Як утеплити сарай

Розпочавши будівництво будинку, роблять підсобне приміщення – сарай, в якому зберігаються інструменти. Як правило, це наспіх зібраний, тимчасова споруда, не відрізняється високою якістю. Виконавши свою місію, сарай зноситься або переобладнується, щоб у ньому містити різну живність. Зазвичай для цих цілей відразу роблять капітальна споруда з дерева, цегли або іншого наявного будівельного матеріалу.

Будова зведена (або переобладнаний), і в нього благополучно вселені з тваринами, але з настанням холодів виявляється, що температура всередині досить невисока. Що робити в цьому випадку? Опалювати? Якщо порахувати витрати, то вийде, що шкурка вичинки не варта. Вихід є, утеплити сарай для курей на зиму.

Яка повинна бути температура

Как утеплить сарайКури несуться тільки тоді, коли в сараї тепло

Для свиней необхідно нагріти приміщення в середньому до 18C, що запобіжить захворювання тварини. А для зимового утримання курей така висока температура не потрібна, так як завдяки сильному оперенню вони можуть перенести навіть заморозки. Але сподіватися на те, що вони будуть добре себе відчувати і нестися, можна лише в тому випадку, якщо температура всередині не буде опускатися нижче +7C. Оптимальна – 12–15C. В залежності від того, які мешканці «отримають прописку» в сараї, підбирається температурний режим, але його набагато легше і дешевше підтримувати, якщо споруда утеплена належним чином ще до настання холодів.

Утеплюємо підлогу

Як відомо, самий холодний повітря завжди знизу (у цьому випадку ми не будемо розглядати принцип роботи теплої підлоги). Якщо сарай не капітальний, то в кращому випадку він встановлений на мелкозаглубленний неутеплений стрічковий фундамент, а нерідко і його не спостерігається. Можна тільки здогадуватися, наскільки промерзає земля. Отмостка з утепленням серйозно допоможе, але не кожна людина вважатиме за доцільне робити. Деякі люди підсипають навколо гній, очерет або листя і зверху обмазують глиною, а по весні цю конструкцію прибирають, щоб стіни не згнили. Метод своєрідний, але коли всередині будови на стінах і підлозі іній, то краще хоч щось, ніж нічого.

Для утеплення підлоги можна провести підсипку грунту по всьому периметру будови, щоб підняти рівень на 10-15 см, а потім зверху насипати глину і все це утрамбувати. Таку підлогу можна посипати тирсою, які необхідно періодично міняти.

Как утеплить сарайРобимо глиняна підлога

Також можна замісити глину з соломою і зробити глиняна підлога.

Більш серйозно теплоізоляція виконується в капітальних приміщеннях, зроблених з каменю, блоків або цегли. У такому разі утеплюється піноплекс фундамент, робиться ґрунтовна відмостка, а зсередини (якщо є в цьому необхідність) виконується теомоизоляция підлоги, а потім заливається бетонна стяжка.

Трохи інакше йде справа з сараєм, зведеному на палях.

Займемося дверима

Как утеплить сарай

На двері, встановлені в сараях, дивитися без сліз неможливо. Найчастіше до них можна застосувати слова з пісні «я тебе зліпила з того, що було». Якщо при вигляді своєї двері вам на розум приходить та сама пісня, значить, вона реставрації не підлягає і потрібно зробити нову, бажано разом з дверною коробкою, інакше весь подальший процес утеплення буде позбавлений сенсу.

Сподіваємося, що ваші двері не в такому стані і ще послужить деякий час. У такому разі її можна відреставрувати. Скористайтеся досвідом людини, яка проживає у селі.

Двері була зібрана на швидку руку з наявних дощок Нерідко можна зустріти саме таку двері. Влітку добре, так як є вентиляція, а ось для користування сараєм взимку вона не годиться.
Природно, вона вийшла тонкої Товщина самої двері, як правило, невелика.
Добре, що були заздалегідь встановлені потужні петлі Оскільки маса двері після ремонту суттєво зросте, щоб вона не провисав і не відірвалася, потрібні посилені петлі.
Приступимо до набивання горизонтальних дощок Далі нам знадобляться дошки, можна некондиційні, тільки в цьому разі залишаться щілини. Такі могли привезти з дровами, крім того, їх можна дешево купити на лісопилці. Їх розпиляємо по ширині дверей, перевіривши, щоб входили в дверний проріз.
В щілини натолкаем утеплювач Беремо дошки і набиваємо їх по периметру двері на деякій відстані один від одного, для того, щоб між ними вкласти мінвату.
Поверх утеплювача знову наб’ємо дошки Потім укладається утеплювач зверху прибивають ще ряд дощок.
Залишилися щілини запеним монтажною піною Якщо залишилися щілини, то їх необхідно запінити монтажною піною. Щоб утеплювач не намок, двері можна оббити поліетиленовою плівкою або руберойдом.
Також потрібно закрити щілини, які залишаються після закривання дверей Усередині дверного отвору можна ущільнити примикання дверей самоклеючі поролоновим ущільнювачем.
З такою дверима можна зимувати Вийшла крива, але надійна і тепла двері.

