Види фундаментів застосовуються в будівництві

У процесі зведення будинку одним з найважливіших моментів є спорудження фундаменту – адже в тому випадку, якщо підстава будинку буде закладено з порушеннями, то подальша експлуатація такого будинку просто неможлива. Немає ніякої гарантії, що в будь-який момент стіни просто-напросто не дадуть тріщину і не виникне реальної небезпеки життю мешканців.

Перш ніж приступати до спорудження фундаменту, необхідно досконально вивчити різні види фундаментів і вибрати з них найбільш підходящий для конкретного випадку. Бували випадки, коли з-за неправильно підібраного типу фундаменту будинок давав тріщину, незважаючи на те, що він був зведений правильно.

Основними моментами, виходячи з яких була запропонована класифікація фундаментів, які використовуються при будівництві будинків, є:

 1. Варіант опори на ґрунт;

 2. Форма конструкції;

 3. Спосіб виготовлення

Давайте ж тепер більш детально розглянемо кожен з них, а також питання щодо того, в якому випадку які види фундаментів раціональніше використовувати.

Зміст і види фундаментів

 1. Стрічковий
 2. Монолітний і збірний
 3. Пальовий
 4. Плитний
 5. Стовпчастий
 6. Блочний
 7. Стрічково-пальовий
 8. Висновки: який вибрати

Стрічковий

Види фундаментів застосовуються в будівництві

Модель стрічкового фундаменту

Що являє собою стрічковий фундамент і чому в приватному будівництві його застосовують частіше, ніж інші види фундаменту

Цей тип підстави створюється під кожною несучою стіною, що обумовлює необхідність проведення великої кількості земляних робіт і вимагає більший витрата матеріалів. Однак у нього є істотні переваги:

 1. Простота зведення – це фундамент можна буде спорудити з бетону або залізобетону;

 2. Однакова ширина по всьому периметру – підстава адже закладено строго під несучими стінами.

Монтаж стрічкового типу фундаменту будинку застосовують у тому випадку, якщо планується зведення будинку з цегляними, кам’яними, бетонними або блоковими стінами, які мають значну вагу. Крім того, якщо в будинку планується створення теплого підвалу, підземного гаража або навіть цокольного поверху, то нічого краще, ніж стрічковий фундамент, знайти не вийде.

Прийнято виділяти два типи цього фундаменту:

 • Монолітний;

 • Збірний

Ідеальний для будинків з цегляними, кам’яними, бетонними або блоковими стінами, які мають значну вагу.

Огляд монолітного і збірного фундаменту

Види фундаментів застосовуються в будівництві

На фото схема монолітного фундаменту

Особливості монолітного і збірного фундаменту для будівництва приватного будинку. Відмінною характеристикою монолітного фундаменту є здатність витримувати значні навантаження, завдяки чому саме монолітний фундамент використовується як основа для залізобетонних огорож. Однак на його зведення потрібно дуже багато ресурсів – як матеріальних, так і людських. Використання спеціальних видів техніки – це також одна з необхідних умов в даному випадку.

Витримує значні навантаження

Збірна конструкція буде дещо простіше в плані споруди, однак цей тип фундаменту не підходить для пучинистих грунтів, схильних до глибокого промерзання. Крім того, не вийде на такій підставі побудувати будинок складної форми – необхідно буде обрізати стандартні блоки, що використовуються для його зведення, що саме по собі вельми проблематично. А ось для будівель простої форми (капітальних гаражів, наприклад), збірний фундамент – те, що треба!

Підходить для гаражів і прилеглих будівель

Пальовий фундамент

Види фундаментів застосовуються в будівництві

Модель гвинтового пальового фундаменту

Конструкція цього типу фундаменту складається з окремих паль, які укручуються прямо в грунт. В виду того, що створення такого фундаменту є досить простою операцією, застосування його дуже поширене в сучасному приватному будівництві.

Для «закручування» паль може використовуватися спеціальна техніка або ж можна обійтися навіть одній людині (але краще працювати в парі). Після того, як паля закручена в її порожнину вливають суміш бетону для кращого закріплення. Після цього на палях закріплюють балки і роблять гратчасте основу.

