Як побудувати паркан із сітки рабиці

Сітка рабиця – недорогий, практичний і простий в роботі матеріал, з якого можна швидко спорудити акуратне огорожу земельної ділянки. І хоча такий паркан, на відміну від кам’яного, не стане на заваді зловмисникам, простота монтажу і доступна ціна матеріалу – основні аргументи «за» сітчасте огородження. Крім того, питання як побудувати паркан із сітки рабиці своїми руками не відноситься до найскладніших, особливо при виборі простого натяжної огорожі.

Как построить забор из сетки рабицы

Види огорож з рабиці

Перевага сітки рабиці – огорожа не стане перешкодою сонячним променям, не затінить рослини і стане запорукою доброго врожаю дачника. Класифікація огорож з сітки рабиці здійснюється за складністю, так як фактично існує два види огорож:

Натяжна у вигляді простої конструкції, для пристрою якої не потрібно використовувати складні інструменти та зварювальне обладнання. Кріпити сітку рабицю можна до дерев’яних або металевих стовпів, а процес монтажу не потрібно від дачника ніяких особливих навичок в будівельному ремеслі.

Секційний є більш складною конструкцією, в якій сітка кріпиться в металеві рами, і вже після цього фрагменти огорожі встановлюються.

Как построить забор из сетки рабицы

Якщо види огорож з сітки рабиця розглядати з точки зору естетики, то особливих відмінностей в огорожах немає, крім того, що в секційному сітчасте огородження складається з геометрично правильних форм. Однак тим, хто віддає перевагу секційний паркан, необхідно пам’ятати, що потрібні навички зварювання, додаткове обладнання та матеріали, включаючи кутову сталь для виготовлення каркасу. Крім того, недорогі дерев’яні стовпи у вигляді опори забору секційного не підійдуть – потрібно встановити металеві, що додатково здорожить будівництво.

Матеріали і інструменти

Перше, що необхідно визначити перед тим, як зробити паркан із сітки рабиці у вигляді натяжної огорожі – розрахувати кількість матеріалу. Для цього необхідно виміряти простір: встановити стовпчики по кутах земельної ділянки, протягнути між ними шнур і виміряти довжину. Довжина шнура буде відповідати метражу сітки рабиці. Крім того, потрібно вибрати матеріал: проста сітка – бюджетний варіант огорожі, який прослужить близько 3-х років; з антикорозійним покриттям – довговічний, але більш дорогий варіант з терміном служби 20 років.

Якщо планується установка паркану з сітки рабиці простого виду, то досить привезти на дачу сітку, підготувати кріплення (міцна дріт, трос, зварювання) і стовпчики: дерев’яні, металеві. Вибір матеріалу стовпчиків для натяжної огорожі залежить від індивідуальних переваг, так як і брус, і метал відмінно підійдуть для влаштування огорожі, хоча останній більш довговічний. По міцності обидва види стовпів будуть працювати однаково, так як рабиця не відрізняється парусністю і, відповідно, не створить додаткового навантаження на дерев’яні стовпи.

В залежності від обраного матеріалу для стовпів, належить підготувати гідроізоляційний матеріал, яким необхідно обмазати бік стовпів, яка буде занурена в землю. Різновид рабиці за розміром і формою комірок можна вибирати на свій смак, але пам’ятати, що велика сітка не стане перешкодою дрібним пташенятам, які захочуть спробувати урожай. Якщо планується встановити металеві стовпці, то вироби рекомендується захистити від опадів – купити пластикові або гумові заглушки і встановити зверху.

Для влаштування основи під паркан потрібні камінці, щебінь, а також компоненти цементного розчину, якщо обрані металеві стовпи. Для монтажу огорожі знадобиться звичайний столярний інструмент, якщо обрані дерев’яні опори (сокира для зняття кори, рубанок, ніж), пензель для нанесення гідроізоляційної мастики, молоток, лопата, вимірювальний інструмент.

Натяжна паркан своїми руками

Починати пристрій паркану з сітки рабиці необхідно з підготовки опор – встановити стовби. Спочатку необхідно викопати ямки кроком 2, 5 м і глибиною на 10 см нижче рівня промерзання, засипати дно камінчиками, щебенем і встановити стовпці, попередньо обробивши обидва торця гідроізолятором. Якщо обрані металеві стовпці, то опору під сітку рекомендується забетонувати. Дерев’яні опори необхідно встановити вертикально, розкріпити камінням, назад засипати грунтом, утрамбувати і трохи полити водою. Після застигання бетону, можна приступити до монтажу сітки:

Встановити рулон біля кутового стовпа, закріпити край. Головне на початковому етапі – стежити, щоб монтаж паркану з сітки рабиці розташовувався на 10-15 см вище грунту, інакше огорожа згниє в перший рік. Кріпити сітку до дерев’яних опор можна за допомогою спеціальних скоб, цвяхів або дроту. До металевих опор необхідно попередньо приварити спеціальні гачки, а потім – закріпити на них сітку.

Протягнути прут арматури, міцну дріт або металевий трос у верхній край сітки і закріпити до стовпів. Цей етап монтажу не обов’язковий, але рекомендується новачкам щоб уникнути провисань сітки.

Акуратно розмотати рулон і закріпити сітку послідовно до кожного стовпа.

При кріпленні сітки необхідно добре натягуючи матеріал, уникаючи провисання. Якщо навичок у будівельному ремеслі немає, то можна використовувати перевірений прийом – протягнути металевий трос не тільки зверху, але і знизу сітки. У такому випадку навіть новачок встановить сітку рабицю без провисань, що забезпечить тривалий термін служби огорожі без додаткових зусиль на заміну дефектних шматків, перетягування або ремонт.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code