Як вибрати кабель для обігріву труб

Зовсім недавно використання електричного кабелю для обігріву покрівлі, водопроводу, трубопроводу або водостоку вважалося чимось новим. Але на сьогоднішній день це звична справа. Такий кабель призначений не для подачі через нього струму, а для виділення тепла. Все частіше для обігріву використовують саме цей кабель. А якщо зростає попит, то збільшується і пропозиція. Тому багато компаній пропонують споживачам свою продукцію, конкуруючи між собою. Вони виробляють безліч видів кабелів, тому у споживача можуть розбігатися очі – який же вибрати краще, щоб він підходив для його цілей і був якісним і надійним? У цій статті ми допоможемо вам дізнатися, як вибрати кабель для обігріву труб.

Основні параметри

Как выбрать кабель для обогрева трубРезистивний нагрівальний кабель для обігріву труб

Перед тим як купувати продукт, слід врахувати основні параметри, за якими відрізняються такі кабелі для обігріву:

 • тип: саморегулюючі кабелі або резистивні;
 • матеріал зовнішньої ізоляції;
 • відсутність або наявність екрану (обплетення);
 • температурний клас;
 • потужність.

Вам слід знати, що якогось універсального варіанту для всіх випадків життя немає. У зв’язку з цим, перед тим як піти в магазин, вам потрібно розуміти, чого ви очікуєте від обігрівальної системи. Для якої мети вона буде служити?

Загалом, сферу застосування таких елементів можна розділити на три основних категорії:

 1. Використання в побутових цілях. Мова йде про котеджах, дачах, заміських будинках. В такому випадку кабель великої потужності не потрібно.
 2. Комунальне використання. У це входить водопровід, система підігріву водостоків, каналізація.
 3. Використання в промисловості. Для цієї мети вже необхідні потужні системи обігріву і великі температури.

Визначившись з вашою метою, можна вивчати основні параметри.

Саморегулюючий або резистивний тип?

Как выбрать кабель для обогрева трубПристрій різних резистивних кабелів

У чому відмінність? Якщо говорити про резистивному кабелі, то він продається виключно певної довжини і має постійну потужність. Утеплення таким елементом має бути дбайливим і рівномірним. Великим мінусом є те, що він може перегоріти з-за перегріву. Тому коштує він набагато дешевше, ніж саморегулюючий. Той факт, що резистивний кабель часто перегорає, призвів до того, що для обігріву труб його практично не використовують. Тим більше поява саморегульованого термокабеля спростило завдання багатьох споживачів.

Как выбрать кабель для обогрева трубПринцип роботи саморегульованого нагрівального елемента

Гріючий кабель саморегулюючий хоч і коштує набагато дорожче, але все ж замінив на ринку резистивний. І це не дивно, адже він більш надійний, економічний у використанні електроенергії і простий у використанні. Як видно, явну перевагу. Всі ж, хто стане фаворитом, справа суто особиста.

Саморегулюючий кабель – з обплетенням або без неї

Как выбрать кабель для обогрева трубСаморегулюючий кабель з оплеткой і без неї

Обігрівальні кабелі виготовляють з оплеткой і без неї. Різниця між ними велика. Термокабель без обплетення являє собою сам гріючий кабель і всього одну зовнішню ізоляцію. Це, можна сказати, економ-варіант.

У саморегулюючий кабель з опліткою (або екраном) входять мідні луджені дроту, які служать опліткою і ще одна додаткова ізоляція. Наявність таких матеріалів роблять кабель:

 • міцніше;
 • надійніше;
 • міцніше;
 • захищеним від механічних пошкоджень зовні;
 • заземленим.

Коштує такий кабель дорожче, але його ціна виправдовує якість.

Матеріал зовнішньої ізоляції

Как выбрать кабель для обогрева трубРізний матеріал зовнішньої ізоляції

Стандартно розглядаються моделі, ізоляція яких виконана з поліолефіну. Саме такі ви можете знайти в будь-якому магазині. Вони підходять для звичайного користувача, метою якого є стандартний обігрів водопроводу, розморожування замерзлих труб, каналізації, покрівлі і т. п. Але є й інші випадки. На виробництві головною властивістю зовнішньої ізоляції повинна бути стійкість до агресивних середовищ, променів УФ і т. д.

Температурний клас кабелю

Как выбрать кабель для обогрева трубКласи кабелю

В залежності від виділеної температури, термокабель ділять три класи :

 1. Низькотемпературний. Нагрівання кабелю можливий до 65C максимально, при цьому питома потужність дорівнює 15 Вт/м. Якщо вам потрібно захистити труби від замерзання, або зробити їх відтавання, можна вибрати саме його. Інші подібні поверхні з невеликим діаметром і об’ємом теж можуть обігріватися їм.
 2. Середньотемпературну. Видає максимальну температуру нагріву не більше 120C, потужністю в діапазоні 10-33 Вт/м. Використовується для підігріву систем водостоку, відтавання замерзлих труб середнього діаметра, покрівлі.
 3. Високотемпературний. При потужності 15-95 Вт/м найбільша температура може досягати 190C. В основному такі кабелі використовують у промисловості.

Визначаємося з потужністю

Как выбрать кабель для обогрева трубНа кабелі вказана потужність

Для початку вам потрібно зрозуміти, що велика потужність – це не запорука успіху. Так як якщо ви купите термокабель з потужністю більшою, ніж потрібно, ви просто викинете гроші на вітер. Такий прилад буде споживати занадто багато електроенергії. Зважаючи на це, вам необхідно вибрати обладнання, яке буде максимально відповідати потребам.

Потужність кабелю підбирається, відштовхуючись від діаметра труби. Чим більший діаметр, тим більш потужний кабель необхідний. Враховується і те, якою шар теплоізоляції буде на трубі. Чим він товстіший, тим менше втрат, і, відповідно, менше споживання. Розглянемо, який кабель вибирати для труб з різним діаметром:

 • щоб обігріти трубу діаметром 15-25 мм, підійде обігрівальний кабель, що має потужність 10 Вт/м;
 • труби 25-40 мм можна обігріти термокабелем потужністю 16 Вт/м;
 • труби 40-60 мм потужність 24 Вт/м;
 • труби 60-80 мм і для каналізаційної труби 110 мм використовують кабель потужністю 30 Вт/м;
 • труби 80 мм і більше обігріваються потужним кабелем на 40 Вт/м.

Тепер ви можете вибрати такий кабель, який підійде саме вам, а також буде служити певної мети. Це допоможе вам не тільки раціонально його використовувати, але і заощадити ваші кошти. Маючи такий багаж знань, можна сміливо йти в магазин за покупкою.

Відео

У цьому відео вам розкажуть, якої потужності вибрати термокабель для обігріву труб:

Гріючий кабель з екраном і без. Подивившись це відео, ви будете знати, який вибрати гріючий кабель:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code