Для кращого теплозбереження всередині можна завісити дверний проріз брезентом або старим непотрібним ковдрою.

Що робити з вікнами

Как утеплить сарайВіконце в сараї, яке не утримає тепло

Навіть заради максимального збереження тепла було б дуже немудро прибирати всі вікна, якими б кволими вони ні були. Якщо рама ще не розвалюється, але скла в ній деренчать при кожному відкриванні двері, то можна скористатися замазкою для вікон, уплотнив скла. Це частково вирішить проблему, але не зовсім, навіть якщо встановлено 2 ряду скління. Поліпшити теплоізоляцію можна прибивши поверх рами щільну поліетиленову плівку, попередньо притиснувши її рейками.

Утеплення стін

Будова з дощок

Как утеплить сарайСарай з дощок

Навіть якщо сарай побудований з дощок, його можна добре утеплити.

  • Дошки і при гарному догляді тріскаються, а вже в дощатій сараї і поготів. З цим явищем доведеться боротися. Можна скористатися підручними матеріалами (клоччя або сухий мох) для того, щоб закрити тріщини, але набагато швидше це вийде зробити за допомогою монтажної піни.
  • Тепер зсередини потрібно зробити другу стінку на відстані від основної 30 див. Просто робиться каркас, на який прикручуються листи ОСБ, а простір заповнюється теплоізоляційним матеріалом. Конструктивні особливості не мають значення, головне, щоб система вийшла надійною. Замість ОСБ можна використовувати необрізну дошку, прибиваючи її ялинкою. У такому разі щілини і зсередини доведеться закладати монтажною піною.
  • Щоб утеплювач не потягнув у себе вологу з підлоги, під нього, на грунт укладається руберойд.

Як проводити роботи

Для утеплення можна використовувати різні матеріали.

Солома Цим природним матеріалом можна ефективно і досить недорого утеплити стіни. Звичайно, якщо соломи немає неподалік, то її доведеться придбати і доставити, але це обійдеться порівняно недорого. У чистому вигляді цей матеріал застосовувати не можна, так як в соломі можуть завестися комахи, або вона просто почне гнити. Зважаючи на це, на кожні 25 кг соломи потрібно додавати 1 кг вапна. Все ретельно перемішується, і тільки після цього склад стає придатним для заповнення прорізу між стінами. Не переплутайте солому та сіно, так як воно непридатне для утеплення і дуже швидко згниє.
Тирса Якщо неподалік є пилорама (чи є інша можливість доставки цього матеріалу), то можна використовувати сухі тирсу. Їх також потрібно перемішати з вапном у співвідношенні 1:15 (вапно/тирса). Також можна додати цемент, порядку 10% від обсягу тирси, що зробить суміш більш стійкою до злежування і більше вологостійкою. Закладаючи тирсу, необхідно їх трамбувати, зрозуміло, що це буде робитися в розумних межах. Через пару тижнів необхідно перевірити і при необхідності досипати тирсу, так як вони могли злежатися.
Розсипний піноізол Піноізол дуже нагадує пінопластову крихту. Ступінь теплоізоляції набагато вище, ніж у тирси і соломи, і вже якщо утеплювач доведеться купувати, то краще придбати піноізол, так як він не боїться вологи, так і вартість його цілком прийнятна – близько 5-6 тис. руб. за м3. Крихітка просто засипається в підготовлене для нього місце і закривається від опадів поліетиленовою плівкою.

Простіше було б залити пензлем всі порожнини, але це обійдеться недешево.

Піноскло Теж досить ефективний утеплювач, який не пошкоджується цвіллю. Вартість його практично така ж, як і у розсипного піноізолу. Трамбувати не потрібно.
Керамзит Керамзит обійдеться в 3, а то і в 4 рази дешевше вищеописаних матеріалів. Перевагу віддайте матеріалу дрібної фракції, так як між великими «камінчиками» залишаються великі пустоти, які є містками холоду. Якщо у вас є саме такий матеріал, то його можна перемішати з глиною і таким «бетоном» заповнити пустоти між основною і допоміжною стіною. У цьому разі заповнення виробляється поступово, нижнього шару дають схопитися, інакше велика маса складу може видавити внутрішню стіну.