По термінах – це один з найбільш швидкомонтованих видів підстави для дому. Ви легко зможете впоратися за день-два. Найголовніше – правильно розрахувати навантаження, кількість паль на кв м і їх розташування.

Один з найшвидших і простих для зведення фундаментів.

Плита в якості підстави будинку

Види фундаментів застосовуються в будівництві

Модель плитного фундаменту

У тому випадку, якщо планується будівництво на пливучих ґрунтах, які піддаються сильному і нерівномірного стиску, просадних чи пучинистих грунтах, доцільно буде зводити плитний фундамент. Виглядає цей вид він як монолітна або ж решітчаста плита, зібрана із залізобетонних балок з забитими стиками. Цей тип фундаменту зводять по всій площі будівлі, а не тільки під несучими стінами. До речі сказати, «плаваючий» фундамент доцільно закладати в тому випадку, якщо будівництво планується на тій ділянці, де рівень грунтових вод розташовується близько до поверхні землі (менше одного метра). Недоліком цього типу фундаменту буде лише його висока вартість.

Надійний, але високий вартості

Стовпчастий вигляд

Види фундаментів застосовуються в будівництві

Модель стовпчастого фундаменту

Ця різновид фундаменту характеризується досить низькою собівартістю – наприклад, загальний кошторис цього фундаменту буде в два рази нижче, ніж у випадку з стрічковим фундаментом. Стовпчикову конструкція застосовується для будівництва споруд, проект яких не передбачає наявність підвального приміщення, а стіни не важкі. Приклади – фінські будиночки або каркасні споруди. Крім того, цей вид фундаменту було б дуже непогано використовувати для будівництва лазні.

Технологія спорудження його досить проста – під кутами зовнішніх стін будівлі і під місцями їх перетину встановлюються стовпи, а зверху на них кладуть балки зв’язку. Стовпи також встановлюються по всьому периметру будівлі на відстань не більше 2,5 м один від одного.

Добре підійде для підсобних будівель

Блочний фундамент

Види фундаментів застосовуються в будівництві

Модель блочного фундаменту

Використовується досить широко, особливо при зведенні трьох – або чотириповерхові котеджів. Технологія зведення цього типу фундаменту полягає у створенні системи блоків ЖБС (суцільних залізобетонних блоків), яка встановлюється місцях максимального навантаження. Це можуть бути опори при прогонах або точки перетину несучих стін.

Перевагами блочного фундаменту є:

 1. Здатність витримувати значні навантаження;

 2. Простота в споруді;

 3. Відносно низька собівартість;

 4. ЖБС відрізняються підвищеною хімічною стійкістю, що робить можливим зведення цього фундаменту на грунтах з підвищеною кислотністю.

Однак треба враховувати, що потрібно надійна теплоізоляція, так як між блоками існують шви.

Підійде для три-чотириповерхових заміських будинків

Комбінований стрічково-пальовий

Види фундаментів застосовуються в будівництві

Модель змішаного: стрічково-пальового фундаменту

Ця конструкція складається з рівномірно розподілених паль, які встановлюються

відповідно несучої навантаження виходячи з даних попереднього проекту майбутнього будинку. Верхня частина паль фіксується з стрічкової основою армуванням та бетонуванням по підготовленій опалубці.

Пальово-стрічковий тип фундаменту – ідеальний варіант для основи будівлі, будівництво якого буде відбуватися на пухкому або ж складному грунті.

Відмінний варіант для нестійких грунтів

Який же в підсумку тип фундаментів вибрати?

Фундамент – це основа споруджуваного будинку, на якій буде лежати вся навантаження. Саме якість закладеного фундаменту визначає термін служби споруди. Так що перш, ніж визначитися з тим, які види фундаментів краще застосувати в конкретному випадку, необхідно врахувати безліч чинників. Адже у кожного виду фундаменту є певні якості, які і визначають доцільність використання певного типу підстави при будівництві.

Читайте про наступні етапи будівництва:

Дивіться також відео про те, якою вибирати фундамент

Читайте про попередні етапи будівництва:

Хороший сайт. Багато корисного

Відповісти

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code