Як візуально збільшити висоту стелі

Багато власників стандартних квартир часто замислюються під час ремонту про те, як візуально збільшити висоту стелі на кухні або в спальні за допомогою обробки і аксесуарів. Зробити це нескладно, якщо користуватися простими, доступними навіть для новачків дизайнерськими рішеннями, де за основу беруться оптичні ілюзії. Але проблему необхідно вирішувати комплексно, ретельно продумавши всі деталі. Щоб візуально збільшити висоту, слід дотримуватись двох важливих правил.

Основні моменти

Необхідно обов’язково провести корекцію архітектурних елементів планування, розташованих горизонтально. Такі деталі візуально вкорочують і розширюють стіни. В приміщеннях з низькою стелею не слід застосовувати декоративні панелі, які з’їдають простір. У тому випадку, коли вони є важливою деталлю інтер’єру, встановлювати їх бажано нижче зазвичай застосовується рівня.

Как визуально увеличить высоту потолкаШтори і шпалери

Також фахівці радять використовувати дизайнерські прийоми, в основі яких лежать оптичні ілюзії. Існує безліч способів зорового збільшення висоти приміщення. Найбільш ефективними вважаються такі методи:

  • наклеювання шпалер або фарбування стін, проведене без відступу від стелі, впритул;
  • застосування елементів обробки, в тому числі і шпалер, з вертикальним малюнком;
  • підбір правильних колірних рішень;
  • залучення уваги до покриття підлоги;
  • спорудження дзеркальних стель;
  • зорове подовження стіни.

На фото можна побачити, як виглядають приміщення, ремонт в яких зроблений із застосуванням даних методик.

Вертикальний малюнок на шпалерах

Самим простим способом, як збільшити низька стеля, є обклеювання кімнати шпалерами з вертикальним малюнком. Але обов’язково слід враховувати той факт, що надмірно широкий узор або великі і яскраві квіти в якості орнаменту створять протилежний бажаному ефект. Оптимальним рішенням стане ненав’язливий малюнок. Будь непомітний візерунок, розташований вертикально, візуально збільшить висоту стель. Любителям яскравих декорацій можна просто акцентувати увагу на якій-небудь конкретній зоні, додавши для контрасту кілька барвистих смуг або малюнків.

Как визуально увеличить высоту потолкаМожна робити яскравий акцент на одну стіну

Дизайн кімнати з низькою стелею змушує дотримуватися певних правил, дотримання яких приведе до очікуваного ефекту.

Межа у вигляді плінтуса між шпалерами з вертикальною смужкою і стелею може негативно вплинути на очікуваний результат. Якщо обійтися без нього не можна, то краще застосувати вузький бордюр в тон шпалерам, який не загострить увагу на межі стикування поверхонь і не «розірве» стіни.

Максимального ефекту можна досягти, якщо, наклеюючи шпалери, трохи завести їх на стелю. Але тут слід враховувати розмір кімнати: в приміщенні середніх розмірів напуск не повинен перевищувати 50 мм; напуск робити не рекомендується при обробці приміщення площею 13 кв. метрів.

Как визуально увеличить высоту потолкаОрнамент у вигляді вертикальних смуг

Необов’язково, бажаючи збільшити висоту, купувати шпалери в смужку. На них може бути нанесений будь-який візерунок: орнамент з геометричних фігур, листочків, квітів. Важливо, щоб малюнок розміщувався у вертикальному напрямку і не був великим або помітним в колірному вирішенні.

Фарбування стін впритул до стелі

Ефект високого приміщення чудово створюють фарбування або обклеювання стін впритул до поверхні стелі. Дизайнери не рекомендують при цьому застосовувати широкі бордюри або плінтуси. Вони дають протилежний результат, навіть якщо їх пофарбувати в тон стін. При необхідності можна встановити плінтуса максимально вузькі.

Відтінки, що збільшують висоту приміщень

Всім відомо, що предмет, пофарбований у темний колір, візуально буде здаватися менше аналогічної фігури, що має світле колірне рішення. Цей оптичний ефект використовується і при обробці приміщень. Щоб збільшити висоту стелі, необхідно при фарбуванні або обклеювання стін використовувати світлий колір і холодний відтінок.

Как визуально увеличить высоту потолкаСвітлі стіни і стеля

При певному досвіді роботи з колеровочным матеріалом можна домогтися однакового забарвлення на всіх поверхнях. Але для дуже низьких стель все ж бажано вибирати фарбу на два тони світліше, ніж на стінах. У цьому випадку спрацює ефект «віддалення» предмета, що має світлий і холодний відтінок. Тобто стелі, виконані в такому колірному рішенні, візуально піднімуться вгору.

Популярні кольори, надають приміщенню більш об’ємний вигляд і збільшують висоту:

  • ніжно-зелені та світло-блакитні відтінки;
  • білий колір, молочний і вершковий;
  • біло-сірі і ніжно-жовті тони.

Поєднуючи ці кольори, можна максимально збільшити висоту, так як яскраві стіни виграють на контрасті з стельовим перекриттям. Всі поверхні кімнати, виконані в одному тоні, зроблять приміщення більш високим і об’ємним. Акцент на кордоні у вигляді плінтуса, разрывающего загальний малюнок, дасть зворотний ефект.

