Як різати шпалери

Перед наклейкою шпалер на стіни, їх треба підготувати до цього процесу. Для цього вам потрібно буде обрізати крайки і нарізати полотнища потрібної довжини. Запрошуємо вас ознайомитися з основними рекомендаціями про те, як різати шпалери.

Інструменти

Как резать обои

Для різання шпалер можна використовувати ніж з сегментними лезами, який зазвичай застосовується для різання гіпсокартону, пластику та зачистки електричних проводів. Цим інструментом ви без особливих труднощів зможете розрізати шпалери вздовж і впоперек.

Щоб нарізати шпалери максимально точно, вам також потрібно придбати будівельний спиртовий рівень довжиною 1,2–1,5 м, який буде використовуватися в якості лінійки. Однак простіше і дешевше скористатися звичайним правилом або клином. Для обрізування кромок шпалер вам знадобляться гострі ножиці середньої довжини (до 200 мм).

Розрахунок кількості шпалер

Как резать обои

Перед початком різання шпалер, підготуйте підлогу, настеливши на нього плівку товщиною 80 мкм. На ній ви згодом зможете також проводити промазку шпалер клеєм. Для початку потрібно порахувати кількість цілих смуг. Якщо ширина шпалер – 50 см, то вам потрібно виміряти периметр кімнати. Скажімо, у вас вийшло 10 м.

Тепер цю величину потрібно розділити на ширину шпалер: 10:0,5=20. Це означає, що вам знадобиться 20 цілісних смуг шпалер. Тепер зверніть увагу на довжину рулону. Її потрібно поділити на висоту кімнати (в нашому випадку 2,5 м) з урахуванням рапорту для поєднання полотна. Так, ви отримаєте кількість цілих смуг в рулоні. Потім необхідну кількість смуг розділіть на кількість цілих листів в рулоні. В результаті у вас вийде значення, рівне кількості рулонів.

Как резать обоиПроведення виміру

У стандартній довжині рулону – 10 м. Так, у вас вийде 4 смуги на рулон. Щоб дізнатися кількість рулонів, розділіть кількість цілих листів, необхідних для одного приміщення на кількість аркушів у рулоні. У нашому прикладі це виглядає так: 20:4=5.

З цього числа відбираєте площа вікна і дверного отвору. Вони, як правило, займають по 0,5 рулону. А, значить, вам знадобиться 4 рулону шпалер. Про запас краще взяти на 1 рулон більше.

Тепер потрібно дізнатися висоту стелі. Проміряйте висоту від підлоги до стелі у всіх кутах приміщення. Припустимо, у кімнаті 4 кута з різною висотою, а саме 246, 247, 249 і 250 див. В такому випадку крій шпалер проводиться за максимальним розміром. У нашому прикладі це буде 250 див.

Крій шпалер слід здійснювати залежно від етикетки шпалер:

  • без малюнка;
  • з підбором малюнка/без зміщення;
  • з підбором малюнка/зі зміщенням.

Про те, як правильно розкроїти кожен з перерахованих типів шпалер і піде мова далі.

Розкрій без підбору малюнка

Как резать обои

Це найпростіший метод розкрою. При максимальній висоті стелі, в нашому прикладі – 250 см, розкроїти шпалери можна на 1 см менше, тобто 249 див. Це обумовлено тим, що зверху потрібно буде обрізати 1 см, а знизу на 5 см встане плінтус. Шпалери без малюнка просто розкочуються лицьовою стороною вниз і розкроюються відповідно з висотою стелі без зміщення.

З підбором малюнка без зміщення

Как резать обои

В цьому випадку вже не все так просто. Візьмемо для прикладу висоту стелі – 250 див. Далі визначаємо крок малюнка, наприклад, 54 див. Всі смуги повинні починатися однаково. Це означає, що вам потрібно кратне кроку малюнка найменше число, наприклад, 54 см, висота кімнати (250 см). Чотири кроки зображення: 4×54=216 см – цього недостатнього для цілісного листа. Значить, беремо 5 кроків: 5×54=270 див. Таким чином, вам потрібно нарізати смуги шпалер довжиною 270 див.

З підбором малюнка зі зміщенням

Как резать обои

Шпалери з малюнком зі зміщенням найважче розкроїти. Повторюватися в такому разі смуги через одну. Але для початку потрібно виконати підбір малюнка. Позначимо для наочності смуги на А і Б Для початку потрібно вирахувати скільки смуг кожного типу вам знадобиться. Наприклад, починаємо обклеювати шпалери з смуги А (при цьому враховуємо, що перша смуга клеїться від вікна), потім йде смуга Б, А потім знову і т. д.

Щоб не заплутатися в послідовності смуг шпалер зі зміщеним малюнком, пронумеруйте їх на шпалерах і відповідно на стінах.

