Види цементу: який буває цемент, опис, фото

При виборі скріплюючого складу слід звертати увагу на його основні властивості і характеристики, тип передбачуваних робіт, умови, у яких буде експлуатуватися будова. Цемент може відноситися до однієї з двох основних груп: гідравлічний негидравлический.

  • Гідравлічний цемент. Твердне під дією води внаслідок гідратації (хімічна реакція між цементом і водою). Портландцемент – найкращий приклад гідравлічного цементу.
  • Негидравлический цемент. Реагує на вуглекислий газ (відбувається карбонізація). Він стійкий до впливу хімічних речовин після схоплювання. Виготовляється з негидравлической вапна, гіпсових штукатурок та рідкого оксихлорид.

Але крім цього, розрізняють цементні суміші різних видів.

6 видів цементу широкого застосування

Звичайний портландцемент (OPC). Це найбільш поширений вид, який широко використовується в промисловій та будівельній сферах. Володіє хорошою стійкістю до розтріскування і сухий усадки, але меншою стійкістю до хімічних впливів. Не підходить для будівельних робіт, які піддаються впливу сульфатів у ґрунті.

Виды цемента: какой бывает цемент, описание, фото

Швидкотвердіючий цемент. Дуже схожий на звичайний портландцемент (OPC). Рання міцність досягається шляхом додавання надмірної кількості C3S в суміш і зниження вмісту C2S в цементі. Використовується там, де є необхідність у швидкому затвердінні складу (тротуари, найбільш завантажені дороги). Але не використовується для масивних бетонних конструкцій.

Низкотермичный портландцемент. Проводиться шляхом зниження вмісту C3S і збільшення вмісту C2S. Він володіє меншою міцністю на стиск, ніж звичайний портландцемент. У ньому менше вапна, ніж у OPC. Цей тип цементу в основному використовується при зведенні підпірних стін. Не підходить для тонких бетонних конструкцій.

Доменний шлак, цемент. Дешевше звичайного портландцементу. Він проводиться шляхом подрібнення клінкеру OPC та доменного шлаку.

Білий цемент. Цей тип цементу отримують шляхом зниження вмісту оксиду заліза в звичайному портландцементі. Міцність і довговічність такі ж, як і у OPC. Цей тип цементу використовується для з’єднання плитки та інших внутрішніх робіт.

Кольоровий цемент. Використовується в поєднанні плиток.

8 видів цементу спеціального призначення

Pozzolana цемент. Пуццолана – матеріал, який утворюється в результаті вивержень вулканів. Це кремнесодержащий матеріал, що має у своєму складі близько 80% глини. Цемент виробляється шляхом змішування 30% пуццолана з звичайними портландцементными клинкерами. Використовується при будівництві гребель та водозливів.

Виды цемента: какой бывает цемент, описание, фото

Воздухововлекающий цемент. Проводиться шляхом додавання 0,025–0,1% воздухововлекающих агентів до звичайного портландцементному клінкеру. Воздухововлекающие агенти зазвичай складаються з деревних смол, кальцієвих агентів, рослинних олій і тваринних жирів.

Гідрофобний цемент. Виготовляється через розмел звичайного портландцементного клінкеру водою з олеїновою кислотою або стеариновою кислотою. Ці кислоти утворюють водовідштовхувальну плівку навколо частинок цементу, що збільшує термін зберігання цементу. Сформований навколо кожного зерна цементу освіта зменшує швидкість руйнування цементу при тривалому зберіганні, транспортуванні або при використанні в несприятливих умовах. Плівка руйнується, коли цемент і заповнювач змішуються разом у змішувачі, відкриваючи частинки цементу для нормальної гідратації.

Сульфатостійкий портландцемент. Використовується там, де конструкція схильна сильним сульфатним впливів (в умовах з підвищеним вмістом лугу).

Виды цемента: какой бывает цемент, описание, фото

Високоглиноземний цемент. Цей тип цементу має багате вміст оксиду алюмінію (близько 35%), що допомагає досягти максимальної міцності протягом короткого періоду часу. Цей тип цементу використовується там, де конструкція піддається впливу морської води, хімічних установок і печей.

Експансивний цемент. Цей тип цементу виробляється шляхом додавання перетворюючого речовини, який стабілізує цемент для розширення. Це може бути досягнуто шляхом додавання 8-20% сульфоалюмината і 15% стабілізатора до звичайного портландцементному клінкеру.

Бетон з OPC стискається при схоплюванні з-за втрати вільної води. Бетон також безперервно стискається протягом тривалого часу. Експансивний цемент не показує будь-яких змін обсягу після затвердіння.

Водонепроникний портландцемент. Цемент цього типу виготовляється шляхом додавання невеликої процентного вмісту металевих з’єднань у OPC під час подрібнення. Використовується у фундаментах, резервуарах для води та інших водоудерживающих конструкціях.

Виды цемента: какой бывает цемент, описание, фото

Нафтовий цемент. Щоб видобувати нафту з шаруватих осадових порід, вириваються свердловини на велику глибину. Для безпечної відкачування відпрацьованого масла вставляється сталевий кожух. Цілком імовірно, що при ударі нафту або газ можуть вийти через простір між гірською породою і сталевим корпусом.

Виды цемента: какой бывает цемент, описание, фото

Для заповнення цього простору використовується цемент нафтової свердловини. Цемент для нафтової свердловини проводиться шляхом додавання сповільнювачів (крохмалів або ніздрюватих продуктів) до звичайного портландцементу.

Якщо ми щось упустили – доповніть в коментарях!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code