Як обштукатурити фасад будинку

Приватні будинки не завжди бувають оброблені сайдингом або іншими будівельними матеріалами. Альтернативою дорогим оздоблювальним будівельних матеріалів є фінішна штукатурка. Вона має не таку високу ціну, а завдяки численним властивостям допоможе зберегти зовнішній вигляд будинку. Штукатурка наноситься на камінь, бетон, дерево і цегляну кладку.

Види штукатурки

Как оштукатурить фасад домаДекоративна штукатурка

Сучасна фасадна штукатурка, широко представлена на будівельних ринках, виготовляється за допомогою цементних і вапняних в’яжучих речовин. Вона володіє різними властивостями: водовідштовхувальними, рентгено – та вогнезахисними, теплоізоляційними. Нанесена штукатурка може бути пофарбована, однак декоративні її види не потребують додаткового фарбування.

Как оштукатурить фасад домаМозаїчна

Как оштукатурить фасад домаСтруктурна

Как оштукатурить фасад домаКам’яна

Декоративні види цього оздоблювального матеріалу включають в себе різні наповнювачі:

 • мармурова крихта;
 • кварцовий пісок;
 • скляна крихта.

На стан фасаду будинку, чиї стіни покриті штукатуркою, впливають температурні перепади і регулярні кліматичні опади. Періодичне оштукатурювання дозволяє підтримувати фасад будинку в хорошому стані.

Щоб ефект від проведених маніпуляцій зберігався довгий час, перед тим, як обштукатурити фасад будинку, потрібно вибирати обробний матеріал дуже ретельно.

Якісний будівельний матеріал повинен володіти наступними характеристиками:

 1. Підвищеною вологостійкістю і стійкістю до різних погодних явищ, як дощ і сніг, високі морози і вологість.
 2. Штукатурка хорошої якості повинна дозволяти виводити вологу з стін будинку. У зимовий період під шаром оздоблювального матеріалу накопичується деяка кількість вологи. Якщо матеріал не має належної ступенем паропроникності, то вся накопичена волога залишається під штукатуркою і передчасно руйнує фасад будинку.
 3. Якісний обробний матеріал повинен володіти морозостійкістю. Не володіє такою властивістю штукатурка може потріскатися на морозі, привівши таким чином до передчасного руйнування фасаду будинку.
 4. Хорошою штукатурці необхідна стійкість до різних механічних пошкоджень.

На сучасному будівельному ринку широко представлені фінішні штукатурки, що володіють одним або кількома перерахованими властивостями.

Підготовка фасаду будинку до нанесення штукатурки

Как оштукатурить фасад домаПідготовка до оштукатурення

Перед тим як обштукатурити фасад будинку, потрібно врахувати наступні моменти:

 1. Приступати до робіт з нанесення штукатурки можна тільки після повної або часткової опади стін будинку. Це допоможе запобігти розтріскування нанесеного шару оздоблювального матеріалу. Тому попередньо повинні бути завершені всі будівельні роботи: зведення будинку, укладання комунікацій та гідроізоляції. Нанесення штукатурки є завершальним етапом обробки будинку.
 2. При фінішній обробці необхідно ретельно очистити фасади будівель від різних забруднень. Штукатурка не зможе рівно лягти на забруднену поверхню, стане відвалюватися від неочищених стін.
 3. Залежно від погодних умов на момент нанесення оздоблювального матеріалу, фасад стіни потрібно змочити водою. Особливо це необхідно в суху теплу погоду.
 4. Для штукатурення потрібні спеціальні будівельні інструменти: схил, кисть, шпатель, металева щітка.

Обштукатурювання фасаду будинку

Как оштукатурить фасад домаОбштукатурювання фасаду

Обштукатурювання фасадів проводиться наступним чином:

 • Поверхня фасаду будинку повинна бути рівною. При сильних нерівностях рекомендується використовувати сталеву сітку, яка дозволяє вирівняти поверхню стіни для подальшої обробки.
 • Якщо штукатурка наноситься на вже оштукатурену раніше поверхня, потрібно підібрати максимально відповідний за складом обробний матеріал. При першому використанні штукатурки на фасаді будинку слід вибрати обробний матеріал, що підходить по своїм властивостям і якостям до матеріалів з яких викладені стіни.
 • Проводиться первісна очищення фасаду будинку від забруднень. Якщо їх немає, то можна приступати відразу до оштукатурювання будівлі.
 • Спочатку на фасад будинку наноситься «набризк» — більш рідкий шар штукатурки, який дозволить наступного, більш щільному шару, краще закріпитися на стіні будівлі. Його товщина не повинна перевищувати 0,5 див.
 • Через 1-2 дні після первинної обробки фасаду наноситься основний «грунт», товщиною 2 см., Він володіє всіма властивостями, притаманними обраної штукатурці.
 • Ще через кілька днів (від 2 днів до 2 тижнів залежно від погодних умов) оштукатурений фасад будівлі обробляють «накривкою» в 0,5 см, фінішним шаром штукатурки.

Как оштукатурить фасад домаДекоративна обробка

Через тиждень або два можна нанести на готову стіну фарбу або, при використанні декоративної штукатурки, залишити як є. Нерідко фасад будівлі декорують насічками або штрихами, нанесеними ще не застиглою штукатурці. У цьому випадку фарбування необов’язкова, а декор стін буде неповторним.

Ви недавно робили зовнішній ремонт будинку або закінчили будівництво власного житла. Для обробки стін була обрана штукатурка. Розкажіть нам про свій досвід вибору декоративного матеріалу та особливості проведення робіт, залишивши коментар до статті.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відео про самостійне нанесенні штукатурки короїд.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code