкція в такому разі буде більше 380 мм. Що стосується залізобетонної конструкції, то це 140-200 мм, а у випадку з монолітними стінами несуча стіна буде дорівнювати 200-300 мм і більше. Знайти несучу конструкцію можна і по розташуванню плит перекриття. Всі стіни, які розташовуються перпендикулярно плитах, є несучими. Хоча є будинки, де є винятки з правил, наприклад, чеські споруди.

Це основні положення, які допоможуть вам визначити, які з стін несучі, а які ні. Тепер розглянемо детальніше, де і які стіни в панельному будинку, хрущовці, цегляному і в монолітному будинку.

Панельні будинки

Как определить несущую стену

Перегородки в панельному будинку зазвичай мають товщину в межах 80-100 мм. Вона може бути виконана з гіпсобетону. Що стосується несучої стіни, то це може бути товщина 140, 180, 200 мм. Якщо після вимірювань стіни її товщина дорівнює менше 120 мм, то однозначно – це перегородка. Але зверніть увагу той факт, що в деяких панельних будинках стіни оштукатурені. Тому обов’язково враховуйте це при вимірах. Хоча в більшості випадків шар штукатурки не перевищує 50 мм, а, значить, суттєвого впливу це не матиме. Але краще всього в місці вимірювання брати за основу виключно товщину стіни.

Цегляні будинки

Как определить несущую стену

Товщина стін в цегляних будівлях формується при кладці. Наприклад, стандартний цегла має ширину 120 мм. Якщо кладка виконується в два ряди, між ними є шов близько 10 мм. Відповідно товщина такої стіни дорівнює 250 мм. Якщо стіна викладена в три ряди, то її товщина буде 380 мм і так далі.

Как определить несущую стенуВимірювання стін

Найпростіший метод визначення несучої стіни – вимір. Стіни 80, 120 або 250 мм є перегородками. Відповідно товщина стіни 380, 520 мм і більше завжди є несучою. Також обов’язково врахуйте при вимірах шар штукатурки і інші обробні матеріали.

У деяких цегляних будинках можуть бути дерев’яні перекриття. Тому несучі стіни можуть мати менше значення.

В хрущовці/сталінці

Несучі стіни в таких будівлях являють собою схему з трьох несучих (зелений колір) і поперечних (синій колір) стін, на схемі вони виглядають так:

Как определить несущую стену

При цьому перегородки, позначені синім кольором, також є несучими для сходового маршу.

Як видно в цьому випадку діють стандарти. Конструктивна схема в хрущовках або сталінках не змінюється, хоча при цьому планування квартири може відрізнятися.

Шукаємо несучу стіну в монолітному будинку

Как определить несущую стену

Що стосується монолітних будівель, то планування в них може бути самою різною. Товщина стін тут також може бути різною, це і 200, 250, 300 мм і більше. Якщо виміряна вами стіна має 200 мм товщини, то, найімовірніше, це перегородка. Якщо більше 200 мм, то це не гарантія що перед вами несуча стіна. Самий метод її визначення, це знайти проектну документацію або проконсультуватися з інженером, компанії забудовника. У монолітних будинках для перегородок використовуються піноблоки різної товщини, цим все і пояснюється.

Допустимі роботи при переплануванні

Как определить несущую стену

Так, виконуючи перепланування квартири, можуть виникати питання стосовно того, чи можна прибирати несучі стіни. Відразу варто сказати, що неприпустимий повний її демонтаж, так як це може призвести до руйнування будівлі. Якщо ж зробити подібну перепланування самовільно, то по її відновленню доведеться витратити велику суму, плюс до цього ризику є отримання штрафів. Це правило стосується і перенесення несучої стіни.

Как определить несущую стенуОсь до чого може призвести порушення несучої стіни

Якщо про повне знесення або перенесення мови не йде, а ви хочете зробити отвір, то виконати таку роботу можливо. Проте кожен випадок треба розглядати індивідуально і краще всього звернутися в проектну організацію. У тому випадку, якщо ви хочете провести ті або інші комунікації прихованим методом в такій стіні, то робити горизонтальні або вертикальні штроби заборонено, згідно з постановою Уряду Москви. Однак виконувати свердління можливо. Особливо коли мова йде про встановлення кріпильних елементів, таких як дюбель або проведення каналізаційних труб, вентиляції або водопровідних труб крізь стіни.

Як видно існує ряд обмежень, які стосуються несучих стін. Сподіваємося, що з цієї статті, ви отримали відповідь на питання, як дізнатися розташування несучих стін.

Відео

Схеми

Как определить несущую стенуНесучий стов з поперечними несучими стінами

Как определить несущую стенуНесучі і самонесучі зовнішні стіни

Как определить несущую стенуСхема виготовлення отвору в стіні

Как определить несущую стенуСхема несучих стін

Как определить несущую стенуСхема поперечних несучих стін

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code