Як самостійно зробити сходи на другий поверх

Коли побудований будинок у кілька поверхів, виникає потреба в сходах для пересування між ними. Сходовий марш можна замовити готовий або зробити самостійно.

Вибір проекту

Как самостоятельно сделать лестницу на второй этаж

Як і в будівництві будинку, важливо планування і проектування, подбираемое за стилем будинку. Сходи можуть бути наступних типів:

  • гвинтовий (прямокутної, гранованою, напівкруглої, криволінійної);
  • маршової (прямий, кутовий, одномаршові, многомаршевой);
  • на больцах;
  • на тятиві.

Обчислення кількості ступенів

Как самостоятельно сделать лестницу на второй этажОбчислення кількості сходинок

Але в будь-якому випадку треба розрахувати нахил, кількість сходинок, їх висоту. Для цього вимірюють відстань від стелі до підлоги, додають товщину перекриття і ділять на висоту ступенів. В середньому на неї виділяють десь 15 див. Після такого розрахунку стає ясно, скільки буде сходинок. Сходовий марш не повинен бути дуже крутим, якщо в будинку будуть перебувати діти і літні люди, то така конструкція небезпечна для життя. У цьому випадку порушується техніка безпеки, і прохід по сходах буде викликати страх. Найприйнятніший кут нахилу 30-45°. Ширина маршу повинна бути близько метра, інакше він може викликати незручності; якщо він вузький – тісно ходити, а коли широкий – створюється відчуття громіздкість.

Коли всі розрахунки зроблені, треба вирішити, з якого матеріалу зробити сходи. Класичний варіант – звести її з дерева. Хоча можливі варіанти металевих конструкцій, залізобетонних, ковані, з каменю з декораціями з кераміки або скла.

Дерев’яні сходи

Как самостоятельно сделать лестницу на второй этаж

Дерево можна брати таке, як береза, дуб, сосна, ясен. Коли вибирають сходинки, деревину підбирають без дефектів (сучків, нерівностей, шорсткостей), струганную (тільки з неї відбувається виготовлення). Перед використанням деревину треба просушити, покрити морилкою (надає колір) і декількома шарами водостійкого лаку (захищає дерев’яні вироби). Перед остаточним закріпленням сходи роблять примірку і підганяють деталі за розміром. Якщо все в порядку, починається складання всієї конструкції.

Как самостоятельно сделать лестницу на второй этажСходи на косоурах

Косоури роблять з дощок, товщина яких 50-70 мм, ширина – 250-300 мм Кріплять їх до підлоги та поздовжньої балці поверху і вставляють ступені. Варіанти кріплення до косоурів також різні:

  • накладні (громіздкі сходи);
  • врізні (сходинку вставляють в вирізаний паз).

Для роботи з деревом знадобиться: лобзик або пила (випилювати деталі), молоток, зубила вузька і широка, викрутка або шуруповерт, рубанок.

Відео: монтаж гвинтових сходів з дерева

Залізобетонний сходовий марш

Как самостоятельно сделать лестницу на второй этаж

Залізобетонні сходові конструкції виливають з бетону і залізного каркасу (арматура). Виготовляють заливочную основу, для якої вирізаються потрібні деталі з дерева на опалубку. Вона повинна бути без щілин і укріплена, щоб не витікав бетон. Треба пам’ятати, що залізобетонна сходи важка і вимагає потужних підпор, міцно встановлених.

Каркас монтується згідно з кресленням, арматура між собою зв’язується або приварюється і перевіряється на міцність. Заливається і утрамбовується бетон, який сохне близько 4 тижнів. Готовим виробом починають користуватися після закінчення місяця.

Залізобетонна сходи планується разом з будівництвом будинку, в майбутньому не розхитується, посилює міцність будинку, а іржа її не руйнує.

Бетон можна прикрасити декором в різних варіантах: обшити деревом, вмонтувати підсвічування, викласти керамікою.

Відео: бетонна сходи

Металеві сходи

Как самостоятельно сделать лестницу на второй этаж

Для створення такого варіанту знадобиться болгарка, зварювальний апарат, набір рівнів, гайкові ключі, молоток, дриль. Каркас роблять за малюнком, з двотаврової балки або труби більше 8 див. Цей варіант вимагає хорошої антикорозійного підготовки, інакше наслідків іржі, яка з’являється при випарах, не минути. Ступені робляться з пари куточків, на які кладеться основа (мармур, дошки, метал).

У всіх варіантах ступені робляться тільки паралельно підлозі і обов’язково продумуються закладні деталі під огородження. Поручні необхідно ставити для безпеки під час пересування.

Використовують для виготовлення металопрокат або дерев’яні елементи, а також інші матеріали. Балясини, несучі елементи перил, є їхньою підтримкою і декоративним елементом зовнішнього вигляду. Для заповнення місця між стовпами-стійками застосовують ковку, різьблені полотна, скло. Поручні слід виконати так, щоб до них було приємно торкатися рукою; не повинно бути нерівностей або зазубрин.

Відео: встановлення металевих сходів

Фото

Как самостоятельно сделать лестницу на второй этажЗручно і практично

Как самостоятельно сделать лестницу на второй этажТворіння майстра

Как самостоятельно сделать лестницу на второй этажПроект у відповідності з інтер’єром

Как самостоятельно сделать лестницу на второй этажПідйом на другий поверх

Как самостоятельно сделать лестницу на второй этажОригінальне рішення

Как самостоятельно сделать лестницу на второй этажНезвичайний проект

Как самостоятельно сделать лестницу на второй этажДерев’яна на металлокаркасе

Відео

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code