Водопостачання приватного будинку з свердловини

Якщо центрального водогону немає або наявний працює з постійними перебоями, то доводиться замислюватися про автономну систему забезпечення житла питною водою. Влаштувати подібне водопостачання приватного будинку з свердловини на присадибній ділянці нескладно. Однак вибирати насос і місце під буріння, а також монтувати труби потрібно грамотно. В цьому питанні є маса будівельних і монтажних нюансів, ігнорувати які не можна ніяк.

Зміст

 1. Про свердловинах
 2. Трубопровід
 3. Насос
 4. Кесон
 5. Станції та системи фільтрів
 6. Схема подачі води

Про свердловинах

Існує три основних різновиди водозабірних свердловин:

 • Абіссінська («забивна голка») з дебетом близько 0,5 кубів/год;

 • «На пісок» з водоотдачей до 1,5 кубів/год;

 • Артезіанська («на вапняк») з виходом води від 3 кубів/год.

Водопостачання приватного будинку з свердловини

Всі види водопостачання на одному фото

Перші два варіанти, розраховані на буріння до першого водоносного шару. Їх вибирають для облаштування при відносно неглибокому заляганні води (до 20-30 метрів від поверхні). Щоб їх пробурити для особистих потреб біля свого будинку, необхідно запросити відповідних спеціалістів з ручним або автоматичним буровим обладнанням. Нічого погоджувати з держорганами тут не потрібно – бурі дірку в землі і вставляй туди обсадну трубу з насосом всередині.

Артезіанська свердловина більш складна у пристрої. Вона забуривается на глибини в 70-120 метрів до вапняних водоносних шарів. А для цього потрібна важка техніка. Система автономного водопостачання заміського будинку на її основі створюється тільки в крайньому випадку, коли вода залягає на ділянці дуже глибоко.

Водопостачання приватного будинку з свердловини

Схема артезіанської свердловини

Для родини у 2-4 людини цілком вистачить абіссинського або «на пісок» варіанту. Але якщо водопровід буде використовуватися великою кількістю людей, то без артезіанського аналога не обійтися. Причому тут доведеться готувати спочатку проект, а після і ставити таку глибинну свердловину для приватного будинку на облік. Плюс по вартості бурових робіт водозабірна конструкція «на вапняк» виходить далеко недешевою.

Трубопровід в будинок

Пристрій водопостачання зі свердловини передбачає вуличну прокладку трубопроводу подачі води від кесона до будинку. Збирається такий водовід із сталевих або пластикових трубних виробів. За типовою схемою він укладається в землі на глибині нижче точки промерзання грунту.

Водопостачання приватного будинку з свердловини

Пристрій трубопроводу

Якщо грунт на ділянці взимку промерзає нижче 1-1,5 метрів, то водопровідну трубу від свердловини до введення в котедж краще прокласти поверху або з невеликим заглибленням. Однак виконувати систему водопостачання подібним чином дозволяється лише при належному утеплення трубопроводу. Причому теплоізоляційний матеріал слід вибирати максимально стійкий до вологи. В землі утеплювач неминуче намокне і промерзне, заморозивши при цьому і водовід.

Насос водопостачання

Щоб забезпечити подачу води з свердловини в будинок, потрібно гідронасос. Сама вона з землі бити фонтаном не стане. В цілому, система складається з зовнішнього і внутрішньобудинкового трубопроводів, гідроакумулятора, насосного обладнання та автоматики для управління останнім. Це не керамоблок або цегла, які поклав на розчин і все готово. Тут все набагато складніше.

Водопостачання приватного будинку з свердловини

Варіанти насосів

При виборі для розглянутої системи водопостачання насоса необхідно врахувати:

 • Висоту від землі до самої верхньої водорозетки в котеджі;

 • Глибину свердловини та її віддаленість від житла;

 • Загальний необхідний витрата води в кубометрах / год;

 • Ширину обсадної труби.

Найчастіше для організації скважной водоподачі в приватний малоповерховий будинок занурювальний насос вибирається. У порівнянні з поверхневим аналогом він надійніше в роботі, менш галасливий і менше схильний до впливу перепадів температури повітря на вулиці.