Відео: забивання щілин між колод монтажною піною

Зроблено лише пів справи, так як усунути протяги недостатньо, щоб усередині приміщення підтримувалася прийнятна температура.

Как утеплить сарайУтеплення глиною з тирсою

Виконувати утеплення дерев’яного сараю по тій же технології, що і дерев’яний будинок, не будемо. Є інший спосіб, який теж досить ефективний, але в сучасних будинках вже не застосовується – глина, перемішана з тирсою.

Звичайно ж глину будемо наносити не на голі стіни, так як при такому виконанні роботи вона просто відвалиться, а спочатку наб’ємо дранку з рейок.

Как утеплить сарайДо стін прибиваємо дранку

Перший шар рейок прибивається по діагоналі в одному напрямку, а другий шар ‒ у протилежному.

Как утеплить сарайГлину потрібно розвести до стану сметани

Закінчивши з дранкою, замочимо на півгодини глину, щоб в ній не залишилося грудок, а сама маса вийшла податливою і пластичною.

Якщо глина дуже суха, то краще її залити водою за кілька днів до початку процесу утеплення.

В жирну глину можна додати пісок у співвідношенні 1:1, а потім, після перемішування, додати сіно. Щоб гризуни не оселилися в такий штукатурки, в розчин додається гашене вапно. Замість соломи деякі використовують очерет, який мишам не по зубах.

Тепер можна користуватися приготовленим розчином, наносячи його на стіну шаром близько 5-7 див. Більш товстий шар розтріскується. По суті, виконується штукатурка стіни. Розчин накидається на поверхню, а потім вирівнюється. Кути не потрібно робити прямими – краще залишити округленими, додавши в цих місцях трохи розчину.

У залежності від часу року, швидкість висихання штукатурки може бути різною, але все одно має пройти кілька днів, поки стіна не буде готова. Прискорювати процес не слід, так як це призведе до появи численних тріщин. Навіть при самому правильному підході до виконання роботи деяку кількість тріщин з’явиться, але це не біда. Приготуйте розчин піску та глини (2:1), а потім затріть їм всі вади.

На завершення роботи стіни можна побілити гашеним вапном – вид стане більш привабливим, і буде забезпечено захист від гризунів.

Кам’яний або цегляний сарай

Как утеплить сарай

Будь то цегляний або кам’яний сарай, його тонкі стіни взимку промерзають наскрізь. Варіантів утеплення існує безліч, але багато з них обійдуться власникові в круглу суму. Крім того, підхід пов’язаний з переобладнанням сараю для зимовища тварин, дещо інший. Наприклад, використання пінопласту може призвести до підвищеної вологості, так і кури будуть його виклювати, тому буде потрібно додатковий захист.

Как утеплить сарай

Також можна виконати зовнішнє теплоізолірованіе стін пінополіуретаном.

Багато люди, навчившись на власному досвіді, рекомендують утеплювати цегляний сарай точно так само, як і дерев’яний – тирсою, змішаними з негашеним вапном, або прибивати на стіни каркас, на нього дранку, а потім замазувати глиною. Крім того, зсередини другу стіну роблять не тільки з дощок, але і з пінобетону, який сам по собі є Термоізоляційні матеріалом, але його не люблять миші.

Відео: утеплювач з тирси та цементу

Який з цих способів виберете ви – питання особистих уподобань.

Утеплюємо стелю

Стеля можна утеплити як зсередини, так і з боку горища (якщо такий є).

З боку горища

Как утеплить сарайУтеплення стелі тирсою

На горищне перекриття настилається поліетиленова плівка. Якщо її розмірів не вистачає для того, щоб перекрити весь проліт від краю до краю, так, щоб вона заходила і на стіни, то можна укласти її внапуск, склеївши між собою скотчем. Якщо не подбати про пароізоляція, утеплювач незабаром намокне, і від нього буде мало користі. Залишилося укласти солому або тирса, і холод з боку горища не проникне в сарай.

Как утеплить сарайДах сараю накрита соломою

Відео: утеплення стелі тирсою

Внутрішні роботи

Далеко не кожен сарай робиться з горищем – багато хто просто накриті шифером чи іншим покрівельним матеріалом. У цьому випадку утеплювач можна прикріпити до балок (зробити чорнової стелю або закріпити обрешітку).

Відео: теплоізоляція стелі зсередини

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code