Як вибрати газонокосарку

Кожен дачник з приходом нового сезону замислюється над тим, як доглядати за своїм газоном. Головним чином, стурбованість пов’язана з тим, що трава під теплим сонячним світлом сильно рветься вгору. І якщо вчасно її не привести в порядок, ваш газон швидко заросте і повністю перетвориться в джунглі. Сьогодні кожен дачник має можливість придбання різних видів газонокосарок. Вони мають різні форми, розміри і навіть призначення. Розібратися, як вибрати газонокосарку, допоможе ця стаття. При цьому ми розповімо, які типи даного агрегату існують і якому з них віддати перевагу.

Великий вибір

Під поняттям «газонокосарка» сьогодні мається на увазі той предмет, який з легкістю справляється з заростями і бурхливою рослинністю. Серед усього різноманіття можна виділити кілька основних типів, а саме: мотокоса, тример і газонокосарка. Кожен з них має своє призначення.

Как выбрать газонокосилкуМотокоса

За формою тріммер і мотокоса досить схожі. Вони мають спеціальну штангу, ріжучу частину і мотор. Для утримування техніки використовується спеціальний ремінь, який вішається на плечі, а для утримання в руках пристосована спеціальна рукоятка. Однак вони мають і відмінності.

Наприклад, мотокоси володіють більшою потужністю. Тому вони здатні справлятися з великими заростями, наприклад, лопухи, кропива тощо. Їх ріжуча частина має ножі, хоча за бажанням можна використовувати спеціальну волосінь. Однак в процесі роботи вони дають велике навантаження на руки, більш того, в процесі роботи видають багато шуму. Що стосується тримерів, то вони володіють меншою потужністю, а ріжучу частину представляє тільки волосінь. Зазвичай їх використовують для покосу бур’янів і трави під деревами, а також на нерівних рельєфах. Але їх перевага в економічності, так як вони витрачають значно менше палива.

Как выбрать газонокосилкуТример для трави

Найбільш масивний агрегат з цієї категорії це газонокосарка. За формою вона нагадує візок, яка обладнана двигуном. Пересування здійснюється за допомогою вбудованих коліс, а трава зрізується ножами. Для її управління обладнана спеціальна ручка, тому управляти їй дуже просто. Якщо бути чесним, то цей варіант не найкращий, так як вона вимагає ідеально рівної поверхні, де повністю відсутні чагарники і дерева. З-за своїх габаритів він не зможе обкосити траву впритул біля них. До недоліків цього приладу можна віднести і небезпека з боку каменів.

При попаданні на ніж каменю, може відбутися поломка. Тому якщо ви розсудливий дачник, тоді було б непогано мати у своєму розпорядженні тример для важкодоступних місць, а також газонокосарку для рівного газону.

Електричний або бензиновий агрегат

Тепер розглянемо п’ять особливостей цього приладу. Яка газонокосарка краще, бензинова чи електрична? Ця інформація допоможе вам визначитися з тим, яку газонокосарку вибрати найкраще.

Как выбрать газонокосилкуЕлектрична

Рівень шуму і потужність. У будь-якому випадку газонокосарка, яка працює на бензині, завжди буде потужнішим електричної. Електричні газонокосарки живляться від мережі 220 Вт. Відповідно, встановити потужний двигун на неї буде неможливо, так як мережа просто не витримає навантаження. Щоб хоч якось збільшити потужність, деякі моделі додатково обладнують акумулятором, який здатний пропрацювати протягом двох годин. Однак, електрична газонокосарка працює набагато тихіше. На відміну від неї, бензинові створюють великий рев на окашиваемом ділянці. З цієї причини в комплекті з бензиновою газонокосаркою йдуть навушники.

Как выбрать газонокосилкуГазонокосарка

Що стосується потужності, то при виборі газонокосарки слід враховувати один важливий фактор. Максимальна потужність може спровокувати передчасну поломку агрегату. Як це можливо? Якщо ви косите ділянку косою, яка має середню потужність, а під ніж випадково потрапить невеликий камінь або інший предмет, то мотор миттєво затихне. Камінь дістається, і робота триває. Але якщо такий камінь потрапить під косу більш потужної газонокосарки, то тут може виникнути серйозна проблема. Потужності двигуна вистачить для того, щоб вернути камінь і згодом заклинити ніж. Як наслідок, кривиться ріжучий механізм, деформується вал, а також розбивається втулка. Вам доведеться відвозити свого вірного помічника в ремонт. З-за цього при виборі бензинової газонокосарки орієнтуйтеся на 6, максимум 7, кінських сил потужності. А краще всього заздалегідь дослідіть свій газон. Є на ньому велика кількість каменів чи ні.

