Як побудувати літню кухню своїми руками

Приготування їжі є невід’ємною частиною нашого життя. Тому для цього процесу необхідно створити комфортні умови. Наприклад, уявіть наскільки важко готувати їжу в жаркий час, особливо якщо наближається великий прийом гостей. Щоб полегшити цей процес, кухню можна перенести на вулицю. Варіант облаштування літньої кухні – це відмінне рішення, щоб надати процесу приготування їжі, а також її прийняття більш приємним. Якщо ви знаходитесь в пошуках оригінальних рішень, то з цієї статті дізнаєтеся, як побудувати літню кухню своїми руками. Ми пропонуємо вам розглянути варіанти облаштування відкритої і закритої кухні.

Варіації кухонь

Как построить летнюю кухню своими руками

Насамперед варто розглянути варіанти кухонь. Пам’ятайте про те, що така споруда робиться один раз і надовго, тому до вибору конструкції підійдіть уважно. Адже якщо якийсь дефект у роботі виправити можна, то ось для зміни дизайну, форми і розмірів кухні буде дорогим задоволенням.

Літня кухня може бути каркасній. Перевага такого будівництва – швидкість, простота і якість. Хоча в основі будівництва лежить дерев’яний каркас, його можна комбінувати з різного роду обробкою, сайдинг, кладка і навіть зруб. На відміну від використання цегли або шлакоблоку, загальна вартість будівництва буде набагато дешевше.

При проектуванні підключайте свою фантазію. Також в допомогу вам може допомогти фотогалерея в кінці цієї статті.

Де побудувати

Как построить летнюю кухню своими руками

Інший нюанс, який слід врахувати при будівництві літньої кухні – місце розташування. Можливо, ви вирішите звести її неподалік від основної кухні. В цьому є свої переваги, особливо якщо на додатковому кухні будуть відсутні комунікації. Більш того, доведеться знаходити чимало метрів, якщо потрібно буде взяти якусь посуд, а що, якщо ви щось забули. Ці нюанси обов’язково варто враховувати при виборі місця.

Іншим важливим фактором є вибір комфортного місця. Поспостерігайте, де найчастіше у вас на ділянці тінь. Адже якщо побудувати літню кухню на сонці, то бажаного ефекту ви не досягнете. Тому вибирайте відповідне місце.

В деяких випадках обмеження може накладати підведення комунікацій. Якщо необхідно буде підводити каналізацію, водопровід, електрика і т. п., то місце розташування будови має бути відповідним. Якщо кухня буде далеко від будинку, то доведеться витратити кошти для прокладки труб або кабелю.

Також існує варіант по прибудові кухні до хати. У такому разі її можна зробити закритою і користуватися їй цілий рік.

Как построить летнюю кухню своими рукамиЛітня кухня з необхідними комунікаціями

Якщо підвести підсумок, то обране місце повинно бути зручним по місцю розташування, а також гармонійно вписуватися в екстер’єр будинку. Сама споруда не повинна перешкоджати пересуванню або створювати труднощі для проведення тих чи інших комунікацій. У всьому цьому вам допоможе складання проекту або креслення. Ви зможете переглянути в розділі креслення в кінці цієї статті.

Відкрита кухня

Как построить летнюю кухню своими руками

Під виразом відкрита кухня мається на увазі встановлення навісу і розташованого під ним необхідно інвентарю. Процес будівництва дуже простий і складається з декількох основних етапів:

  1. Будівництво навісу. Існує чимало матеріалів, з яких можна зробити навіс, наприклад, з полікарбонату, металу, дерева. У будь-якому випадку необхідно бетонувати стовпи опори, на які буде встановлюватися дах. Стовпи можуть бути зроблені з металевої труби і обкладені цеглою під розшивку. Коли стовпи встановлені, зверху укладаються балки перемички. Після укладається обрешетка і кріпиться покрівельний матеріал. Найпростіший варіант, це побудувати односкатную дах. Для її настилу можна використовувати ондулін, шифер, металочерепицю, полікарбонат і т. п.
  2. Після цього необхідно зайнятися облаштуванням майданчика, розташованої під навісом. Її можна забетонувати, викласти тротуарну плитку, зробити її з дерева. Перед початком робіт, визначитеся з тим, які будуть підведені комунікації на кухню. Можливо, деякі з них можна прокласти під землею, тому в першу чергу слід виконати ці роботи.
  3. Коли основа готова, залишається виконати меблювання та декорування. Обов’язково подбайте про наявність необхідних поличок і шафок, якщо планується частина інвентарю зберігати на літній кухні.

