Як правильно зробити дерев’яне перекриття

У цій статті ми ознайомимо вас з тим, як правильно зробити дерев’яне перекриття по стельових балках власними руками, а також розповімо про загальний порядок проведення заходів подібного типу.

Відразу відзначимо, що дерев’яне перекриття по балках застосовується, як правило, лише в приватному заміському житловому будівництві і облаштовується або між поверхами, або між кімнатою і горищем. Такий вид перекриттів має ряд переваг не тільки в порівнянні зі стандартними залізобетонними блоками, але і по відношенню до перекриттів монолітного типу.

Как правильно сделать деревянное перекрытиеДерев’яне перекриття

Ці переваги полягають у наступному:

  • дерев’яні перекриття легко зводяться і не вимагають для свого облаштування ніяких додаткових технічних засобів (автокрана, наприклад, або спеціальної бетонирующей техніки);
  • вони набагато легше своїх аналогів, які виготовляються з відомих будівельних матеріалів;
  • при використанні таких перекриттів фундамент будови може бути кілька полегшений.

Как правильно сделать деревянное перекрытиеПристрій балочного перекриття

 

Крім того, слід відзначити відносно низьку вартість і високу швидкість монтажу цього елемента конструкції. До недоліків перекриттів такого класу можна віднести лише їх високу пожежонебезпечність і можливість руйнування жуком-короїдом. Крім того, вони відрізняються більш низькою, ніж у бетонних конструкцій, звукоізоляцією, вони чутливі до змін температури і вологості навколишнього повітря.

Правда, ви завжди можете виключити ці недоліки, якщо застосувати спеціальні просочення, помітно знижують зазначені ризики.

Основні характеристики балкових перекриттів

Как правильно сделать деревянное перекрытиеМатеріал для балок

Для виготовлення балок перекриттів застосовується звичайна масивна деревина. З таким же успіхом використовуються і більш міцні клеєні зразки, довжину яких допускається збільшувати до 15-ти метрів. Матеріалом, з якого виготовляють балки, можуть служити як хвойні, так і листяні породи деревини. Відстань між сусідніми балками не повинно перевищувати одного метра. Найбільш оптимальними для прольотів типових побутових будівель вважаються балки довжиною 2,5-4 метри (при співвідношенні висоти до ширини їх перетину – 1,4:1).

Вибір перерізу балки в самому загальному випадку визначається тією навантаженням, на яку має бути розраховане дане перекриття. З метою підвищення несучої здатності подібних конструкцій балки укладаються, як правило, уздовж короткої стіни.

Как правильно сделать деревянное перекрытиеРозмірності балочного перекриття

В якості варіанту дизайну таких балок можна розглянути випадок, коли вони просто обшиваються дошками з верхньої сторони. Відкриті для загального огляду нижні частини балок сприяють створенню певного стилю в оформленні даного приміщення. При бажанні ви можете також обшити їх і зробити типовий підвісна стеля.

Коректне рішення основного питання «як правильно зробити дерев’яне перекриття?» включає в себе також обмеження щодо граничної довжини балок.

Довжина балки перекриття між житловими поверхами не повинна перевищувати 5-ти метрів, в той час як для перекриттів між житловим поверхом і горищем цей показник може досягати 6-ти метрів.

Монтаж перекриття

Как правильно сделать деревянное перекрытиеГідроізоляція балок руберойдом

Монтаж балок перекриттів проводиться зазвичай в такому порядку:

  • Перед укладанням готової балки в стінну нішу її торці обертають двома шарами руберойду, причому довжина шару гідроізоляції вибирається з запасом (але не менш 25 см). Після цього вона заводиться у стіну і укладається там таким чином, щоб внутрішній край руберойду виступав назовні на 2-3 див.
  • Відразу після установки балки в призначений для неї паз вона закріплюється на місці за допомогою спеціального анкерного болта.

Как правильно сделать деревянное перекрытиеУтеплення перекриття

  • Далі переходимо до теплоізоляції перекриття, для чого можна вибрати звичайну мінеральну вату або схожа з нею природний матеріал (тирса, морські водорості тощо). Пінопласт для цих цілей використовувати не рекомендується, оскільки цей матеріал погано пропускає повітря. Можна застосувати для утеплення і звичайний керамзит, але при цьому необхідно врахувати ту обставину, що останній дає підвищене навантаження на всі елементи возводимой конструкції.
  • Укладання (засипка) утеплювача проводиться відразу ж після того, як ви закрили балки з нижньої сторони обробним матеріалом обраного вами виду. Зверху зазвичай робиться настил зі струганих шпунтованих дощок, який є одночасно підлогою для верхнього поверху.
  • Після того як ви проклали порожнечі утеплювачем, необхідно буде подбати про гідроізоляцію самого перекриття. Для цього вам буде потрібно гідроізоляційна плівка, яку потрібно буде укласти й закріпити поверх утеплювача.

Как правильно сделать деревянное перекрытиеВ інтер’єрі

  • Після закриття всієї цієї конструкції чистовим підлогою ваше перекриття буде повністю готове.

Відео

З наступного відео ви дізнаєтесь, як професіонали укладають перекриття і розраховують кількість і розміри балок для міжповерхового перекриття:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code