Переваги дзеркальних підлог і стель

Візуально збільшити висоту стелі, можна акцентувавши увагу на протилежному йому поверхні. Пол, покритий матеріалом, що володіє відбиваючими властивостями, або лаком, буде мати ефект глибини, що додасть приміщенню додатковий об’єм і легкість. В якості підлогового покриття можна використовувати глянцевий ламінат, плитку, будь обробний матеріал, виготовлений за спеціальною технологією – дзеркальний підлогу.

Застосування обробки володіє відбивають здібностями – це відмінний варіант для приміщень з низькими стелями, коли у власників з’явилося бажання візуально розширити простір і збільшити висоту. На фото наведено приклад такого дизайнерського рішення. Кімнати виглядають не тільки високими, відображають матеріали дарують кімнаті оригінальність і відчуття кришталевої чистоти.

Как визуально увеличить высоту потолкаНевагомий стеля

Зробити дзеркальна стеля нескладно, для цього виконується кілька вставок з дзеркалами або панелі кріпляться одна до іншої, утворюючи ефект цілісного листа. Монтуються дзеркальні елементи в цілях безпеки при експлуатації, на металеву раму, яка має надійні кріплення.

На сьогоднішній день існує дзеркальна оздоблення, у якої невелика маса. В основі такої обробки пластик або плівка ПВХ, а не скло. Перевагою використання цих матеріалів перед звичайним дзеркалом є їх безпеку і низька вартість.

Також дзеркальні смуги можна прикріпити замість бордюру. Тільки зробити це необхідно без відступів, під самою стелею.

Поєднання дзеркальної стелі і глянсового підлоги підходить для обробки будь-яких приміщень, але особливо добре виглядають в холі і вітальні кімнаті.

З допомогою предметів інтер’єру

Как визуально увеличить высоту потолкаБалки робіть світліше

Власники дерев’яних будинків з низькими стелями можуть зробити балки на кілька тонів світліше, ніж поверхня підстави. Це створить враження, що піднімається поверхні, а разом з цим подарує приміщенню об’єм і висоту.

Стеля буде здаватися вище, якщо інтер’єр кімнати буде складатися з низькою меблів, оснащеної вертикальними елементами: ручки подовженої форми, вузький стелаж та інше.

Как визуально увеличить высоту потолкаПравильна меблі для низьких кімнат

Зробити приміщення вище можна за допомогою штор, які будуть опускатися на підлогу від самої стелі. Того ж ефекту досягають, встановлюючи високі вузькі двері і правильно розставляючи освітлювальні прилади. Наприклад, популярні в Росії масивні люстри роблять кімнату присадкуватою і тісною.

Фахівці використовують правильне розташування і форму дворівневих глянцевих стель для зорового збільшення простору.

В дерев’яному будинку

Как визуально увеличить высоту потолка

Як і при зоровому збільшенні відстані від підлоги до стелі в цегляному будинку, в дерев’яному також потрібно правильно підібрати колір і обробний матеріал. Для цього в дерев’яному будинку нерідко доводиться витратити навіть менше зусиль і коштів, ніж у цегляному будову.

Один з варіантів – зібрати кесони. При цьому виступаючі деталі повинні бути темніше, ніж площину стелі. Для фарбування можна взяти будь-холодний відтінок.

Как визуально увеличить высоту потолкаУстановка кесонів

Ще варіант – встановити глянсовий натяжна стеля, що володіє дзеркальним ефектом. Завдяки цьому створюється зорове відчуття висоти, а відчуття, що стеля тисне на мозок зводиться на немає. Дзеркальна поверхня підлоги/стелі теж візуально збільшить висоту, але не в кожному дерев’яному будинку такий варіант буде виглядати доречно.

Как визуально увеличить высоту потолкаНатяжна стеля в дерев’яному будинку

Якщо вам потрібно максимально бюджетне рішення, то просто зробіть стіни яскравіше, ніж покриття стелі. Для цього стіни можна наклеїти барвисті ефектні шпалери або пофарбувати їх в більш яскравий колір, ніж стеля. Тобто, для зорового збільшення висоти не завжди потрібно думати, як змінити саме стелю. Часом досить просто поклеїти відповідні шпалери на стіни.

Не завжди візуальне збільшення висоти стель в приміщенні будинку, побудованого з дерева, пов’язане зі значними фінансовими витратами. Зробити це можна і при обмеженому бюджеті. Головне в цій справі, проявити фантазію та креативність.

Как визуально увеличить высоту потолкаБалки

Використовуючи будь-який з наведених вище прикладів, можна візуально збільшити висоту і загальний обсяг приміщення.

Відео

Кілька додаткових рекомендацій по зоровому збільшенню висоти стелі ви можете знайти у відеоматеріалі:

Фото

Как визуально увеличить высоту потолкаВисокі шафи з вузькими вертикальними елементами

Как визуально увеличить высоту потолкаВізуальне витягування стелі за рахунок обробки

Как визуально увеличить высоту потолкаВізуальне підтримування вертикалі

Как визуально увеличить высоту потолкаСтеля і стіни повинні зливатися

Как визуально увеличить высоту потолкаСтеля повинен бути світлим

Как визуально увеличить высоту потолкаСкляні стелі

Как визуально увеличить высоту потолкаСпробуйте шпалери з вертикальним малюнком

Как визуально увеличить высоту потолкаСмужки в інтер’єрі спальні

Как визуально увеличить высоту потолкаКраще обійтися без стельового плінтуса

Как визуально увеличить высоту потолкаКилим в якості колірного акценту

Как визуально увеличить высоту потолкаВикористовуйте візуально витягнуту меблі

Как визуально увеличить высоту потолкаПідлога глянсовий

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code