Кесон

Щоб захистити оголовок свердловини і поверхневий насос поруч від замерзання і опадів, зверху неї рекомендується обладнати кесон. Це герметична конструкція з пластику, бетону або цегли. За формою вона нагадує невеликий колодязь до двох метрів глибиною з щільно закривається кришкою. При цьому днище повинно знаходитися в грунті нижче рівня його промерзання.

Пластиковий варіант купується вже в готовому вигляді в магазині. А бетонну або цегляну конструкцію можна виконати своїми руками. За розмірами дану споруду в системі автономного водопостачання приватного будинку робиться таким, щоб всередину нього міг спуститися осіб для обслуговування встановленого там обладнання. Для його зовнішньої обробки можна використовувати недорогі фасадні панелі, керамограніт і навіть покрівельний профнастил.

Водопостачання приватного будинку з свердловини

Схема облаштування пластикового кесона

Якщо котедж побудований в теплому регіоні, а обраний насос занурювальний, то від кесона можна відмовитися. Труба водогону в цьому випадку навряд чи перемерзнет. У всіх інших ситуаціях додаткова захист свердловині та насосного обладнання не завадить. Це при виборі виду фундаментного підстави для будівлі необхідно зважити численні плюси і мінуси пальово-ростверкового фундаменту та інших його аналогів. З кессоном все набагато простіше. Він потрібен практично завжди.

Насосні станції та системи фільтрів водопроводу

Найпростіша автономна система – це скважина, насос і трубопровід з підключеною сантехнікою. Однак щоб подача води була гарантовано безперебійної, така схема часто доповнюється:

 • Гідроакумулятором (резервним накопичувачем, мембранним баком);

 • Фільтрами;

 • Зворотними клапанами і запірною арматурою;

 • Манометром і реле тиску.

Водопостачання приватного будинку з свердловини

Схема насосної станції та її елементів

Встановлюється автоматика та захист дозволяють відмовитися від ручного вмикання / вимикання гідронасоса за необхідності, а також убезпечити водопровід зі свердловиною від гідроударів і інших проблем. Однак додаткове обладнання збільшує вартість всієї системи забезпечення житла водою. Без попередніх і ретельних розрахунків тут обійтися складно. І довірити їх краще грамотному проектувальнику-сантехніку.

Загальна схема подачі води

Найчастіше водопостачання приватного будинку з водою з вуличної свердловини організовується за такою загальною схемою:

 1. На ділянці біля котеджу облаштовується свердловина з заглибним насосом і кессоном зверху.

 2. Траншейным способом від неї в будинок прокладається водовід під землею.

 3. В будівлі до цієї трубі підключається гідроакумулятор з поплавцем, керуючим скважным насосом.

 4. Від накопичувача робиться відвід з запірним краном і насосною станцією забезпечення підкачування води в трубопровід ХВС по котеджу.

 5. При необхідності збирається контур фільтрування та водопідготовки з обвідним байпасом.

 6. Робиться розводка труб подачі води до сантехніки у ванній, туалеті і кухні.

 7. Для гарячого водопостачання окремо встановлюється бойлер.

Водопостачання приватного будинку з свердловини

Загальна схема

Для пиття воду з свердловини практично у всіх регіонах Росії рекомендується пропускати через фільтри. В одних випадках досить грубої очищення від механічних домішок, а в інших потрібно монтувати системи очищення від заліза та зниження жорсткості або кислотності. Причому точно визначити необхідний набір фільтрів вийде тільки за результатами лабораторного аналізу.

Якщо гідроакумулятор поставити не в кесоні або підвалі, а на горищі, то від підкачувальної насосної станції можна відмовитися. При такій верхній розводці вода до сантехнічних приладів по водопровідних трубах буде текти самопливом.

За термінами монтажу свердловина на присадибній ділянці робиться за пару днів. Однак перш ніж починати бурити, необхідно грамотно розрахувати необхідне обладнання та оцінити можливості водоносного пласта. В ідеалі треба попередньо провести розвідувальне буріння. А потім ще й підготувати проект всієї системи забезпечення будинку водою. Помилки тут легко можуть призвести до забруднення водоносного горизонту.

Читайте також інші матеріали по розділу:

Дивіться також відео про автономне водопостачання зі свердловини своїми руками

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code