Як утеплити стелю в гаражі

Зводять гаражі найчастіше з цегли, шлакоблоків, піноблоків або залізобетонних конструкцій. Всі ці матеріали володіють високою міцністю, але зовсім не утримують тепло всередині приміщення. Щоб створити в гаражі комфортні умови для перебування власника автомобіля, варто зайнятися його утепленням. У даній статті ми розповімо як утеплити стелю в гаражі своїми руками, як зсередини, так і зовні, а також які матеріали краще вибрати.

Перш ніж почати утеплювати стелю, спочатку переконайтеся в тому, що він ні де не протікає і при необхідності відремонтуйте її.

Огляд утеплювачів

Как утеплить потолок в гараже

До матеріалу для теплоізоляції стелі в гаражі пред’являються особливі вимоги:

 • вологостійкість;
 • низька теплопровідність;
 • стійкість до впливу гризунів;
 • доступна вартість;
 • простота монтажу.

На ринку досить утеплювачів, які поєднують ці характеристики. Вирішуючи, ніж обшити стелю в гаражі, слід вивчити властивості теплоізоляційних та опоряджувальних матеріалів. Найбільшим попитом у автолюбителів користуються вироби, про які йдеться нижче.

Как утеплить потолок в гаражеБазальтова теплоізоляція з фольгою

Мінеральна вата. Утеплювач представлений в трьох видах: скляна, шлакова та базальтова вата.

 • Скловата – волокнистий утеплювач стійкий до хімічного впливу і вогню. Вона міцна й пружна, не втрачає форму при експлуатації. У такому утеплювачі не заведуться миші, але при його монтажі необхідні захисні засоби.
 • Шлакова вата не горить, має найменшу вартість з мінеральних утеплювачів, але володіє високою гігроскопічністю, матеріал необхідно ізолювати від вологи.
 • Базальтова вата міцна і довговічна, але також боїться вологи і вимагає встановлення гідроізоляції. Матеріал не гниє, не приваблює гризунів, доступний за ціною.

Всі види вати виготовляються різної форми: рулони, плити і мати. Пропонується утеплювач і з поліпшеними характеристиками, які дає наклеювання шару алюмінієвої фольги. Відображає шар допомагає утримувати тепло в приміщенні і є пароізоляцією. Товщина матеріалу становить 20-200 мм, але для утеплення гаража досить 50-100 мм

Как утеплить потолок в гаражеПінопласт

Пінопласт є найпопулярнішим теплоізоляційним матеріалом. Це обумовлено його низькою теплопровідністю, стійкістю до вологи, мінімальною вартістю і простотою монтажу. У матеріалу є свої недоліки: горючість, крихкість і привабливість для гризунів. Для утеплення найчастіше використовуються листи пінопласту розміром 100×100×50 мм.

Как утеплить потолок в гаражеУтеплення стелі гаража пінополіуретаном

Пінополіуретан – утеплювач, що наноситься на стелю за допомогою спеціального обладнання. Склад напилюється шаром до 5 см і після полімеризації утворює монолітну поверхню. Він не горить, не боїться вологи і біологічного впливу, довговічний і міцний. Висока адгезія з будь-яким покриттям робить утеплювач універсальним. Матеріал чутливий до ультрафіолету, тому вимагає створення оздоблювального шару.

Как утеплить потолок в гаражеПереваги пенплэкса

Пеноплекс – матеріал на основі спіненого поліетилену, з’єднаний з шаром фольги. Він працює за принципом відбивання тепла назад в приміщення. Утеплювач не боїться вологи і вогню, легко монтується, кріпиться скобами або дерев’яними латами. Поставляється в листах, ефективна товщина складає 25-30 мм

Утеплення зовні

Как утеплить потолок в гаражеУтеплення стелі з зовнішньої сторони мінеральною ватою

Как утеплить потолок в гаражеУтеплення стелі пінополіуретаном

Якщо над гаражем влаштовано горищне приміщення, то утеплення виконується зовні. Для цього можна використовувати пінополіуретан, мінеральну вату, пінопласт або керамзит. Робота виконується за наступною технологією:

 1. Очищається і готується поверхню, на яку потім наноситься пінополіуретан.
 2. Якщо вибрано інший вид утеплювача, влаштовується решетування з дерев’яних брусків, оброблених антисептиком.
 3. Стелиться полотно гідроізоляції, до решетування воно кріпиться степлером.
 4. Між брусками укладаються плити пінопласту або мати мінеральної вати. Матеріал укладається щільно, щілини задуваються монтажною піною.
 5. Зверху утеплювач укладається пароізоляційна мембрана, можна використовувати геотекстиль.
 6. Поверх теплоізоляції виконується другий ярус обрешітки і кріпиться оздоблення – дошки.

