Як різати арматуру

У багатьох власників приватних заміських будівель нерідко виникає потреба в демонтажі старих залізобетонних конструкцій, зруйнувати які можна за допомогою звичайної кувалди. Що стосується демонтажу входить до їх складу арматурного каркасу – тут справа йде дещо складніше.

Основні варіанти різання

Как резать арматуруРобота ножівкою по металу

При підготовці матеріалу про те, як різати арматуру, потрібно проаналізувати безліч рекомендацій, опублікованих на сторінках інтернетівських форумів з даної тематики. Результати проведеного дослідження вдалося звести, в кінцевому рахунку, до наступним основним варіантам різання:

  • робота із звичайною ручною ножівкою;
  • розрізка за допомогою ручних ножиць по металу (з гідравлікою), так званих «болторезов», які дозволяється використовувати при діаметрі арматури не більше 6-8 мм;
  • використання газового різака;
  • різання арматури за допомогою «болгарки» (кутової шліфувальної машинки) з дисками по бетону.

Как резать арматуруРучна ножівка

Деякі відвідувачі форуму пропонують навіть використовувати потужні гідравлічні ножиці, якими оснащуються рятувальні служби.

Можливі варіанти

Как резать арматуруПортативні електрогідравлічні ножиці

Как резать арматуруРобота гідравлічними ножицями

Неважко помітити, що всі запропоновані вище способи нарізки арматури вдається реалізувати лише при дотриманні певних умов. Для розпилу ножівкою, наприклад, вам потрібно встановити спеціальні полотна (краще всього – шведського виробництва, що мають маркування «HSS»).

Для розрізання прутів за допомогою газового різака потрібно відповідне газо-технічне обладнання та спеціальний дозвіл на проведення небезпечних робіт. Певні труднощі виникнуть у вас при купівлі гідравлічних ножиць, вартість яких може виявитися «непідйомною» для більшості читачів.

Ось чому самим прийнятним варіантом розрізання арматурних прутів традиційно вважається використання будівельної шліфувальної машинки (так званої «болгарки»), взятій напрокат. Але при цьому слід пам’ятати про те, що звичайний абразивний диск для розпилювання арматури не годиться; в цьому випадку вам буде потрібно спеціальний диск з алмазним напиленням (типу «Турбо» від компанії «Stern», наприклад).

Зовсім не обов’язково пиляти арматурний прут повністю. Якщо ви працюєте з прутами діаметром до 40 мм, то досить зробити зовсім невеликий надпил (приблизно на третину їх товщини). Після такої підготовки прут просто відламується за місцем розпилу. В цілях полегшення цієї операції ви можете скористатися будь-яким відрізком металевої труби, який буде служити в якості важеля.

Поради досвідчених майстрів

Как резать арматуруОкуляри і маска для роботи з болгаркою

У заключній частині цієї статті вашій увазі пропонується кілька корисних порад щодо того, як різати залізобетон.

Как резать арматуруРеспіратор для захисту органів дихання

Досвідчені майстри рекомендують дотримуватися при цьому таких правил:

  1. Как резать арматуруРукавички для роботи з болгаркою В якості одного з варіантів розрізання арматури може стати оренда спеціального верстата для розрізання арматури промислового виготовлення. Тим же, хто змушений за родом роботи постійно займатися подібними операціями – найрозумніше придбати верстат в постійне користування.
  2. Алмазними дисками можна користуватися також і при демонтажі залізобетонних конструкцій; при цьому різати бетон можна як при наявності водяного охолодження, так і «всуху».
  3. При роботі з ріжучими механізмами вам необхідно заздалегідь потурбуватися про те, щоб в наявності були засоби захисту (спеціальні рукавички, респіратор, окуляри або маска). Допускається також використання звичайного протигаза.
  4. Не слід забувати і про дотримання спеціальних заходів безпеки при роботі з електричним інструментом.

Відео

Так арматура ріжеться за допомогою спеціального верстата:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code