Як побудувати гараж на дві машини

Важко сказати – мати дві машини, а не одну – це добре чи погано. Начебто добре, престижно як-то. З іншого боку, зайві витрати на ремонт і заправку. Але факт залишається фактом – якщо є два транспортних засоби, тоді для кожної з них потрібно побудувати окремий гараж або зробити один подвійний. В цьому випадку обидва автомобілі будуть знаходитися поряд, та й одне приміщення. Адже, якщо орендувати в місті приміщення для стоянки, не завжди можна знайти два поруч розташованих в одному кооперативі.

Перед тим, як побудувати гараж на дві машини, рекомендуємо прочитати цю статтю.

Створення проекту (плану)

Как построить гараж на две машиныСтворення проекту

Перш ніж почати будівництво, необхідно знати габарити своїх авто.

Почнемо з їх довжини. Довжина гаража повинна враховувати розміри більш габаритного автомобіля. Наприклад, якщо туди планується заганяти авто для вантажоперевезень і легковий автомобіль, то, зрозуміло, що за обсягом перевізник (наприклад, Газель або той же Форд) буде і довше, і вище, ніж іномарка легкового типу.

Що треба знати при створенні плану гаража для двох транспортних засобів? На плані необхідно відзначити місця розташування вікон, дверей, воріт, до того ж слід врахувати місце для їх відкривання (назовні). Довжина будівлі не повинна бути впритул дорівнює машині, адже необхідно ще підійти до воріт і закрити їх (якщо вони розпашні). А зробити це, якщо практично біля них знаходиться капот автомобіля, не зручно.

Гараж для двох автомобілів може бути такого типу:

  • односекційний;
  • на дві секції.

Перший варіант зручний лише в тому випадку, якщо є де розвернутися. В даному випадку будинок буде виглядати так: чотири стіни, одні ворота (з краю або по центру), кілька вікон за бажанням замовника і двері (в двір або прямо в воротах). В той же час це не дуже зручно, якщо приміщення маленьке – для того, щоб вигнати машину, що стоїть в кінці, доведеться виїхати на тій, що стоїть з краю. Потім потрібно цю машину поставити на місце. Суцільні незручності!

Набагато краще буде виглядати гараж, у якому є двоє воріт для заїзду кожного автомобіля. Більш того, між ними можна поставити перегородку з дверним прорізом. До того ж, якщо габаритні розміри машин різні, гаражі для кожної з них можуть мати спільний дах, але різні розміри, а то і відрізнятися по висоті.

Будівництво гаража

Как построить гараж на две машины

Будівництво починається з фундаменту. Можна викопати траншеї під нього, які будуть поставлені фундаментні блоки або залита бетонна суміш, попередньо армована. Якщо планується робити ремонтну яму або підвал, тоді варто викопати котлован, також з використанням бетонних блоків.

Как построить гараж на две машиныФундамент і оглядова яма

Навантаження на фундамент прораховують, виходячи з наступних даних:

  • товщина стін і матеріал, з якого вони виготовлені;
  • вага перекриття (дерев’яні ферми, бетонні плити або щось ще);
  • наявність (якщо передбачено) кран-балки.

Как построить гараж на две машиныУтеплення

Стіни зводять з таких матеріалів, як цегла, камінь-ракушняк, цементні блоки, піноблоки і подібний матеріал. У них відразу можна залишити отвори для вентиляції, вихлопів і, якщо є, каналізації і водопроводу (якщо планується робити ремонт в гаражі, необхідно буде там мити руки або промивати від піску деталі).

По верху стін було б непогано зробити армопояс. Ця особлива конструкція, яка додасть їм міцності. Вона виготовляється шляхом заливки в опалубку, встановлену на верху, бетону з вкладанням армованого каркаса. Якщо передбачені дерев’яні ферми в якості покрівлі, можна заздалегідь встановити для них в армопояс закладні деталі.

Как построить гараж на две машиныДах

В якості покрівлі, як згадувалося, підійдуть плити перекриття, їх можна замовити або виготовити самому, а також дерев’яні ферми, на які по латах буде покладено покриття (шифер, профнастил, металочерепиця). Якщо вирішено класти плити, то їх необхідно або просмолити (промазати бітумом або щось на зразок) або ж накрити фермами. Нині стало популярним використовувати металеві ферми. При відповідній антикорозійної обробки вони стають більш довговічні, ніж дерево, яке схильне до гниття і впливу термітів.

Оздоблення

Как построить гараж на две машиныЗовнішня обробка

Після проведення електричних робіт можна зайнятися обробкою. Стеля можна побілити (пофарбувати), закрити дерев’яними пресованими листами, встановити підвісну стелю. Головне, щоб він не зіпсувався від вогкості, яка в певній мірі все одно буде присутній у гаражі. Стіни штукатуряться і покриваються тонким шаром шпаклівки. Потім фарбують водоемульсійною фарбою або на них клеїться керамічна плитка. Підлога – виконується цементно-піщана стяжка вирівнює його. На неї також можна покласти стійку плитку, яка не трісне під вагою машини (але ні в якому разі не слизьку).

Как построить гараж на две машиныГараж на дві машини

Ворота, якщо вони зроблені своїми руками, краще всього утеплити і зашити, а метал – погрунтувати і фарбувати. Якщо ж вони автоматичні – то нічого не потрібно. Можна утеплити стіни (пінопластовими листами, товщиною 50мм), потім нанести армуючу сітку і зовнішню обробку (короїд, штукатурка або щось ще). У підсумку отримуємо зручний і теплий гараж, в якому буде зручно ставити два автомобіля.

А як будували гараж на дві машини ви? Які матеріали були використані для стін та оздоблення, який фундамент був закладений? Поділіться своїм досвідом з нашими читачами, залишаючи коментарі.

Відео

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code