Як робити ремонт в квартирі

Хороший ремонт може зробити навіть найменшу квартиру більш затишною і привабливою. Ремонт зручніше замовляти в компанії, однак не у всіх власників квартир є необхідні кошти для звернення до професіоналів. Тим більше, що робота власними руками багатьох людей приваблює тим, що дає змогу творчо підійти до облаштування простору в будинку.

Види ремонту

Как делать ремонт в квартиреВибір шпалер

Ремонт може бути двох видів:

  • косметичний;
  • капітальний.

Косметичний ремонт передбачає заміну шпалер, встановлення нового підлоги, фарбування поверхонь. Сюди ж можна віднести і нанесення декоративної штукатурки. Більшість власників квартир роблять саме таку обробку. Капітальний ремонт більш складний у виконанні. Господареві доведеться замінити не тільки покриття стін, підлоги і стелі, а також звернути увагу на якість сантехніки, труб, віконних склопакетів і міжкімнатних дверей. В рамках капітального ремонту зручно робити перепланування квартири. Іноді така перепланування здатна повністю змінити вигляд приміщень.

З чого почати

Как делать ремонт в квартиреКосметичний ремонт

Перед тим як робити ремонт в квартирі, треба, зрозуміло, вирішити, який вид ремонту здійснювати. В новобудовах, наприклад, часто доводиться робити капітальний ремонт. Теж саме стосується і старих квартир, де комунікації, двері і вікна залишають бажати кращого. Що стосується середньостатистичної квартири, де вже проводилася заміна труб і були встановлені нові вікна, то тут, швидше за все, буде доречний звичайний косметичний ремонт.

Після того як вид ремонту обраний, потрібно записати всі необхідні роботи, які доведеться провести. Це необхідно зробити для того, щоб вирахувати кількість матеріалів, які доведеться купити. Фахівці рекомендують купувати матеріали попередньо. Це дозволить власнику квартири заощадити. Адже якщо він буде купувати всі матеріали в одному магазині, то йому, напевно, зроблять знижку. Та й при перевезенні не доведеться постійно витрачатися на машину.

Деякі види матеріалів краще купувати з запасом. Наприклад, це відноситься до шпалер, плитки і ламінату. Ламінату треба купувати рівно на одну пачку більше, ніж потрібно. В іншому випадку матеріалу може не вистачити, а потім купити точно такий же, не завжди представляється можливим.

Початок робіт

Как делать ремонт в квартиреДемонтаж

Ремонтні роботи починаються з демонтажу старих покриттів і комунікацій. Попередньо з квартири краще вивезти всі речі. Однак якщо сім’я планує проживати в квартирі під час ремонту, то слід продумати, як зробити життя під час робіт більш зручною. Якщо в квартирі кілька кімнат, то ремонт можна проводити по черзі в кожній з них.

Найскладніші види робіт при капітальному ремонті — це заміна труб і проводки. Ці роботи вимагають певної компетентності, адже неправильна установка водопровідних комунікацій, наприклад, може призвести до справжньої катастрофи. Такі помилки при ремонті відразу можуть не проявитися. Але через деякий час вони здатні зруйнувати всю роботу.

Деякі майстри замислюються, з якого виду робіт почати. Часто виникають суперечки, чи варто спочатку прокласти проводку або провести ремонт труб. Насправді починати можна з будь-якої роботи. Головне, що ці процеси завжди йдуть перед декоративною обробкою. Якщо в будинку планується перепланування, то тоді треба починати процес з неї, а тільки потім братися за встановлення комунікацій.

Етапи

Как делать ремонт в квартиреПерепланування

  1. На першому етапі виробляються перепланування. Весь процес здійснюється за попередніми кресленнями. До речі, у майстри повинні бути креслення різних етапів, зроблені заздалегідь.
  2. Після того як була проведена перепланіровка, можна розпочати заміну труб і електропроводки. Також на цьому етапі робиться утеплення і звукоізоляція стін.
  3. Коли комунікації прокладені, будинок частенько виглядає, як після погрому. Тому що в очі відразу кидаються штроби в стінах, руйнування в підлозі і нерівності всіх поверхонь. Перед тим як приступати до косметичної частині ремонту, треба вирівняти поверхні. При бажанні в цей час також проводиться заміна вікон та дверей.
  4. Декоративний ремонт починається зверху вниз. Це потрібно для того, щоб не зіпсувати вже готові поверхні. Тому в першу чергу часто проводять або фарбування стелі, або обробку стін. Якщо планується робити натяжна стеля, то тоді ремонт починається зі стін.
  5. Після того як шпалери наклеєні, а декоративна штукатурка на стінах висохла, можна настилати новий підлогу. Треба пам’ятати, що новий підлога, особливо якщо він наливний, потребує спокою. Його не можна тривожити якийсь час. Власнику краще переїхати жити в інше місце.

Де починати ремонт

Как делать ремонт в квартире

Деякі початківці майстра задаються питанням, з якого приміщення починати ремонтні роботи. Косметичний ремонт можна починати з будь-якого приміщення. Наприклад, можна проводити його в кожній кімнаті окремо. Після майстер може приступити до таких приміщень, як кухня і ванна. Правда, такий спосіб комусь може здатися незручним. Адже набагато звичніше спочатку провести обклеювання всіх кімнат шпалерами, нехай і різними, а потім братися за настил підлоги.

Как делать ремонт в квартиреРемонт у ванній кімнаті

У разі якщо власник збирається жити в квартирі під час ремонтного процесу, йому краще працювати над кожною кімнатою окремо. Деякі види робіт бажано довірити професіоналам. Мова йде про встановлення вікон, монтаж електропроводки та встановлення міжкімнатних дверей. Окремо слід сказати про ванну кімнату. Проводити ремонт у цьому приміщенні значно важче, ніж де-небудь ще. Фахівці, між іншим, беруть за обробку ванної більше, ніж за обробку душу або кухні. Тому що сам процес дуже трудомісткий.

Ще один момент, де може знадобитися професіонал, пов’язаний з оформленням дизайну квартири. Не кожен власник здатний створити професійний дизайн. Добре складений дизайнерський проект часто дозволяє розширити кімнати і зробити їх більш просторими, причому не тільки візуально. Також якісне оформлення інтер’єру робить обстановку в приміщеннях гармонійною. Якщо господар впевнений у своїх силах, то дизайнерська частина також має бути заздалегідь розпланована.

Радимо прочитати:

  • стеля з гіпсокартону своїми руками (інструкція);
  • як клеїти стельові плінтуса на шпалери.

Відео

Подивіться, як можна зробити ремонт квартири всією сім’єю:

Завдяки цьому відео ви будете знати, як зробити ремонт в квартирі так, щоб гроші залишилися:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code