Как выбрать газонокосилкуПродуктивність

Продуктивність. Рівень продуктивності безпосередньо залежить від потужності газонокосарки. Наприклад, середні або великі ділянки краще всього обробляти бензиновими моделями. Це пов’язано з тим, що вони здатні довгий час працювати без зупинки. Зовсім інша справа з електричним двигуном. Він просто не витримає великий і тривалого навантаження. Щоб запобігти перегріву двигуна, рекомендується працювати п’ятнадцять хвилин, а після дати йому відпочити. Тому якщо у вас газон складає десять соток, то такий газонокосарки вам навряд чи вистачить.

Вибираючи електричну газонокосарку, враховуйте віддаленість джерела живлення. У стандарті довжина шнура становить 25 метрів. Якщо віддаленість ділянки п’ятдесят метрів, тоді вам доведеться додатково купувати тридцять метрів подовжувача.

Как выбрать газонокосилкуБензинова

Отже, якщо підрахувати всю цю покупку, а саме якісний кабель, автоматику, ціну самого приладу, то виходить ціна середньої потужності бензинового аналога. Тому кілька разів подумайте, чи варто вибирати електричну газонокосарку, коли за ту ж суму можна придбати вільну від проводу!

Обслуговування. Що стосується цього фактору, то з електричними газонокосарками тут набагато простіше. Для їх стабільної роботи немає необхідності постійно контролювати рівень масла або бензину. Тому якщо ви слабо розбираєтеся в тонкощах такого обслуговування, краще всього придбати простий варіант – електричну газонокосарку.

Как выбрать газонокосилкуОбслуговування

Безпека. Обидва види агрегатів мають свої недоліки. Бензинові моделі викидають велику кількість вихлопних газів в процесі роботи. У будь-якому випадку вдихає їх той, що косить, а також і оточуючі. Особливо це можна відчути, якщо коситься невелика площа. У електричних кос вихлопні гази відсутні, але ось у вологу і сиру погоду їх використання заборонено. Є випадки, коли через неуважність ножі наїжджали на кабель і перерізали його. Це вкрай небезпечно!

Вага. Вага є важливим показником, який потрібно враховувати виходячи з того, хто буде працювати. Якщо ви вибрали модель з потужним мотором, то вага газонокосарки збільшується. Цього не можна сказати про електричні газонокосарки, з якої зможуть працювати навіть літні люди, жінки і підлітки. Завдяки невеликій вазі вони більш маневрені. Газонокосаркою дуже легко керувати і направляти її.

Враховуючи всі вищеперелічені пункти, ви зможете вибрати ту газонокосарку, яка буде повністю відповідати вашим потребам.

Самохідні газонокосарки

Как выбрать газонокосилкуСамохідна газонокосарка з сидінням

Самохідні газонокосарки так називаються не тому, що вони можуть самі косити траву, а з тієї причини, що виробник додав привід на одну з осей. Це дозволяє з великим комфортом здійснювати стрижку газону. Це вкрай зручно, так як не кожен зможе потягнути за собою півцентнера вантажу на своїх руках. Від звичайних газонокосарок самохідні практично нічим не відрізняються. Вони мають відмінності за типом двигуна і приводу. Розглянемо деякі особливості цієї техніки, що допоможе вибрати самохідну косарку.

Мінімальний вага такого агрегату складає дванадцять кілограм. Є моделі, які важать і всі сорок кілограм. Щоб просто було з ним справлятися, виробник спеціально забезпечив його приводом. При цьому привід може бути як задні, так і передні. Це дозволяє їхати газонокосарці, вам залишається лише направляти її. Який диск вибрати краще: передній або задній?

Как выбрать газонокосилкуКонструкція газонокосарки

Різниця між цими поняттями велика. Якщо вам необхідно, щоб пристрій було маневреним, тоді рекомендується вибирати передньопривідну косарку. Тут слід звернути увагу на два важливих чинники:

  1. Якщо конструкція травозбірник, тоді центр ваги перенесеться тому, а приводні колеса будуть просто прослизати.
  2. Такий показник, як маневреність, для газонокосарки не важливий. Це пов’язано з тим, що при повороті самохідної газонокосарки привід відключається автоматично.

Как выбрать газонокосилкуТравозбірник

Зовсім інша справа, задньопривідні. Вони володіють великою перевагою, так як в процесі роботи саме задня вісь отримує найбільше навантаження.

