Як різати скло склорізом

Далеко не всім достаток може дозволити придбати і встановити металопластикові вікна. Тому деякі віддають перевагу відремонтувати старі вікна з дерева, вважаючи, що вони послужать ще деякий час. Основна проблема, пов’язана з їх ремонтом, полягає в тому, що скла, вставлені у вікно, з часом пересихають і потребують заміни, а деякі, можливо, розбилися. Йдучи в магазин купувати скла, людина може звернутися за допомогою в різанні скла до фахівців, а може провести цей процес самостійно.

Відміряємо скло

Как резать стекло стеклорезомРозмітка скла

Спочатку слід провести правильні заміри, що дозволить відрізати потрібний нам шматок всього за один раз, не переробляючи його знову і знову. Було б непогано для визначення точних розмірів очистити раму від фарби у місці, соприкасающемся зі склом. Після цього беремо рулетку чи довгу лінійку і відміряємо ширину і довжину тієї ділянки, який потрібно засклити. Відразу коштувати врахувати один момент – краще не різати впритул, а взяти трохи менше, десь на 0.5 мм. Це необхідно на той випадок, якщо на вікні є нерівності. Якщо ж є впевненість, що вікно гарне, тоді такий запас можна і не робити.

Приступаємо до роботи

Как резать стекло стеклорезомРобота зі склорізом

Як правило, цілий аркуш, який набуває людина, має досить великі розміри, кілька метрів в довжину і ширину, тому відповідно і має велику вагу. Для того щоб перенести таке скло на рівну поверхню, необхідно дві людини. Так, і обережно – не пораньтесь при транспортуванні скла.

Уникнути порізу можна надівши щільні рукавички або рукавиці, а так ж, як варіант, обмотавши руки шматком ганчірки.

Стіл, на якому буде різати скло, повинен мати наближену до ідеальної форми поверхні, не бути запиленим, на ньому не повинно бути ніяких предметів. В іншому випадку є ризик, що під час різання скло трісне не в тому місці, і, можливо, його доведеться викинути. Стіл можна обмести мітлою або змахнути сміття ганчіркою, і лише після цього покласти аркуш.

Взявши затупившийся інструмент, можна на різання скла витратити досить багато часу, якщо вона взагалі вийде.

Який вибрати склоріз

Как резать стекло стеклорезомАлмазний і роликовий склорізи

Є три види склорізів – алмазний, роликовий і масляний. Коротко про їх достоїнства і недоліки.

  1. Алмазний – розрахований для різання скла будь-якої товщини і для роботи на тривалий час. Краще всього використовувати інструмент зі скошеною ручкою, також слід при необхідності заточувати на спеціальному бруску
  2. Роликовий. Як видно з назви цього склоріза, роликовий частина виконана із спеціальних роликів, виготовлених з славиться своєю міцністю кобальто-вольфрамового сплаву.
  3. Масляний – практично аналогічний роликовому, але відрізняється наявністю в останнього флакончик з маслом, яке автоматично подається на скло при різанні. Фахівці зазвичай використовують масляний склоріз, коли потрібно прорізати скло великої товщини.

Как резать стекло стеклорезомРізання скла

Вибравши склоріз і поклавши скло на стіл, відзначаємо на ньому потрібні розміри. Робити це варто раціонально, намагаючись уникати великої кількості відходів у роботі. Але, звичайно, вони все одно будуть. Приклавши до скла мітки рівну рейку або лінійку, проводимо лінію, але тільки один раз. Друга спроба може призвести до тріщини. Ріжемо скло акуратно, але обережно, прикладаючи рівномірні зусилля по всій проведеної лінії. Відрізавши скло, акуратно пересуваємо його до краю і пробуємо легким рухом розламати по шву. Він повинен бути строго на краю, інакше, знову-таки, можна неправильно переламати лист.

Якщо відламати не виходить, легенько постукуємо по шву склорізом або плоскогубцями. Це потрібно для того, щоб збільшити тріщину в тому місці, де була зроблена різання.

Відрізавши необхідний шматок, акуратно знімаємо його і відкладаємо в сторону, де він нікому не буде заважати, або ж відразу встановлюємо його в вікно.

Установка і завершення роботи

Знаходимо потрібну нам раму і вставляємо туди відрізаний шматок скла. Важливо – вона повинна бути закрита на клямку, інакше порив вітру може відкрити її і незакріплене скло випаде. Якщо скло не вставляється через якихось перешкод у віконній рамі, можна підрізати ножем або рубанком те місце. Розібравшись з цим моментом, починаємо закріплювати скло. Тимчасово для кріплення можна забити по центру всіх сторін по одному цвяху, але не до кінця, так як робимо це тимчасово. За встановленими розмірами відрізаємо штапики, а для естетики на їх краях відрізаються кути 45, щоб кріплення стикалися красиво. Витягуємо тимчасові цвяхи з вікна по одному, починаючи з нижнього. Ставимо нижній штапик і прибиваємо його дрібними цвяхами, намагаючись не потрапити ними або молотком по склу. Також самостійно встановлюємо верхній штапик, за ним – бічні.

Відео

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code