Як правильно встановити водонагрівач

В квартирі найголовніше – це тепло і затишок, тому що саме з цих двох складових і народжується житловий комфорт. Так, всі ми знаємо, що створити комфортні умови в будинку можна за допомогою якісних вікон ПВХ, хороших меблів.

Как правильно установить водонагреватель

Також тепло і затишно в будинку стане, якщо встановити в ньому камін або електроконвектор, наприклад, і про який комфорт може йти мова, якщо в квартирі не буде встановлено водонагрівач? Правильно, багато людей сьогодні не бачать комфортного життя в квартирі або приватному будинку без водонагрівача, але користь від нього буде тільки в тому випадку, якщо його правильно встановити. В даний час найбільшою популярністю користуються накопичувальні і проточні водонагрівачі, та є і такі моделі, які встановлюються не тільки на стіні або стелі, але і, наприклад, під кухонною мийкою або в спеціальних технічних шафах. І все-таки найчастіше електроводонагрівачі проточні монтуються на стіни, причому, набагато дешевше обійдеться установка, якщо здійснювати її ще на стадії ремонтних робіт у ванній кімнаті. І це набагато легше робити, коли виконується заміна труб водопостачання, так як можна заздалегідь скласти більш зручну схему подачі і прийому води у водонагрівачі. Як відомо, водонагрівачі працюють від електричної мережі, але для їх нормальної роботи необхідно встановити окремий автомат і розетку, причому, остання обов’язково має бути заземленою. До речі, те ж саме рекомендується робити і при установці деяких інших побутових приладів (наприклад, інформацію про те, що необхідно встановлювати окремий автомат і розетку, люди отримують, коли вибирають пральну машину або кондиціонер на сайті, що займається продажем побутового обладнання.

Как правильно установить водонагреватель

При монтажі водонагрівача і підключення його до водопроводу дуже важливо встановити ще й зворотний клапан на подачу холодної води до водонагрівача. І ще треба врахувати тиск води у трубі холодної води – для нормальної роботи водонагрівача це тиск повинен становити близько трьох – чотирьох БАР. Якщо спостерігаються проблеми з тиском, то тоді встановлюється ще й редуктор тиску. Якщо ви зацікавлені в довгій службі водонагрівача, то варто встановити ще й фільтри механічного очищення води. Вони видаляють з води, що надходить у водонагрівач, піщинки та інші дрібні частинки, які можуть надати згубний вплив на роботу приладу. Водонагрівачі, як проточні, так і накопичувальні, рекомендується встановлювати як можна ближче до того місця, де використовується гаряча вода – так можна істотно скоротити теплові втрати в трубах. Зазвичай водонагрівач монтують до стіни за допомогою гаків, а кількість останніх залежить від моделі водонагрівача. Наприклад, для вертикальних водонагрівачів, обсяг яких зазвичай становить від 30 до 100 л, досить буде двох гаків, а для горизонтальних моделей, обсяг яких становить від 50 до 150 л, необхідно чотири гака. На них прилад підвішується за допомогою петель, які знаходяться в його кронштейнах. І дуже важливо зафіксувати гаки в стіні таким чином, щоб кронштейни водонагрівача не переміщалися по них мимовільно. Якщо ж при установці водонагрівача на стіну виникають проблеми, то можна придбати спеціальну підставку, на яку монтується прилад. Продається така підставка окремо.

При монтажі водонагрівача потрібно обов’язково подбати і про створення нормальних умов для його подальшого обслуговування. Так, між захисною кришкою і поверхнею стіни в напрямку осі знімного сланцю повинно залишитися вільний простір в тридцять сантиметрів – для приладів об’ємом від 5 до 80 літрів, і в п’ятдесят сантиметрів – для приладів з об’ємом від 100 до 200 літрів. Це простір дозволяє вільно проводити заміну магнієвого анода і виконувати монтаж гнучких підводів. До водопроводу водонагрівач підключається за допомогою металопластикових труб, а коли виконується врізка в стояки, то застосовуються накладки. На вході водонагрівача встановлюється зворотний клапан, і при цьому рекомендується використовувати матеріал, що забезпечує герметизацію з’єднанню – це може бути стрічка ФУМ або льон. Після того, як прилад буде підключений, його потрібно буде наповнити холодною водою, а вентиль гарячої води потрібно відкрити. Як тільки бак заповниться, з крану потече вода. Кран потрібно закрити, після чого прилад готовий до експлуатації.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code