Як правильно підготувати приміщення для обклеювання шпалер на стелю

Шпалери на стелю – практичне, красиве і мудре рішення при виборі варіантів обробки конструкції над головою. При цьому дізнавшись про технології як правильно клеїти шпалери на стелю одними виконавцями вважається більш трудомісткою і складною роботою, ніж обклеювання стін, а іншими – простим способом прикраси стелі, для якого не потрібно залучати помічників.

Как правильно подготовить помещение для оклейки обоев на потолок

Істина знаходиться десь посередині, так як обклеювати стелю необхідно швидко і бажано — по всій довжині смуги. Тому можна спробувати впоратися самостійно і влаштувати помости (саморобні опори) або настили будівельних лісів. Другий варіант – запросити помічника, а ще краще – двох і уникнути ризику дізнатися значень фраз: «шпалери відклеїлися» або «смуги роз’їхалися».

Підготовка приміщення

Якісна обклеювання стелі шпалерами багато в чому залежить від ретельної підготовки приміщення. Головна умова підготовки приміщень – всі конструкції, включаючи плиту перекриття, повинні закінчити осідання. В іншому випадку шпалери будуть кривитися» або порвуться. Якщо вдома менше року, але дуже хочеться прикрасити стелю шпалерами, то краще вибрати недорогий асортимент.

Ідеальний варіант підготовки – відсутність предметів інтер’єру і мінімальне число перешкод (зняти стельові розетки для підвісних ламп, інше). Крім того, обов’язково закрити приміщення на добу і забезпечити стабільну температуру в межах 23?, а також уникати попадання на матеріал прямих сонячних променів у процесі сушіння.

До початку робіт обов’язково відключити електрику, закрити вікна, вимкнути примусові витяжки, кондиціонери, электровентиляцию. Якщо в приміщенні сухо і дуже жарко, то рекомендується зволожити повітря, в іншому випадку матеріал може відстати від поверхні. Найпростіший спосіб зволоження повітря – поставити ємності з водою (відра) по кутах приміщення.

Матеріали і інструменти

Вибір виду шпалер багато в чому залежить від стану поверхні і досвідченості «майстра». Крім того, уважне вивчення інструкції виробника дозволить точно визначити які шпалери вибрати для стелі та уникнути помилок в процесі обклеювання. Найпопулярнішим варіантом для самостійного виконання є асортимент вінілових і флізелінових, до речі, у Вас є можливість дізнатися як правильно клеїти бамбукові шпалери на стіни. Для любителів оригінальних інтер’єрних рішень підійдуть вироби з рифленим тисненням під фарбування.

Как правильно подготовить помещение для оклейки обоев на потолок

Шпалери з малюнком виглядають ефектно і красиво, але дозволити собі такий вибір може тільки виконавець, вміє поєднувати малюнок. Тому в приміщеннях нестандартної і складної форми рекомендується перевірений варіант: популярний асортимент та фарбування у будь який колір. Крім того, для самостійного виконання робіт рекомендується вибрати вироби без кромок – їх простіше клеїти на стелю стик в стик. Для якісного виконання робіт знадобляться інструменти: рулетка; гострий ніж (канцелярський); клей; чисте ганчір’я; драбина (стіл, стілець); валик, щітка.

Залежно від стану базової поверхні, додатково можуть знадобитися інструменти і матеріали для підготовки стелі: штукатурення, вирівнювання, шпаклівки, ґрунтовки. Тому перед тим, як купувати матеріали, рекомендується обстежити поверхню.

Підготовка стелі

Підготовка поверхні – більш трудомісткий процес, в порівнянні з обклеюванням, особливо при наявності нерівностей, тріщин або сколів. Якісна поклейка шпалер на стелю своїми руками можлива тільки на ідеально рівну поверхню. Необхідно попередньо вирівняти стіни, стеля і домогтися кутів, максимально наближених до 90?.

Якість поверхні – обов’язкова умова гарного зовнішнього вигляду шпалер, тому крім вирівнювання, рекомендується зашпаклювати та ошкуріть базову поверхню. На підготовчому етапі особливу увагу необхідно приділити стиках між плитами, так як цей недолік – основна причина того, що шпалери виглядають криво. Грунтувати поверхню можна рідким шаром клею відразу після очищення і ошкурювання. Для цього можна розвести клей і нанести на стелю тонким шаром.

Клеїмо шпалери на стелю

Обов’язкова умова правильної обклеювання стелі – дотримання напрямки: у бік світла від вікон. Для самостійної обклеювання можна розмітити стеля: 1) нанести лінії країв полотнищ; 2) промазати ділянку клеєм. Якісне обклеювання стелі шпалерами передбачає інтенсивний режим – швидко і точно за місцем, інакше полотно може відклеїтися. В залежності від рекомендацій виробника, можна нанести клей тільки на поверхню стелі або додатково змастити полотнище.

Полотно нарізається з невеликим запасом, який потрібно відрізати після обклеювання. Підготувати відрізки рекомендується відразу на всю площу, що дозволить швидко обклеїти стелю. Технологія обклеювання стелі не відрізняється від звичайної: нанести клей, прикласти полотно, притиснути щіткою і підрізати стики. Потім рівномірно розгладити чистою ганчіркою, усунувши складки і бульбашки. Останній етап – промазати пензлем краю і продовжити обклеювання. При виборі виробів під фарбування, після обклеювання поверхні необхідно нанести 1-2 шари водоемульсійною фарби.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code