Швидкозростаючий багаторічний живопліт на дачі

Для огородження своїй території зовсім не обов’язково вникати в особливості будівництва. Відмінною альтернативою для багатьох стала жива огорожа, яка зможе не тільки приховати майно власників від сторонніх поглядів, але і доповнити ландшафтний дизайн. Крім цього, з допомогою вічнозелених багаторічних рослин можна розподілити всі зони. Створюється швидкозростаюча багаторічна живопліт на дачі досить просто. Якщо регулярно за нею доглядати, то вона не втратить свої декоративні якості протягом декількох десятиліть.

За і проти

Быстрорастущая многолетняя живая изгородь на даче

Для формування живого паркану можна вибрати практично будь-яку рослину, але не всі вони будуть швидко зростати. Деякі вимагає великої уваги, постійного підживлення, частого поливу певних кліматичних умов. До того ж їх показник зростання за рік досить малий, тому «живий» паркан буде рости багато років. Можна піти й іншим шляхом – підібрати швидкорослі рослини, які досить швидко розвиваються і з них можна просто сформувати паркан будь-якої форми і висоти.

Серед переваг живоплоту можна виділити:

 • виткі рослини швидко обплітають стіни та опори;
 • при необхідності вони приховають недоліки будови;
 • навіть при скромному ландшафтному дизайні можна за невеликі гроші перетворити всю територію;
 • можна висаджувати навіть у вузьких місцях;
 • формування форми і висоти по мірі розростання рослин;
 • мінімальна кількість площі.

Недоліки є практично у всьому, тому жива огорожа не стала винятком. До числа таких варто віднести регулярний догляд. Якщо для забору були обрані в’юнкі рослини, то взимку огорожа буде просвічуватися, так як опаде листя восени.

Быстрорастущая многолетняя живая изгородь на дачеНевелика живопліт

При вирощуванні зеленого паркану варто пам’ятати, що він може бути у вигляді:

 • бордюру (до 1 м);
 • живоплоту (1-3 м);
 • живий стіни (3-6 м).

Успішне формування багаторічної живої огорожі залежить від правильного підбору рослини, посадки і догляду за ним.

Особливості застосування на дачній ділянці

Быстрорастущая многолетняя живая изгородь на даче

Як відомо, з допомогою квітів можна створити клумби і розбити альпійські гірки. Але якщо необхідно виконати зонування або ж виростити високу загорожу, то необхідно використовувати інші види:

 • в’юнкі рослини;
 • чагарники;
 • декоративні дерева.

Особливою популярністю користуються чагарники, з яких любителі і професіонали створюють цілі композиції:

 • огорожі;
 • бордюри;
 • геометричні фігури;
 • тварин.

Быстрорастущая многолетняя живая изгородь на дачеГеометрична багаторічна живопліт

Ще одним варіантом для декорування ділянки є верба. При цьому можна вибирати не тільки звичайні сорти. Якщо у вас є діти, то з допомогою живоплоту можна захистити дитячу зону і спокійно займатися своїми справами. При цьому батьки будуть спокійні за своїх малюків, так як вони нікуди не зможуть втекти. Крізь густі зарості навіть маленька дитина не зможе пробратися.

Використання простих чагарників дозволить реалізувати абсолютно будь-яку задумку. До того ж немає необхідності вдаватися до допомоги дизайнерів, достатньо ознайомитися з порадами та тематичними статтями, які є на нашому сайті.

Критерії вибору рослин

Быстрорастущая многолетняя живая изгородь на даче

Розглядаючи всі варіанти необхідно спланувати і представити свою живопліт. Щоб звузити коло вибору необхідно використовувати деякі критерії:

 1. Висота.
 2. Ширина.
 3. Стрижена або формована форма.
 4. Вільно зростаюча.
 5. Вимоги по догляду.
 6. Кліматичні умови.

Завдяки цьому ви зможете досить швидко визначити, які рослини підійдуть для формування живоплоту. Безсумнівно, серед переваг листяних рослин являються квіти. Багато з них можуть цвісти досить великий період часу, бути медоносами, застосовуватися в цілях народної медицини, а також приносити плоди.

Быстрорастущая многолетняя живая изгородь на дачеБагаторічна живопліт з горобини

До числа таких можна віднести:

 • акація;
 • аронія чорноплідна;
 • бузина;
 • дерен;
 • жимолость;
 • калина;
 • жасмин бузок;
 • смородина;
 • бузок;
 • клен та інші.

Якщо вибирати рослини на користь листяних порід, то необхідно врахувати один важливий момент. Жива огорожа повинна розпускатися ранньою весною, а скидати листя пізньої осені.

Вибір рослин в залежності від висоти огорожі

Быстрорастущая многолетняя живая изгородь на даче

При виборі одноярусною висоти можна значно заощадити на необхідної території для формування живоплоту. При цьому варто віддати перевагу тим видам дерев, у яких гілки можуть зростати від основи стовбура: липа, тополя та клен. Якщо площа дозволяє, то краще зробити багатоярусний зелений паркан. Він не тільки зможе стати огорожею, але і вкриє великий ділянку землі від вітрів.

 1. Для огорожі висотою до 3 м можна вибрати – в’язь, тополя, липа, верба,горобина.
 2. Для огорожі висотою від 1,5 до 2,5 м найчастіше вибирають – кизильник, барбарис, золотисту смородину, альпійську жимолость.
 3. Для огорожі від 70 см до 1,5 м підходять – бузок, вишня Бессея, степовий мигдаль, спірея японська.
 4. Для бордюрів необхідно вибирати карликові рослини перерахованих вище сортів.

