Як вибрати інверторний зварювальний апарат

Інвертор – це електронний апарат з новими властивостями:

 1. Він важить приблизно дванадцять кілограмів.
 2. Електроенергії споживає у кілька рази менше звичайного.
 3. ККД перевищує 90 %.
 4. Виробляє постійний струм, який встановлюється для певного виду зварювання.

Как выбрать инверторный сварочный аппаратОсобливості складання дешевих апаратів

Вибір зварювального інвертора трудомістка, але важливу справу. Промисловість випускає три види таких апаратів: побутові, професійні, промислові. Для домашнього користування краще вибрати побутовий апарат. Їм можна якісно проварити шов, але його довжина буде менше. Однак слід зауважити, що апарати побутового призначення великої потужності не випускають.

Перед тим як вибрати інверторний зварювальний апарат ;багатьох покупців, звичайно, цікавить ціна виробу. На ринках зварювальних апаратів зараз багато дешевих моделей. Але фахівці не радять купувати недорогі і мініатюрні апарати. Прагнення виробників зменшити габарити і знизити вага виробу і зменшує його можливості. Професійні моделі коштують дорого. Їх купувати немає сенсу. Тому при виборі інверторного апарату дотримуються середини.

Основний недолік дешевого зварювального апарату – низький показник тривалості включення.

Цей показник розраховують з десятихвилинної інтервалу. При такій тривалості включення дешевим апаратом можна варити дві хвилини, в інший час він повинен охолоджуватися. Дешеві апарати швидко ламаються. Відремонтувати їх складно через брак запчастин, а також одноплатного методу виробництва.

Щоб зупинити вибір на певній моделі, треба заздалегідь ознайомитися з її характеристиками.

Как выбрать инверторный сварочный аппаратЯк працює інвертор

До недоліків інверторів відносяться:

 1. Висока вартість.
 2. Їх ремонт обходиться дорого, а поломки відбуваються при перевантаженнях і скачках напруги.
 3. Інвертор боїться пилу, його треба часто чистити і продувати.
 4. Зберігати цей зварювальний апарат можна в гаражі, але треба пам’ятати, що при змінах температури на платах може з’явитися конденсат. Тому треба дотримуватися наступного правила: апарат включати після двох годин просушування в теплі.

Що потрібно з’ясувати при виборі пристрою

Как выбрать инверторный сварочный аппаратЗварювальний інверторний апарат

Які обмеження існують для виконання зварювальних робіт при нестабільній напрузі в мережі. Для міської електромережі підійде апарат з допуском плюс-мінус 15%, для сільської та дачної електромережі з 20 % допуском. Які параметри зварювання вказані виробником: діаметри використовуваних електродів, допустима напруга, потужність апарату, сила струму.

У сервісному центрі варто дізнатися про наявність у них друкованих плат на обраний апарат. Друковані плати часто ламаються і коштують дорого. Якщо такі є виключно під замовлення, значить, запчастини рідко запитують, і це добре. На такому інверторі можна зупинити вибір.

Який його температурний діапазон?

Как выбрать инверторный сварочный аппаратІнструкція

Гранично допустима норма позитивної температури +40. При її підвищенні, а у нас це рідкісне явище, спрацьовує захист. А ось взимку виникають проблеми. Інвертор складається з мікроконтролерів, конденсаторів, транзисторів, тиристорів. Кожен з них має свій робочий температурний діапазон. Виробник повинен вказати, за якою негативній та позитивній температурі вони будуть нормально працювати в збірці. Таку інформацію буває важко знайти.

Всі знають, що при негативній температурі електроніка працює погано.

У цих апаратів при дуже низьких температурах загоряється лампочка «перевантаження». Інвертор не включається. Якщо в паспорті не зазначено дані про температурному діапазоні експлуатації, користуватися зварюванням на морозі небажано.

При нестабільності напруги в енергомережі краще придбати більш потужний інвертор, орієнтуючись на 220-230В.

Важливе значення має вибір фірми-виробника. Для вибору хорошої зварювальної установки, звертають увагу і на такі показники: наявність каталогів, сервісу, інструкції на мові країни-покупця, її чіткість, сайт, сертифікат.

Незалежно від потужності зварювальний інвертор споживає стільки електроенергії, скільки витрачає на зварювання. В неробочому стані невелике споживання – тільки для управління. Взагалі він споживає електроенергії менше, ніж звичайний зварювальний апарат.

Технічні можливості інверторів

Как выбрать инверторный сварочный аппаратХарактеристики зварювального інвертора

Вони воістину унікальні. Мікропроцесорне управління дозволяє йому постійно аналізувати ситуацію на дузі.

 1. Автоматично відключається напруга при короткому замиканні електрода на поверхню, яку зварюють. При цьому нагрівання апарату і прилипання електрода немає.
 2. Полегшується збудження дуги під час зварювання шляхом посилення імпульсів струму.
 3. Зварювальні інвертори успішно застосовують для всіх типів зварювання: ручний дугового, аргонно-дугового, напівавтоматичного, плазмово-дугового.

Відео

Дивіться відео про те, які переваги має інверторний зварювальний апарат:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code