Технічні та експлуатаційні характеристики біметалічних радіаторів опалення

Поява на ринку біметалічних радіаторів перевернуло ставлення до організації опалення в цілому. Унікальні за своєю конструкцією, вони дають можливість знизити витрати споживаного палива, але при цьому не знижувати температурний режим усередині приміщень. А причина в тому, що такі прилади мають високу ступінь тепловіддачі. Радіатори опалення біметалеві (технічні характеристики будуть розглянуті нижче) – це симбіоз двох металів: сталі та алюмінію. Для чого необхідно таке з’єднання?

Всім відомо, що алюміній володіє більш високою тепловіддачею, ніж сталь. Але при цьому це досить м’який матеріал, який під дією води, гідравлічних ударів може змінити свій первісний стан. Тобто він не дуже надійний. Тому виробники надійшли наступним чином: вони встановили сталеві труби всередині радіаторів, по яким рухається теплоносій. Виходить так, що контактувати гаряча вода буде саме зі сталлю, яка в рази міцніше і надійніше алюмінію. Це дає можливість у кілька разів збільшити термін експлуатації виробу.

Сам же алюміній виконує роль декоративного елемента, який і передає тепло від сталевих труб повітрю всередині кімнат. При цьому він не стикається з теплоносієм і не піддається його негативного впливу. Виходить так, що міцна сталь – це каркас і основа радіатора, м’який алюміній – це зовнішня оболонка приладу.

Технічні характеристики

Вибір будь-якого опалювального приладу, і біметалічного радіатора зокрема, проводиться за таким показником, як тепловіддача. Що це таке? Це кількість тепла, яке батарея передає в приміщення через певний проміжок часу. До речі сказати, тепловіддачу називають по-різному: потужність радіатора, тепловий потік та інше. Все це одне і те ж. Вимірюється цей показник в Ватах (Вт). Деякі виробники вказують у паспорті іншу одиницю вимірювання – калорії в годину (кал/ч). Щоб перевести одне в інше, можна використовувати ось таке співвідношення – 1 Вт = 859,8 кал/год

Потужність біметалічних радіаторів опалення залежить від безлічі факторів. Тут і кількість секцій, і розміри приладу, і спосіб підключення. Давайте розглянемо, як відрізняється потужність від розмірів. Для цього зробимо таблицю тепловіддачі біметалічних радіаторів опалення в залежності від їх габаритів і виробників.

Виробник Висота Ширина Глибина Тепловіддача
Рифар 350/01 415 80 90 136
Рифар 500/01 415 80 80 200
Global Style Plus 500/01 575 80 95 185
Global Style Plus 350/01 425 80 95 140
Sira RS 500/1 572 80 95 201
Sira RS 300/1 372 80 95 145

З таблиці видно, що якоїсь певної закономірної залежності немає, тому що багато чого буде залежати і від міжосьової відстані, від товщини використовуваних компонентів. Тому кожен виробник на кожну модель встановлює свою потужність, яка визначається лабораторним шляхом. Цей показник обов’язково записується в паспорт виробу. Але врахуйте, що тепловіддача жодним чином не впливає на вартість радіатора. Тут немає ніякої залежності.

Але це так звана паспортна тепловіддача, і вона може змінюватися в залежності від того, як підключення радіатор до опалювальної системи. Існує три основних види підключення.

 1. Бічне. Фахівці вважають, що це оптимальний варіант, якщо справа стосується невеликих приміщень. Саме його виробники беруть за номінальну потужність.
 2. Діагональне. Цей вид найчастіше використовується, якщо кількість використовуваних секцій в радіаторі становить понад 12 штук. Найефективніший варіант, при якому тепловтрати практично зводяться до нуля.
 3. Нижню. Цей тип підключення зазвичай використовують в тих випадках, коли хочуть приховати трубну розведення в підлозі. Тепловтрати становлять до 10%.

Є ще один вид – однотрубное підключення. Використовується рідко, в основному в системі «Ленінградка». В цьому випадку втрати потужності можуть скласти до 40%.

Як збільшити тепловіддачу

 • Проводити постійну вологе прибирання. Невеликий шар пилу може знизити показник потужності до 5%.
 • Горизонтальна установка приладу – важлива складова, що впливає на втрати тепла.
 • Постарайтеся не закривати біметалічні батареї опалення декоративними екранами.
 • Можна на стіні поза радіатором встановити захисний екран. Це може бути звичайна алюмінієва фольга.

Інші технічні характеристики

Отже, з тепловіддачею розібралися, йдемо далі.

 • Робочий тиск біметалевого опалювального приладу. Розкид показників досить великий-від 10 до 35 атм. Знову-таки нагадуємо, що багато чого буде залежати від моделі і від марки виробника. Зазвичай встановлюють в автономних системах біметалічні радіатори, які витримують тиск 10 атм. У міських квартирах, які обслуговуються централізованими опалювальними мережами, встановлюють батареї з тиском до 16 атм. Зазвичай виробники встановлюють запас міцності на випадок непередбачених ситуацій, наприклад, сильний гідравлічний удар.
 • Температура теплоносія. Важливий показник. Для біметалічних радіаторів опалення даний параметр дорівнює +90С. Це максимум.
 • Тепер про розміри біметалічних радіаторів опалення. У таблиці, яка стоїть вище, ви могли переконатися, що існує три основних розміру, і всі вони різні в залежності від моделі приладу. Але є і ще один показник – це міжосьова відстань. Даний показник визначає відстань між осями нижнього і верхнього колекторів. Існує п’ять стандартних розміру: 200, 300, 350, 500 і 800 мм.

Увага! В незалежності від того, які параметри опалювального біметалевого приладу ви вибрали, необхідно дотримуватися настановні розміри. Від стіни він повинен відстояти 3-5 мм, від підлоги 10 мм, від підвіконня 10 мм. Таким чином, вирішуються дві важливі завдання: оптимізація тепловіддачі та дотримання вимог та правил пожежної безпеки.

Підсумки

Отже, підведемо підсумки по темі. Біметалічні радіатори володіють безліччю достоїнств.

 • Високий коефіцієнт тепловіддачі.
 • Презентабельний зовнішній вигляд.
 • Висока міцність і надійність. Ці прилади чудово справляються практично з усіма навантаженнями.
 • Підвищена стійкість до процесів корозії металів.

Є, звичайно, і недоліки, але вони не настільки істотні. Хоча на один треба звернути увагу – ціна. Якщо порівнювати з іншими видами батарей опалення, то біметалічні за вартістю вище. Але цей недолік компенсується їх достоїнствами. До речі, гарантований термін експлуатації – 30 років.

В даний час виробники стали пропонувати біметалічні радіатори, де замість сталевих труб встановлюються мідні. В даному випадку технічні характеристики підвищуються, але і вартість приладів теж сильно зростає.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code