У чому переваги сталевих радіаторів опалення

Енергетичні кризи, які періодично трясли весь світ, давали поштовх в області виробництва енергозберігаючих систем опалення. Компанії, що входять в цю класифікацію і працюють над даною проблемою, підходили до її вирішення по-різному. Одним з напрямів було виробництво нових опалювальних приладів, які могли б економити спожите паливо. Ось так на ринку з’явилися сталеві радіатори опалення. Скажімо прямо, вони мали досить серйозними технічними характеристиками, які підтверджували їх перевага перед традиційними чавунними опалювальними приладами.

Дивно те, що популярність сталевих батарей то зростала, то зменшувалась. Але виробники намагалися внести різноманітність форм і конструкцій новинки. І якщо говорити про сучасному світовому ринку, то 80% усього пропонованого товару – це сталеві конструкції. В Росії вони не дуже популярні, а от у Європі та Америки вони на піку. Чому?

Плюси і мінуси

Високі технічні характеристики сталевих радіаторів опалення зіграли свою роль. Перерахуємо основні, які, на наш погляд, є основоположними:

 • Показник тепловіддачі один з найвищих.
 • Невелика інерція, що дозволяє швидкого нагрівання самого приладу і швидкої віддачі тепла.
 • Прийнятна ціна при високій якості виробу.
 • Презентабельний зовнішній вигляд.
 • Величезний типорозмір.
 • Два види, які дають можливість вибрати те, що подобається споживачеві в першу чергу.
 • Легкість регулювання температурного режиму усередині приміщень.

Як бачите, чимало достоїнств. Але, як зазвичай, у бочці меду завжди знайдеться ложка дьогтю. Так що пару слів про недоліки.

 • При витоку теплоносія прискорюється процес корозії сталі.
 • Погано протистоять гідравлічним ударам.

Є ще недоліки, але вони проявляються у певних опалювальних системах, так що до розділу «загальні» їх відносити не будемо.

Види

Існує два види:

 1. Трубчасті.
 2. Панельні.

Звідси виникає питання: які сталеві радіатори опалення краще? Щоб на нього відповісти, треба розібратися в кожному виді досконально.

Трубчасті батареї

Сама назва вже говорить про те, що сталеві трубчасті радіатори опалення виготовляються з труб. Їх форма може бути настільки різноманітною, що кожен споживач може вибрати те, що йому необхідно і вона обов’язково впишеться в дизайн інтер’єру приміщень.

Тут не тільки традиційні регістри, сьогодні на ринку сталеві прилади представлені конструкціями, дуже схожими на чавунні аналоги. Є чисто ексклюзивні варіанти, зроблені на замовлення. У даному випадку форма може бути різноманітною, все залежить від фантазії споживача. А справа все в тому, що труби – це матеріал, який можна згинати під будь-які форми. Тут важливо дотримати герметичність конструкції і правильно створити висновок патрубків підвідного та зворотного контуру. Хоча у випадку з примусовою циркуляцією теплоносія це не настільки важливо. І якщо справа стосується міських квартир, то ця проблема взагалі не варто.

Повертаючись до технічних характеристик, зазначимо, що такі радіатори можуть витримувати тиск 8-10 атм. при опрессовочном тиску 13-15 атм. При цьому все залежить від товщини стінки використовуваної труби. До речі, цей розмір варіюється в діапазоні 1,0-1,5 мм. Правда, це не межа, наприклад, сталеві радіатори опалення російського виробництва виготовляються з труб товщиною 2,0 мм, Це дає можливість витримувати тиск теплоносія до 22,5 атм.

Трубчасті радіатори діляться на два типу:

 • секційні;
 • несекционные.

Перший варіант – це конструкція, повністю повторює всі традиційні види. Тобто два колектора, сполучені між собою секціями. В даному випадку дві горизонтальні труби, з’єднані з декількома вертикальними. Другий вид – це звичайні регістри. Їх конструкція – нераз’емна єдина труба, якою можна надати будь-яку форму. Традиційна форма – горизонтальний змійовик, хоча сьогодні все частіше дизайнери пропонують вертикальний.

