Як підключити ванну до каналізації

Коли ванна встановлена на своє місце, необхідно виконати останній етап робіт, після яких ви зможете ввести її в експлуатацію. Важливим етапом є підключення ванни до каналізації і водопроводу. У цій статті ви дізнаєтеся, як підключити ванну до каналізації своїми руками.

Підготовчі роботи

Как подключить ванну к канализацииСифон для ванни з переливом

Насамперед, слід виконати ряд підготовчих робіт. Також продумати, який матеріал ви будете використовувати для підключення ванни до каналізації. Ванну рекомендується підключати тільки з використанням сифона. Він має спеціальну систему і вузли, що дозволяють поєднати в одне ціле отвір переливу і зливу. Не рекомендується використовувати тільки гофровані труби. Чому?

 • гофрований шланг погано очищається від можливих забруднень;
 • вони швидко заповнюються різного роду забрудненнями.

Перед безпосереднім підключенням важливо досягти відповідного висотного перепаду між точкою приєднання і трубою для зливу. Висота випуску сифона повинна бути достатньою, щоб забезпечувався хороший відтік води.

Не менш важливо забезпечити вільний доступ до вже встановленого сифону. Час від часу його потрібно буде чистити від внутрішніх забруднень. Якщо він буде у важкодоступному місці, зробити цю роботу буде складно.

Які труби використовувати?

Как подключить ванну к канализацииГофрована труба

Для підключення ванни до каналізації можна використовувати гнучку/жорстку гладку пластикову трубу. Якщо обраний варіант з жорсткою трубою, то додатково буде потрібно 2 або 3 коліна. Якщо це неможливо, то використовуйте гнучку трубу. Вибираючи труби для приєднання ванни, необхідно враховувати кілька наступних факторів:

Якщо ваша каналізаційна система виготовлена з пластикових труб, тоді сифон можна підключити за допомогою гнучкої трубки Ø40 мм

Для з’єднання з каналізацією важливо використовувати гумовий перехід. Якщо каналізація має Ø50 мм, тоді потрібен перехід 50 на 40 мм.

Якщо у вас чавунні труби, тоді потрібно придбати гумову муфту Ø73 на 40.

Пристрій пластикового сифона

Как подключить ванну к канализацииПристрій сифона

Існує кілька видів сифонів, які відрізняються за матеріалом, з якого вони виготовлені. Більшою популярністю користуються пластикові сифони. Щоб правильно виконати їх установку, важливо розібратися з їх пристроєм. Комплект сифона виглядає наступним чином:

 • Пробка для зливного отвору. В деяких випадках її виробництво виконується з гуми або пластмаси. Верхня частина пробки покрита нержавіючої сталлю. Деякі комплекти сифона можуть мати ланцюжок, яка кріпиться до переливу і до пробці. Завдяки їй ви зможете піднімати пробку, не опускаючи руки в брудну воду.
 • Металева переливна і зливна решітка. Завдяки цьому елементу, ніякий предмет не потрапить в злив. У дорогих моделях сифонів цей елемент виготовляється з нержавійки, а в дешевих — з пластика.
 • Гумова прокладка. Колір прокладки, яка встановлюється з зворотного боку, не має значення. Вона запобігає проникненню води між випускним патрубком і зливом ванни.
 • Патрубок випуску. Використовується для відводу води.
 • Гайка випускного патрубка. Виготовляється як з пластмаси, так і з металу.
 • Знімне коліно. Воно необхідно для очищення сифону від можливих засмічень. Завдяки знімному коліну можна здійснювати чистку без повного демонтажу.
 • Конусні прокладки.
 • Стяжні гайки.
 • Каналізаційний відвід.
 • Відвід для переливу.

Как подключить ванну к канализацииМеханічна система

Деякі сифони обладнуються автоматичними системами для відкривання зливного отвору. Можна знайти сифони трьох видів:

 1. Механічна система. Тут використовується проста гумова або пластикова пробка. Злив води здійснюється вручну. Система проста і в той же час надійна.
 2. Напівавтоматична система. Управління зливним механізмом здійснюється спеціальним тросовим/важільним елементом. Цей механізм встановлюється вище рівня води, яка зазвичай набирається у ванну.
 3. Автоматична система. Сифон у даному випадку з наливним обладнанням об’єднується в одну конструкцію. Управління здійснюється завдяки вбудованому/виносному мікропроцесору.

Как подключить ванну к канализацииАвтоматична система

Технологія підключення

Технологія установки сифона дуже проста. Якщо дотримуватися інструкції виробника, то у вас вийде зробити все самостійно.

Как подключить ванну к канализацииСхема установки сифона

Покрокова інструкція:

 • Якщо вам необхідно замінити старий сифон, то після його демонтажу слід добре очистити місце з’єднання сифона.
 • Після в нижній перелив вкладається прокладка і приставляється до нижнього зливного отвору. Паралельно іншою рукою прикладається верхня накладка і прикручується до зливного отвору. Притримуючи нижню частину, закрутіть гвинт зверху. При закручуванні гвинта важливо не перестаратися. Якщо корпус пластиковий, то він може легко розірватися.
 • За таким же принципом встановлюється верхній перелив.
 • Тепер гофрованим шлангом з’єднується перелив зі зливом. Якщо шланг довше покладеного, то не ріжте його. Просто надайте йому плавну форму. Якщо у вашій моделі сифона для герметизації застосовується гайка, тоді здійсните монтаж тонким кінцем до переливний горловині та сливу. На гофру спочатку надягніть гайку, а після гумовий ущільнювач.
 • Далі підключається водяний затвор. Для підключення використовується натискна гайка з конусною або плоскою прокладкою.
 • Для підключення сифона під’єднайте патрубок до водного затвору.
 • На цьому етапі сифон з’єднується з системою каналізації. В залежності від діаметра патрубка, можливо, буде потрібно гумовий манжет.
 • В самому кінці слід перевірити всю роботу на предмет течі. При гарній збірці горловини вода не буде просочуватися. Після спустіть воду з ванни і також перевірте всю зібрану конструкцію на герметичність.

Как подключить ванну к канализацииПеревірити на герметичність

Текти може з’явитися з двох причин: погано затягнутий гайка або при з’єднанні утворився перекіс.

Поради та рекомендації

Как подключить ванну к канализацииОбережно встановлюйте прокладки

 • Складання сифона краще починати після вивчення прикладеної інструкції.
 • Якщо в зливному або переливном отворах є шорсткості, то їх слід зашкурити.
 • Неприпустимі зміщення прокладок. У деяких випадках доводиться використовувати силіконовий герметик.
 • Необхідно проконтролювати перепад висоти зливу по відношенню до спуску в каналізацію.
 • Нахил труби повинен складати не менше 1 см на 1 м.

Отже, як видно не потрібно бути фахівцем, щоб зрозуміти схему підключення ванни до каналізації. Перед тим як підключити ванну, продумайте кожен етап роботи. Якщо у вас вже є досвід у цій роботі, то обов’язково пишіть про це в коментарях.

Відео

Читайте також:

Розводка труб у ванній своїми руками

Як зробити короб для труб у ванній

Як встановити акрилову ванну

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code