Як вибрати газовий лічильник

Лічильник обліку газу – спеціальний обліковий прилад. Вартість газу постійно зростає, тому напрошується необхідність організації точного обліку витрати газових ресурсів. Лічильник обліку газу здатний виконати виміри обсягу газу, що пройшов через нього. Власне кажучи, прилад виконує дві основні функції – враховує витрата газової суміші і є стимулятором для дотримання економії. Маючи такий прилад, споживач автоматично починає шукати методи економії. Але необхідно врахувати одна умова – вибір лічильника слід виконувати за певними правилами.

Робимо свій вибір

Как выбрать газовый счетчикТурбінний

Типів приладів обліку газу предостатньо – мембранні, роторні, турбінні та інші. Для застосування в побуті рекомендується варіант мембранної моделі. Але це зовсім не означає, що купувати її необхідно без урахування ряду особливостей. Перед тим як вибрати газовий лічильник, варто врахувати якісні характеристики, що визначаються ціновими показниками.

Как выбрать газовый счетчикМембранні лічильники

Не варто зупинятися на дешевих моделях – вони, що цілком ймовірно, в ході експлуатації принесуть вам чимало проблем, так і зможуть прослужити нетривалий час. Перевіряти такий прилад доведеться досить часто, а точність показань завжди буде сумнівною. Вибір побутового газового лічильника повинен ґрунтуватися на певних умов:

  • у період між двома перевірками прилад має функціонувати стабільно;
  • втрати тиску повинні бути максимально мінімізовані;
  • лічильник повинен мати стійкість до пошкоджень від відкритого вогню;
  • установка апарата повинна враховувати захист від впливу на нього сторонніх осіб;
  • підбирайте лічильник з найбільш тривалим ресурсом роботи (зазвичай – від 20 років і більше);
  • прилад обліку повинен мати компактні розміри і стійкість до забруднення.

Как выбрать газовый счетчикРоторний

Вирушаючи за покупкою газового лічильника, слід уточнити кількість газових приладів в квартирі. Їх кількість буде впливати на пропускну здатність вашого майбутнього лічильника. Відомості для передбачуваного витрати ви можете уточнити в документації на наявне у вашому будинку газове обладнання. Порахувавши всі показники по витраті газу за одну годину, ви зумієте без труднощів вибрати для себе лічильник необхідної маркування.

Здійснюючи покупку, слід уточнити ще одна умова – з якого боку буде йти газ через ваш лічильник. Виходячи з цього, модель лічильника для квартири слід підбирати з правим і лівим напрямками потоку газу.

Правила установки

Как выбрать газовый счетчикВаріанти установки

Встановлення газового приладу – справа непроста. Насамперед слід звернутися в місцеву газову організацію, адже тільки там вам зможуть дати всі кваліфіковані консультації, уточнити всі умови та деталі установки. У разі, якщо ви самостійно не придбали лічильник, вам зможуть запропонувати в газовій організації. Але пам’ятайте, що така покупка обійдеться вам трохи дорожче. Тому рекомендується зробити спробу самостійного придбання, це допоможе вам заощадити ваші гроші.

Лічильник, який був придбаний поза газової організації потрібно здати на перевірку, а вона не безкоштовна.

Как выбрать газовый счетчикУстановка газового лічильника

Але установка приладу все одно вимагатиме участі досвідчених майстрів, які мають відповідний дозвіл на проведення газових робіт, адже вони повинні виконуватися з дотриманням деяких особливостей. Установку слід виконувати на відстані від плити, раковини та інших джерел виділення тепла і вологи. Одночасно з цим, місце для установки лічильника не повинно бути «глухим». Краще поставити лічильник на добре провітрюваному ділянці. Вибір місця монтажу облікового апарату до газових приладів слід визначати у відповідності з рекомендаціями заводів, що виробляють ваше газове обладнання. Якщо такі відомості в паспортах не вказані, застосовуйте загальноприйняті мінімальні розміри по установці:

  • від будь-якого апарату, що працює на газу – не менше 80 см;
  • від потужних газових плит, варильних котлів, печей – не менше 100 див.

Якщо монтаж лічильника виконується поза приміщення, слід передбачити захист від впливу на прилад природних факторів і сторонніх осіб. Зазвичай у такій ситуації прилад встановлюють в металевий ящик, який можна закривати на замок.

Вартість робіт і заходів безпеки

Розцінки на роботи, залежать від ряду умов. По-перше, від особливостей встановлюється приладу. По-друге, від розміщення труб і побутових газових приладів.

Експлуатуючи газові прилади, потрібно пам’ятати одне основне правило. У випадку яких-небудь неполадок слід негайно викликати досвідчених фахівців, які мають дозвіл на проведення подібних робіт.

Відео

Докладніше про типи газових лічильників та їх характеристики у відеоматеріалі:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code