Дуже часто в комбінації з відкритою літньою кухнею, облаштовується мангал, барбекю або вибудовується піч. Це дозволить вам готувати смачні страви на вогні.

Закрита

Как построить летнюю кухню своими руками

Якщо відкриту літню кухню можна використовувати в теплий період року, то закриту круглий рік. Подібне капітальне будівництво може бути виконано з різних будівельних матеріалів. Якщо будівництво буде виконуватися за каркасною технологією, то стовпи опори встановлюються з невеликим кроком. Після цього з двох сторін вони зашиваються дошками. Між ними потрібно укласти теплоізоляційний матеріал, заповнивши порожнечу між дошками мінеральною ватою або пінопластом. З внутрішньої частини, з метою економії, можна обшити листами ОСП, ДВП або ГВЛ.

Що стосується фундаменту, то тут також є вибір. Це може бути стрічковий або стовпчастий. Саме такий пристрій фундаменту буде підходящим для каркасного будівництва.

Будувати закриту кухню можна з використанням пінобетону, газобетону, цегли, шлакоблоку тощо. Кожен будівельний матеріал має свою технологію кладки. Ми пропонуємо вам ознайомитися з основними принципами будівництва.

Фундамент

Как построить летнюю кухню своими руками

Тип фундаменту повністю залежить від обраного проекту. Якщо стіни будуть викладатися із цегли, фундамент повинен бути міцним і заглибленим. Якщо піноблоки або газоблоки, то достатньо буде спорудити мелкозаглубленний. Більш того, на вибір впливає і характер ґрунту.

Нижче наводиться ряд матеріалів про різних технологіях будівництва фундаменту:

  • будівництво фундаменту на посадковому грунті.
  • будівництво на болоті.
  • будівництво стрічкового фундаменту.
  • будівництво мелкозаглубленного фундаменту.

Спорудження стін

Как построить летнюю кухню своими руками

В якості матеріалу для стін може бути самий різний будівельний матеріал. Це може бути газобетон, камінь, цегла, дерево тощо. В конструкції стін обов’язково передбачте розташування дверей, вікон. Більш того, продумайте розташування і проводку комунікацій, таких як вентиляція, водопровід, каналізація.

Покрівля

Как построить летнюю кухню своими руками

Що стосується даху, то це може бути односхилий або двосхилий. Кожна з них має свої особливості. Наприклад, односхилий являє собою просту конструкцію. Для її виготовлення потрібно не так багато матеріалів. Двосхилий конструкція більш складна, її виготовлення вимагає особливих навичок.

На закінчення залишається зробити внутрішню обробку. На підлогу можна покласти ламінат, декінг, плитку. Якщо стіни зроблені з дерева, то їх слід покрити лаком. Не слід ховати унікальну структуру деревини під іншу обробку.

Отже, ми дізналися з вами особливості того, як зробити літню кухню на дачі самостійно. Якщо у вас є свіжі ідеї, то пишіть нам та нашим читачам в кінці цієї статті.

Відео

Фото

Как построить летнюю кухню своими рукамиБарна стійка на літній кухні

Как построить летнюю кухню своими рукамиСільський стиль

Как построить летнюю кухню своими рукамиДобре освітлена кухня

Как построить летнюю кухню своими рукамиЛітня кухня на задньому дворі

Как построить летнюю кухню своими рукамиЛітня кухня з барбекю

Как построить летнюю кухню своими рукамиОснащена сучасним обладнанням

Как построить летнюю кухню своими рукамиЗ зручними меблями

Как построить летнюю кухню своими рукамиЗ верандою

Как построить летнюю кухню своими рукамиВ рустикальному стилі

Как построить летнюю кухню своими рукамиОблаштування дерев’яній літній кухні

Как построить летнюю кухню своими рукамиОригінальна літня кухня

Как построить летнюю кухню своими рукамиВідкрита конструкція

Как построить летнюю кухню своими рукамиЛітня кухня із скла

Как построить летнюю кухню своими рукамиСтиль модерн

Схеми

Как построить летнюю кухню своими рукамиКреслення прямокутної літньої кухні

Как построить летнюю кухню своими рукамиЛітня кухня

Как построить летнюю кухню своими рукамиКреслення невеликої кухні

Как построить летнюю кухню своими рукамиПроект літньої кухні з гаражем

Как построить летнюю кухню своими рукамиСхема каркасної літньої кухні

Как построить летнюю кухню своими рукамиСхема літньої кухні і гаража

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code