Як покрити дах руберойдом своїми руками

Застосування дорогих покрівельних матеріалів не завжди виправдано. Нерідко для облаштування балконних козирків, плоских і деяких видів скатних дахів використовується руберойд. Цей матеріал відомий багатьом споживачам ще з радянських часів. Варто зауважити, що руберойд не поступається за експлуатаційними характеристиками м’якої черепиці, притому, що ціна на нього набагато нижче. Щоб забезпечити надійність, а як наслідок і довговічність покрівлі, пропонуємо вам ознайомитися з цією статтею. У ній мова піде про те, як покрити дах руберойдом своїми руками.

Характеристики матеріалу

Как покрыть крышу рубероидом своими руками

Руберойд ще відомий під назвою покрівельний картон. Його використовують для покрівельних робіт і гідроізоляції фундаменту. Цей матеріал досить м’який і гнучкий.

Серед його переваг уваги заслуговують:

 • Тривалий експлуатаційний термін.
 • Стійкість до УФ-випромінювання, перепадів температур і агресивного впливу навколишнього середовища.
 • Високі міцнісні показники.

Проводиться руберойд в 3 етапи:

 1. Виготовляється основа матеріалу – покрівельний картон.
 2. Просочення покрівельного картону бітумом.
 3. Нанесення тугоплавкого бітуму на верхній шар руберойду.

Маркування

Как покрыть крышу рубероидом своими руками

Руберойд виготовляють з різною щільністю основи, внаслідок чого і з’явилася необхідність в його маркуванні. Тут все залежить від сфери застосування. Існує руберойд РПП 300, РКК 350 і РКК 400.

Руберойд РКК 350 виготовляється на картонній основі, що має щільність від 350 г/м2. Він застосовується для фінішного покриття покрівельного пирога. Він володіє захисним шаром з грубозернистого талькомагнезита.

Как покрыть крышу рубероидом своими рукамиВаріанти укладання

Для виконання настилу нижнього і середнього шару покрівельного пирога краще використовувати руберойд, має дрібнозернисту підсипку. Його маркування – М. Зовнішній шар краще зробити з руберойду з грубозернистим/лускатої присипкою з маркуванням К і П відповідно.

РКК 400 – це щільний руберойд, володіє підвищеною стійкістю до погодних умов. Для виготовлення покрівельного матеріалу цієї марки використовується додатковий захисний шар з асбогеля. Завдяки цьому поліпшуються вологозахисні властивості руберойду.

Підготовка підстави даху

Как покрыть крышу рубероидом своими руками

Підстава даху повинна бути сухою і рівною, без великих ям і горбів. Також на ньому не повинно бути смоли. Тільки після цього на нього можна наносити мастику. У минулому дах гаража покривали руберойдом, приклеивающимся виключно на смолу. Цей метод застосовується і в наш час.

Деякі умільці покривають дах тільки смолою. Якщо ви вирішите зробити покрівлю таким чином, то вам слід врахувати, що смола з часом розтріскується, внаслідок чого дах дасть текти. Смола, як покрівельний матеріал, непридатна для використання.

Виправити дефекти даху з смоли практично неможливо. Вам доведеться залити її товстим шаром смоли і покрити великою кількістю шарів руберойду. Причиною скупчення вологи на даху можуть бути і мікротріщини в смолі. Якщо накрити покриття руберойдом, то в таких тріщинах буде накопичуватися конденсат. Той самий результат буде спостерігатися, якщо на дах з пошкодженої смоли укласти новий руберойд.

Якщо вам потрібно перекрити дах будинку чи гаража заново, то старе покриття слід зняти. В якості основи для нової покрівлі повинне виступати залізобетонне перекриття/стяжка.

Как покрыть крышу рубероидом своими рукамиПідстава даху зачищено

Нерівності залізобетонного перекриття легко усуваються залиті стяжки, яка повинна бути виконана з невеликим ухилом, що забезпечує безперешкодний стік води. Цементну стяжку слід заливати по маяках, виставлених по водяному або гидроуровню.

Как покрыть крышу рубероидом своими рукамиСтяжка плоского даху

На суху стяжку слід нанести мастику. Робиться це за допомогою валика/пензлика. Мастика повинна схопитися з бетоном. Після цього можна приступити до укладання руберойду. Час висихання мастики можна дізнатися, прочитавши інструкцію до неї.

Не варто покривати дах у мокру, дощову погоду. Хоча основа покрівлі можна просушити газової пальником для досягнення кращого результату ці роботи проводяться в теплий/сухий сезон.

Визначення кількості шарів

Как покрыть крышу рубероидом своими руками

Кількість шарів руберойду залежить від тривалості експлуатації покрівлі, її ухилу і якості матеріалу. Якщо ви плануєте покрити дах вітчизняним руберойдом, то шарів має бути хоча б 2.

Якщо євроруберойд можна укласти в 1 шар, то вітчизняний аналог потрібно стелити мінімально в 2 шари.

Для облаштування покрівлі, що має ухил 45º, яка розрахована на нетривалий експлуатаційний термін, укладається руберойд 2 шари – простилочный і фінішний (руберойд з кам’яною крихтою) шар.

Как покрыть крышу рубероидом своими рукамиОбрешітка

Для облаштування більш довговічною даху з ухилом 20–40º укладають 3 шари руберойду: 2 простилочных і 1 – фінішний, зміцнений кам’яною крихтою. Покрівлю, що має ухил до 15º потрібно покрити руберойдом в 4 шари: 3 простилочных і 1 фінальний, більш міцний. Шари руберойду укладаються перпендикулярно один одному. Якщо мова йде про покриття плоского даху, то мінімальна кількість шарів руберойду – 5. Кожен шар потрібно проклеїти. Шари укладаються перпендикулярно по відношенню до попереднього.