Якщо правильно підібрати дерева і чагарники можна створити оригінальний багатоярусний зелений паркан. Вони не будуть закривати один одного, але при цьому красиве поєднання кольорів і черговість цвітіння буде постійно радувати вас.

Робимо вибір на користь чагарників

Быстрорастущая многолетняя живая изгородь на даче

У чагарників є безліч переваг. Вони досить швидко ростуть, мають густу крону, за ними легко доглядати. Варто зазначити, що головною їх перевагою є податливість до формування. Крім цього, велика різноманітність видів дозволяє вирішити відразу кілька завдань. При необхідності додатково захистити своє майно вибирайте екземпляри з колючками. Їх необхідно висаджувати з зовнішньої сторони живого паркану. Також можна розглянути і плодоносні варіанти, плоди яких можна використовувати в їжу.

Серед найбільш простих і доступних чагарників можна виділити 3 найбільш поширених:

 1. Кизил. Невибагливий чагарник, який можна висаджувати навіть в тіні. Для формування зовнішньої огорожі – це відмінний варіант. Крім красивих листя, кизил плодоносить. Його плоди можна їсти або застосовувати в народній медицині. Висаджувати кизил можна як навесні, так і восени, але не менш, ніж за місяць до морозів.
 2. Барбарис. Росте в абсолютно будь-якому грунті. Завдяки колючках послужить додатковим захистом для огорожі. Є як низькорослі, так і високорослі сорти, що дозволяє сформувати як бордюри, так і високі огорожі. Красиво цвіте. Як і у випадку з кизилом плоди придатні для домашніх заготовок.
 3. Терен. Не вимагає особливого догляду і ретельної обрізки. Непрохідна густа крона не пропустить жодної людини. Плоди можна зривати навіть після заморозків і використовувати їх для заготівок. Жива огорожа має надзвичайно красивий вигляд навесні, в період цвітіння. Приємний мигдальний аромат буде поширюватися по всій ділянці.

Деякі екземпляри погано переносять видалення верхівок. Це варто враховувати, якщо жива огорожа буде підстригатися і формуватися.

Жива огорожа з хвойних рослин

Быстрорастущая многолетняя живая изгородь на даче

Вагомою перевагою хвойних є зелена крона круглий рік. Безсумнівно, це ідеальний варіант для формування основного паркану. Також високі дерева можна використовувати для основної частини, а чагарниками надати захист і декоративних властивостей на передньому плані. На сьогоднішній день плануючи ландшафтний дизайн, використовуються такі варіанти:

 1. Туя західна. Найбільш поширене і невибаглива рослина, що підходить практично до будь-якого клімату на території нашої країни. Мінімальний догляд і відсутність щорічних стриже також можна віднести до списку переваг.
 2. Ялина звичайна. Найчастіше вибирається для формування вільно зростаючої живоплоту. Професіонали ж воліють формувати з неї різні фігури і форми.
 3. Ялівець. Рослина має хвою голубуватого відтінку, яка приємна на дотик. Щоб огорожа була міцною важливо використовувати саджанці не менше 5 річного віку.

Щоб виростити паркан, особливо високий, з хвойних порід необхідно витратити багато часу і сил. В більшості випадків їх обирають комбінацію з іншими, швидкозростаючими варіантами.

Рослини, які краще не висаджувати

Быстрорастущая многолетняя живая изгородь на даче

Серед досить великого асортименту чагарників і дерев є й ті, яких не варто заносити в список «фаворитів». Так, деякі породи не зможуть сформувати густої крони, яка дуже важлива для живоплоту. До таких можна віднести сортову бузок. Її нижня частина з кожним роком буде оголятися. Незважаючи на те що калина входить в число відповідних варіантів, з-за неправильного догляду може дуже швидко загинути. Тому для дачі вона не підійде.

Досить часто для формування огорожі вибирають шипшина. Тільки досвідчені садівники знають, що його коренева система буде рости в різні сторони. З-за цього через кілька років уся територія буде заповнена кореневими нащадками. Ще одним помилковим варіантом стане чагарник вейгела. Він підходить до кожного клімату, тому варто ознайомитися з його особливостями.

Зазначені варіанти не варто повністю виключати. Вони можуть стати відмінним варіантом для формування багатоярусної живоплоту.

Особливості висадки рослин і догляд за ними

Быстрорастущая многолетняя живая изгородь на даче

Ретельно продумана і розроблена планування живоплоту – це запорука краси на довгі роки. Далі, проводиться розмітка. Для точності використовується:

 • рулетка;
 • шнур;
 • кілочки.

Глибина канавок повинна бути не менше 40 див. Також варто враховувати кількість рядів: при формуванні одного ряду задіюється територія до 60 см, для двох рядів – 1 м. Не менш важливою є і ширина між кущами, яка повинна становити близько 25 див.

Незважаючи на те, що багато рослини швидко ростуть, оптимальним часом для формування живоплоту вважається 4 роки. Надавати форму рослинам необхідно тільки влітку, завдяки цьому паркан не буде лисіти знизу. При правильній комбінації рослин від стрижки можна відмовитися зовсім. У цьому разі буде присутня «творчий безлад».

Якщо планується вирощувати живопліт в кілька рядів необхідно використовувати квадратно-гніздовий спосіб зі зміщенням.

Спланувати і сформувати швидкорослу багаторічну живопліт на своїй дачі досить просто. Для цього необхідно правильно підібрати рослини. Щоб огорожа була красивою, необхідно особливо посилено доглядати за нею в перші 2 роки. Саме в цей період коренева система закріплюється.

Радимо прочитати:

 • ставок з ванної на дачі своїми руками;
 • будка для собаки своїми руками (схема).

Відео

З наданих відео, ви зможете дізнатися, як зробити живоплоти своїми руками:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code