Припустимо, що вам потрібно 20 аркушів на кімнату, з них 10 смуг А і 10 смуг Б. Потім визначте рапорт рисунка. Наприклад, 64 і 32 см відповідно. Знайдіть найменше кратне, що дорівнює 32 см і більше 250 см (висота стелі з нашого прикладу). У вас вийде 8×32=256, це значення більше зазначеної нами висоти стелі – 250 см, а, значить, такий крій нам підходить.

З кожного рулону у вас виходитиме 2 смуги одного типу і одна – іншого. Починайте розкрій смуги, А потім у вас автоматично вийде смуга Б, потім знову А. Наступний рулон потрібно почати різати з смуги Б, потім смуги з А і т. д. Якщо ви будете різати смуги в такій послідовності, то у вас вийде добитися того, що вони будуть лежати в тій же послідовності, в якій ви і будете наклеювати їх. А це значно спрощує завдання при стикуванні малюнка.

Обклеювання та обрізка шпалер у внутрішніх кутах

Как резать обои

Обрізка шпалер в кутах проводиться в процесі їх наклеювання на стіни. Тому тут важливо ознайомитися з кожним етапом робочого процесу.

Нанесення клею і склеювання аркушів

Как резать обои

Кути потрібно ретельно промащувати клеєм. Практика показує, що настінне покриття найчастіше відклеюється у кутах. Наноситься клей валиком або пензлем.

В кімнаті є не менше чотирьох кутів, тому ці дії вам належить провести як мінімум це кількість разів. Починайте клеїти полотно з найменш показувалася точки, тобто там, де допущена вами помилка буде менш очевидною.

Етапи робіт

Как резать обои

Лист слід приклеїти так, щоб він хоча б на 1 см насувався на іншу стіну. Щільно притисніть його до поверхні губкою. Наступний лист приклеюється на протилежну стіну. За допомогою рулетки знайдіть відповідне положення кута. В результаті лист повинен заходити на протилежну стіну зі шпалерами на 1-4 див. Вертикальність лінії слід перевірити схилом. Приклейте лист і притисніть його до стіни.

Шари листів потрібно прорізати як можна ближче до кута. Для того щоб різати шпалери в кутах вам знадобиться ніж та лінійка. Зайві шматки можна буде видалити. Відсуньте злегка приклеєний аркуш шпалер і видаліть з-під нього вузьку смугу шпалер. Отвернутый край змастіть клеєм, а потім притисніть і розгладьте.

Навіть якщо у вас ідеально рівні стіни, не варто клеїти в кутах цілісні листи шпалер. У місцях перекосів після висихання шпалер можуть утворитися складки.

Как резать обоиПромазування стиків

Лист шпалер на рівні стіни з бездоганними кутами клеїться внахлест на 8-10 див. Наступне полотно потрібно наклеїти вертикально на відстані кількох сантиметрів від вигину. У цьому випадку ширина напуску повинна становити 5-6 див. Місце напуску слід прорізати по центру. Цей вертикальний зріз повинен бути максимально рівним, причому потрібно прорізати обидва шару шпалер за один раз. Після цього верхній шар акуратно вимк, видалите обрізані смужки, промажте стики клеєм і знову приклейте їх до стіни. Таким чином, у вас вийде точно підігнаний стик.

Обклеювання та обрізка шпалер на зовнішніх кутах

Как резать обои

Зовнішні кути також зустрічаються в кімнатах. Це можуть бути укоси дверей/вікон. Якщо вам потрібно обклеїти шпалерами рівні укоси, то тут все просто. Отже, наклейте шпалери з одного боку таким чином, щоб край листа заходило на суміжну стіну приблизно на 4 див. Вирівняйте і розгладьте лист шпалер. Якщо з’явилися складки і бульбашки, то зробіть на аркуші шпалер кілька невеликих горизонтальних надрізів.

Далі загорнутий край листа обріжте так, щоб залишилася невелика кромка. Відміряйте наступний лист для роботи і приклейте до укосу. Так, у вас вийде невеликий нахлест. Якщо ви обклеювати вінілові шпалери, то в місцях нахлеста слід використовувати спеціальний клей.

Как резать обоиОбклеювання зовнішніх кутів

Сподіваємося, що надана нами інформація виявилася для вас корисною. Якщо у вас виникли питання в ході прочитання матеріалу, то ви можете задати їх нашому експерту. Є бажання прокоментувати прочитане? В такому випадку пишіть нам. Залишати коментарі в кінці статті.

Відео

Як поклеїти і обрізати шпалери в кутах, ви можете побачити на практиці, переглянувши відеоматеріал:

Додаткові рекомендації по різанню шпалер:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code