Панельні батареї

Панельні сталеві радіатори опалення з’явилися на ринку в сімдесяті роки минулого століття. На жаль, великої популярності вони тоді так і не отримали. Занадто низький коефіцієнт корисної дії. Хоча переваг у них було чимало. Наприклад:

 • Низька ціна.
 • Невеликий обсяг теплоносія, який легко можна було нагріти, використовуючи мінімальну кількість енергоносія.
 • Велика площа теплової віддачі, адже такий радіатор виготовляється з двох панелей, між якими немає перегородок. Тобто всередині радіатор повністю заповнюється теплоносієм.

Звичайно, не обходиться і без недоліків, де можна зазначити, слабку стійкість до корозії, практично не тримають гідравлічний удар, цілісність конструкції не дає швидко провести ремонт радіатора. Проблем з ними вистачає, тому фахівці рекомендують використовувати сталеві плоскі радіатори опалення тільки в приватному і малоповерховому житловому будівництві.

Розрахунок тепловіддачі

Існує два види розрахунків, які можна провести своїми руками.

 • В основі першого лежить тепловіддача однієї секції і необхідна кількість теплової енергії, щоб обігріти певну площу приміщення. У даному випадку береться співвідношення: 1 кВт на 10 м2.
 • У другому випадку використовується співвідношення, де за основу взято обсяг приміщення. Так от, на 1 м3 потрібно 41 Вт теплової енергії.

По суті, обидва варіанти не є складними, так що можна використовувати той чи інший. Єдиний момент, який необхідно взяти до уваги, що ці розрахунки будуть більш або менш точні, якщо висота стелі в будинку не перевищує 2,8 м. Для точності розрахунку потужності сталевих радіаторів опалення, потрібно додати кілька коефіцієнтів (що знижують або підвищують). Вони залежать від деяких показників конструкції самої будівлі. Наприклад, кількість вікон і дверей, товщина стін, розташування по відношенню до сторін світу і так далі.

Давайте розглянемо приклад розрахунку сталевих радіаторів опалення кімнати з розмірами 3×5 м при висоті стелі 2,8 м. Це стандартна кімната, яка дуже часто зустрічається у місті. Обчислення будемо проводити за другою схемою, тобто, через об’єм приміщення.

Отже, для цього буде використана формула: Р =(Vх41)х1,1×1,1

Де Р – потужність радіатора;

V – це обсяг кімнати;

І два коефіцієнта, вони знижують, тобто наявність вікон і дверей. Підставляємо числові значення, в результаті: Р = 3×5х2,8×41х1,1×1,1= 1894 Вт.

Цієї теплової енергії буде достатньо, щоб обігріти кімнату такого обсягу. Щоб бути впевненим на всі сто відсотків, рекомендуємо додати до цього значення 15-20%. Виходить у межах 2200 Вт.

А ось тепер щоб розрахувати кількість радіаторів, необхідно знати тепловіддачу кожної секції трубчастого варіанти або повністю всієї конструкції панельного. На це буде впливати розміри приладу. Чим він більше, тим більша тепловіддача. Тому в паспорті виробу обов’язково вказується цей показник. Знаючи його, можна точно порахувати, скільки радіаторів і, яких розмірів треба встановити в кімнаті. Нижче додається (фото) таблиця потужності сталевих радіаторів опалення панельного типу.

З неї стає видно, що розкид потужності настільки величезний і залежить не тільки від типу виробу, від його розмірів, але і від схеми підключення. Щоб все це врахувати, треба володіти певними знаннями в області теплотехніки.

Тому порада – якщо ви хочете, щоб всередині вашого власного будинку завжди була нормальна температура, але при цьому витрати на систему опалення не були б високими, скористайтеся послугами фахівців, щоб вони провели грамотний і правильний розрахунок радіаторів.

Висновок

Підводячи підсумок всьому вищесказаному і роблячи упор на характеристики сталевих радіаторів опалення, хотілося б сказати, що цей тип опалювальних батареєю не дарма є таким затребуваним у Європі та Америці. Це насправді високоякісні вироби з прекрасними теплотехнічними властивостями.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code