Якщо використовується керамзит, то він насипається на полотно гідроізоляції шаром до 3 см, зверху накривається плівкою. Для якісного утеплення рекомендується залити керамзит стяжкою на 2-3 див.

Утеплення зсередини

Как утеплить потолок в гаражеВнутрішнє утеплення гаража

Вибравши недорогий і вологостійкий матеріал для теплоізоляції, необхідно розібратися, як утеплити стелю. В залежності від матеріалу перекриття вибирається спосіб монтажу утеплювача. На бетонну стелю можна клеїти плити пінопласту або екструдованого пінополістиролу без попередньої підготовки. Так як пінопласт є горючим матеріалом, для безпеки краще скористатися плитами з маркуванням ПСБ-С, що мають у складі антипірени.

Спеціальний клейовий склад наноситься гребінкою на поверхню утеплювача, потім плити притискаються до стелі і утримуються деякий час. З’єднувальні шви закладаються цим же складом. Для додаткової фіксації матеріалу використовують пластикові дюбелі-парасольки з широким капелюшком. Кожну плиту закріплюють 5 дюбелями: 4 по краях і 1 один в центрі. Жорсткі плити екструдованого пінополістиролу не вимагають великої кількості кріплення, достатньо 2 дюбелі. Фінішною обробкою для утеплювача є оштукатурювання. Перед нанесенням розчину поверхню посилюється армуючої сіткою зі скловолокна, яка кріпиться на клей.

Как утеплить потолок в гаражеОбробка мінеральною ватою

Другий спосіб монтажу утеплювача більш витратний і трудомісткий. Він вимагає складання каркаса з оцинкованого профілю. Для напрямних використовується профіль UD, а для перемичок стіновий профіль CD. Теплоізоляція включає кілька етапів:

 1. Виконується розмітка стелі під кріплення профілю.
 2. В направляючих свердляться отвори під кріплення, потім профіль фіксується на стелі саморізами.
 3. Пінопласт вкладається у простір між профілями, знизу він підтримується перемичкою з профілю CD, прикріпленого до основного саморізами. Така послідовність зберігається до кінця монтажу утеплювача.
 4. Фінішна обробка виконується пластиковими панелями, які підшиваються до профілю.

Перший спосіб утеплення краще, він не тільки простіше, але і забезпечує кращу теплоізоляцію, не порушуючи свердлінням цілісність стелі.

При використанні у внутрішньому утепленні мінеральної вати обов’язково виконується гідроізоляція стельового перекриття. Якщо допустити намокання матеріалу через вологи, що просочилася з даху, то він втратить свої властивості теплоізолятора.

Поверхня покладеної в каркас мінеральної вати завжди накривається пароізоляційною мембраною, вона дозволяє виходити вологи, накопиченої в утеплювачі. Полотно кріпиться до профілів на двосторонній скотч або скобами з кроком в 15 див. Пенофлекс відмінно справляється з роллю пароізоляції, при цьому він є додатковим шаром утеплення. Матеріал легко кріпиться до решетування з допомогою скоб, стики полотен проклеюють фольгованим скотчем.

Как утеплить потолок в гаражеОбробка профлистом

Останнім часом багато людей вважають за краще обробити стелю профлистом.

Обробка пластиковими панелями найпоширеніший варіант, цей матеріал стійкий до коливань температури, вологи, легко очищається при забрудненні. Для опалювального гаража можна скористатися гіпсокартоном чи вагонкою.

Как утеплить потолок в гаражеВентиляція гаража

При виконанні теплоізоляції не можна перетворювати гараж в термос, необхідно подбати про пристрій системи вентиляції або залишити вентиляційні отвори. Це дозволить створити сприятливий клімат без надмірної вологості, небезпечної для металу автомобіля.

Відео

У цьому відео продемонстровано процес утеплення стелі гаража пінополіуретаном:

У цьому відео розповідається про основні правила утеплення гаража:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code