Укладання на бітумну мастику

Как покрыть крышу рубероидом своими руками

Сьогодні немає необхідності самостійно розплавляти бітумну смолу, так як готова мастика з неї продається в будівельних магазинах. Плавка бітумної смоли займає багато часу, та до того ж це може бути небезпечно, велика ймовірність отримання опіку.

Бітум можна розвести бензином. Консистенція по виду повинна нагадувати кисіль. Після нього слід додати відпрацьоване машинне масло, яке можна придбати в найближчому СТО.

Такий склад не тріскається і добре приклеює руберойд на основу даху. Однак врахуйте, що мастика має різкий запах і поки не висохне – швидко запалюється.

Особливості укладання

Как покрыть крышу рубероидом своими руками

Клеїти руберойд необов’язково. Винятком є лише його укладання на плоский дах в зимовий час. При закріпленні покрівельного матеріалу можна використовувати металеву стрічку для притиску, кроком 50 див. Нахлест полотен залежить від ухилу даху, чим він менше, тим більше нахлест і навпаки (варіюється від 7 до 20 см відповідно).

Как покрыть крышу рубероидом своими рукамиКаток для вирівнювання настилу

Покривати покрівлю руберойдом слід знизу вгору. При цьому потрібно укладати листи внапуск, проклеівая їх. В такому разі у швах не буде накопичуватися вода.

Технологія покриття

Как покрыть крышу рубероидом своими руками

Укладайте полотнища руберойду поперек ухилу даху. Робіть це від карниза, знизу вгору. Величину бічного напуску визначають, враховуючи розу вітрів – 10-20 см Так, щоб вітер не зірвав шари. Це ж стосується і укладання руберойду від фронтону.

Покроково

Как покрыть крышу рубероидом своими руками

 1. На підготовлену основу з бітумом укладається перший шар руберойду внапуск – 15-20 див. Робиться це паралельно краю даху. Торці слід загорнути під край даху і закріпити їх рейкою і шиферними цвяхами з інтервалом в 50 див.
 2. Потім промащують шар мастикою і укладають наступний з перехлестом через коник. Краї також слід загорнути.
 3. Знову нанести бітумну мастику і укладіть фінішний шар руберойду. Шари укладайте зі зміщенням на 1/3 або 1/2 аркуша. Це необхідно для того, щоб шви верхнього шару не були розташовані на одному рівні з нижнім. Для цього перше полотнище руберойду розріжте навпіл або загніть на бортик, а наступні у результаті зрушаться.

Укладання на двосхилий дах

Как покрыть крышу рубероидом своими руками

Щоб постелити руберойд на двосхилий дах вам знадобиться довга драбина. Це необхідно для того, щоб прибити решетування на найвищій частині даху. Для розкочування рулону в цьому випадку потрібно більше попрацювати. Вам потрібно підвісити руберойд на гаку/трубі, що за виглядом нагадуватиме котушку з нитками.

Как покрыть крышу рубероидом своими рукамиСхема процесу укладання

Гак необхідно зачепити за решетування так, щоб у вас була можливість пересувати його по дошці решетування, поступово розгортаючи підвішений рулон. Останній лист кріпиться із зовнішнього боку, тому що його треба перекинути через коник. Наступний шар укладають з перекидання через коник, поперек схилу. В цьому випадку вам знадобиться сходи.

Для скатних дахів, покритих руберойдом, не використовуються конькові елементи.

Укладання руберойду методом наплавлення

Как покрыть крышу рубероидом своими руками

На руберойді, який наплавляється на дах з боку, призначеної для нагріву, є плівка. Вона при нагріванні набуває білий колір, а потім згорає. При проведенні наплавлення руберойду на дах будьте гранично обережні. Перегрівати матеріал не можна, бо він швидко проплавляется.

Підстава даху під наплавлення готується таким же способом, який був описаний у статті раніше.

Покрокова інструкція

Как покрыть крышу рубероидом своими руками

Щоб знати, як правильно наплавить руберойд на дах, пропонуємо вам ознайомитися з наступною інструкцією:

 1. Прикладіть рулон, таким чином, щоб розгортаючи його в процесі приклеювання, йти по ньому.
 2. Ручний пальником поступово прогрівайте рулон і мастику на протязі 20-30 див.
 3. Після розкачайте прогрітий лист на полвитка, приклейте його і притопчіть ногами (для досягнення кращого результату, для цих цілей використовувати великоваговий валик), розправляючи всі здуття і складки.
 4. Потім можна приступати до розігріву наступного ділянки рулону. Так, поступово ви зможете розкачати весь рулон. Коли він буде приклеєний, шар руберойду обов’язково потрібно прокатати. Таким чином, у вас вийде більш надійне з’єднання.
 5. Наступний лист наклейте внахлест на 5 див. Робити це можна тільки після остигання попереднього рулону.

Приблизні ціни

Как покрыть крышу рубероидом своими руками

Як правило, такі роботи виконуються самостійно. Компанії з надання будівельних послуг за такі дрібні роботи не беруться. Але, якщо ви хочете найняти працівників, то вам доведеться оплатити їхню працю. Скільки коштує настил руберойду на дах? Приблизна ціна за квадратний метр – 90-150 рублів. Такі роботи зазвичай беруться виконувати шабашники.

Отже, виконати настил даху руберойдом можна як самостійно, так і запросивши працівників. Як вчинити у вашому випадку – вирішувати вам. Якщо у вас ще є запитання по темі або ви бажаєте поділитися особистим досвідом, то пишіть коментарі до статті. На питання вам відповість працюючий на сайті фахівець, а ваш особистий досвід може бути корисним нашим читачам.

Відео

Про укладання руберойду методом наплавлення ви можете дізнатися більше з відео:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code