У такої техніки є і переваги, і недоліки. Серед переваг очевидний плюс в тому, що штовхати її вам не доведеться. Більш того, користуватися як бензинової, так і електричної самохідної газонокосаркою зможуть без труднощів пенсіонери і підлітки. Що стосується недоліків, то тут відразу впадає в око висока ціна. Використовувати такого роду косарки краще всього на великих площах. Якщо у вас невелика ділянка газону, то її використання нераціонально. Якщо агрегат має бензиновий двигун, тоді велика частина палива буде йти на обертання коліс, що є додатковим витратою. Отже, висновок очевидний, вибирати самохідну бензинову газонокосарку або електричну найкраще для великих площ.

Якщо вас влаштовує такий апарат, тоді при її виборі слід звернути увагу на наступні моменти. Така газонокосарка повинна мати регулювання висоти скошування трави. Також зверніть увагу на матеріал, що використовується, це може бути пластик або метал.

Додаткові можливості

Незалежно від вибору виду і типу газонокосарки при її покупці вам слід звернути увагу на деякі функції і можливості, які здатні зробити догляд за газоном більш якісним.

Как выбрать газонокосилкуЗ м’яким травозбірником

Травозбірник. Травозбірник збирає траву, що зрізується ножами. Переваги цього пристрою в тому, що після скосу трави вам не потрібно додатково прибирати газон від скошеної трави. Однак час від часу вам доведеться зупиняти роботу, щоб очистити травозбірник від накопичилася трави. Травосборники бувають двох видів: жорсткі і м’які. Жорсткі виконані з пластмаси, а м’які з сітки або щільної тканини. Працювати з м’яким травозбірником значно простіше. Не знімаючи травозбірник можна з легкістю перевірити його заповнення. Як тільки повітря перестав його роздувати, значить, він повний. Якщо травозбірник зроблений з пластмаси, таку перевірку здійснити не вийти. Доведеться зупиняти роботу і перевіряти час від часу. Однак для викошування вологої трави саме пластмасовий травозбірник підходить найкраще. Якщо є сітка, дрібні частини трави будуть налипати на сітку, а після кожного скошування вам доведеться мити і прати її.

Как выбрать газонокосилкуМульчування

Мульчивирование. Деякі газонокосарки додатково обладнані пристосуванням, яке подрібнює все, що потрапляє всередину. Після маса у вигляді мульчі викидається на газон для підгодівлі. На перший погляд може здатися, що це корисне доповнення, але тут є одне але! Отримати хорошу мульчу можна тільки при скошуванні сухою і м’якою трави. Якщо газон вологий, то мульча скочується грудками, які розкидаються по газону і забивають коріння трави, тим самим перешкоджаючи її росту. Таким чином, на газоні можуть утворюватися лисі ділянки. Більш того, якщо буде надлишок мульчі, може накопичуватися повсть, який буде перешкоджати нормальному росту трави. Щоб вичистити газон, вам доведеться постійно його перегребать.

Как выбрать газонокосилкуСхема бічного викиду

Бічний викид. Якщо скошувати траву на узбіччях, то це дуже корисне доповнення до обраної вами газонокосарці.

Передній і задній привід. Вибираючи бензинову газонокосарку, зверніть увагу на наявність приводу. Про переваги і недоліки самохідних газонокосарок з переднім і заднім приводом ми вже говорили вище. Тому кожен для себе вирішує, яку модель він вибере.

Как выбрать газонокосилкуРегулятор висоти скошування

Регулятор висоти скошування. Ця функція буде корисна в тих випадках, коли вам доводиться скошувати різні типи газону. Регулювання висоти здійснюється дуже швидко. Якщо ви хочете, щоб ваш газон мав однакову висоту скосу, тоді регулятор фіксується на одному місці. Якщо це так, тоді немає сенсу переплачувати гроші за цю функцію.

Також зверніть увагу на діаметр коліс. Чим більше вона буде, тим легше буде пересувати газонокосарку по газону. Окремо звертайте свою увагу на якість ножів. Вони повинні бути завжди гострими, так трава буде виглядати набагато здоровіше і мати природний зелений колір. Якщо ви будете косити газон волосінню або тросом, то якість покосу буде значно відрізнятися. Вибираючи ту чи іншу модель, зверніть увагу на ширину скошування. Можна попередньо розділити ділянку на ширину, так ви зможете дізнатися, скільки разів вам потрібно пройти ділянку за весь процес скошування.

Как выбрать газонокосилкуПлоща газону та ширина газонокосарки

Якщо ви вже купили газонокосарку, то будемо раді дізнатися ваш досвід роботи з тією чи іншою моделлю. Залишайте свої коментарі в кінці цієї статті.

Радимо ознайомитися:

  • яку марку бензопили вибрати.

Відео

Професійні рекомендації щодо вибору газонокосарки ви можете отримати переглянувши наступне відео:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code