Як підняти дах будинку

Дах будинку виконує найважливіші функції по захисту житлової площі від дощу, вітру, снігу та інших зовнішніх факторів. Тому її виготовляють з якісних матеріалів. Однак у пошуках додаткових житлових квадратних метрів, багато хто приймають рішення щодо підняття покрівлі. Відразу варто сказати, що цей процес досить складний і вимагає наявності спеціального обладнання. Але з іншого боку, при бажанні цілком реально впоратися з роботою самостійно. У цій статті піде мова про те, як підняти дах будинку.

Підготовка – ключ до успіху

Как поднять крышу дома

Перш ніж піднімати дах, слід провести ретельну підготовку. Для початку переконайтеся в тому, що основа будинку надійне. Якщо ні, то обов’язково виконується робота по його посилення. Для цієї мети візьміть швелер 14У. Крім цього необхідно придбати металеві прути Ø14 мм.

До швелерів слід приварити металеві вуха, за допомогою яких буде виконуватися болтове з’єднання. Якщо говорити про поперечних швеллерах, то їх кількість повинна бути в два рази менше. Отримана конструкція цілком зможе утримати дах. В цілому швелери будуть мати велику вагу, близько 2 тонн. Тому всі кріплення та з’єднання повинні бути максимально надійними.

Монтаж опорної ноги

Как поднять крышу дома

Установка опорних ніг знизить ймовірність того, що дах буде зміщуватися в бік. В якості направляючих будуть служити опорні ноги. Їх виготовляють з швелера 12У, достатньо 4 штуки. З’єднуються вони швелерами по горизонталі 8У. Також застосовуються ноги вагою 350 кг кожна, які з’єднуються по горизонталі швелерами. Для похилої розпірки під 45° слід застосовувати швелер 10У. Довжина обраного швелера безпосередньо залежатиме від того, на яку висоту буде піднята покрівля.

За умови, що ви будете застосовувати матеріал з цими параметрами, основа для утримання даху буде по справжньому потужною і стійкою. Більш того, вона буде здатна витримати вітрове навантаження до 73 м/сек, а вага утримувати до 100 тонн. При всьому цьому є невеликий запас міцності. Такі опори переважно розташовуються на несучих стінах, а також додатково і на перегородках, товщина яких в півцеглини.

Піднімаємо дах

Как поднять крышу дома

Далі буде розглянуто інструкція з підйому покрівлі. При цьому буде використовуватися гідравлічний домкрат вантажопідйомністю 12 тонн.

Якщо будуть використовуватися 2 домкрата, то завжди є ризик того, що покрівля втратить свою стійкість, тому будьте гранично обережними.

Також обов’язково відберіть квадратну трубу, яка буде застосовуватися в якості підкладки між поперечками. Так, робота виглядає наступним чином:

  • У кожній точці починаємо піднімати дах по черговості. За один раз можна підняти до 50 мм у висоту.
  • Так, пройшовши по колу, коли висота досягне 250 мм до опор приварите поперечки.
  • Коли покрівля буде піднята на 1850 мм, то паралельно слід здійснити кладку зовнішньої стіни. Але попередньо залийте армопояс, а потім, на нього викладіть цегла.

Как поднять крышу домаОпора даху будинку

Якщо ви плануєте зробити повноцінний поверх, дах доведеться підняти до 2870 мм. На це, в середньому, може знадобитися близько 12 днів.

Коли дах буде повністю на своєму новому місці, обов’язково завершіть кладку цегли. Що стосується підпокрівельного простору, то слід провести ряд робіт, в які включається теплоізоляція. Для цього можна використовувати мінеральну вату. Залежно від покрівельного матеріалу, визначається товщина повітряного зазору між ним і теплоізоляцією. Також утеплювач захищається мембранної плівкою. В цілому слід виготовити покрівельний пиріг, в який також включається пароізоляція та гідроізоляція.

Как поднять крышу домаДах піднята, тепер потрібно побудувати стіни

Застосування цієї технології також можливо і в дерев’яному будинку. Нам і нашим читачам дуже цікаво знати про те, чи є у вас практика по виконанню цієї роботи. Якщо так, то обов’язково поділіться своїм досвідом, адже практика набагато ефективніше теорії.

Відео

Про те, як підняти стелю в хаті мова піде у відеоматеріалі:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code