Септики Ergobox: огляд та відгуки

Московська ПК «Мультпласт» славиться своїми недорогими і незалежними ЛОС під брендом«Терміт». Але в лінійці очисних споруд цієї компанії є і більш продуктивні аеробні септики «Эргобокс». Вони потребують електриці, але зате ступінь очищення в них досягає 98%. Монтаж такої станції для облаштування автономної каналізації гранично простий, його цілком можна зробити самостійно.

Зміст

 1. Опис і принцип роботи
 2. Модельний ряд
 3. Плюси і мінуси
 4. Монтаж
 5. Відгуки

Опис і принцип роботи септика

Зовні септик Эргобокс виконаний у вигляді витягнутої ємності з горловиною зверху. Безшовний герметичний корпус станції робиться з поліетилену і має ребра жорсткості. Він володіє високою міцністю, що виключає деформації навіть при сильній пучинистости і високому УГВ.

Септики Ergobox: огляд та відгуки

Вид Ergobox

Всередині септик Ergobox розділений на п’ять секцій:

 1. Приймальна камера з фільтром великих фракцій.

 2. Аеротенк з примусовою аерацією.

 3. Камера гравітаційного осадження мулу.

 4. Блок-заспокоювач для відстою очищеної води.

 5. Розташований у горловині блок управління з компресором.

Схема і принцип роботи станції Эргобокс

Зіткнення аеробних бактерій з каналізаційними водами відбувається в септику Эргобокс ще в першій камері. Основний процес поїдання ними органіки протікає вже в аэротэнке. А третя камера служить для осадження активного мулу на дно, звідки він відправляється циркуляційним насосом назад у першу секцію.

Модифікації станцій Ergobox

Лінійка септиків з аеробами «ЭРГОБОКС» по продуктивності розбита на п’ять основних моделей:

 1. «ERGOBOX 3» – до трьох осіб, 500 л/добу.

 2. «ERGOBOX 4» – до чотирьох осіб, 800 л/добу.

 3. «ERGOBOX 6» – до шести осіб, 1300 л/добу.

 4. «ERGOBOX 8» – до восьми осіб, 1600 л/добу.

 5. «ERGOBOX 10» – до десяти осіб, 1900 л/добу.

Септики Ergobox: огляд та відгуки

Модельний ряд станцій Эргобокс

Електроенергії всі ці септики споживають близько 1,5 кВт/добу. Габарити корпусу у них по висоті і довжині знаходяться в районі 2-2,2 метрів. А ширина в залежності від моделі коливається в межах від 0,785 до 1,2 м.

Якого-небудь стандарту, як на розміри газобетонних блоків або цегли, тут немає. Габаритні параметри очисної конструкції виробник підбирає виходячи з власних уподобань. Причому в залежності від температури повітря ці величини у полімерного корпусу можуть відхилятися в межах 3%.

Кожна з цих модифікацій ще підрозділяється на два різновиди:

 • «S» – виконання з самопливом для звичайних ґрунтів;

 • «PR» – підвид з примусовим викидом очищених стоків, що застосовується при високих грунтових водах.

У першому випадку ЛОС має пару однакових патрубків – по одному на вході і виході діаметром 110 мм. У другій варіації вихідний патрубок виконаний з перерізом 32 мм, а в комплект септика включена муфта шланга для підведення та відведення води.

Моделі очисних станцій Ergobox

Станція Чоловік ДхШхВ Енерг. Виробляє. Ціна, від*
Ergobox 3 1-3 1555х785х2000 мм 1,5 кВт/добу 500 л/добу 55000 руб
Ergobox 4 4 2000х800х2000 мм 1,5 кВт/добу 800 л/добу 59000 руб
Ergobox 6 6 2000х1000х2100 мм 1,5 кВт/добу 1300 л/добу 69000 руб
Ergobox 8 8 2050х1050х2110 мм 1,5 кВт/добу 1600 л/добу 82400 руб
Ergobox 10 10 2190х1200х2070 мм 1,5 кВт/добу 1900 л/добу 99900 руб

*Ціни вказані орієнтовні за 2018 рік без урахування установки

Ще один важливий параметр станції глибокого очищення Эргобокс – це піковий скидання. В залежності від розмірів і продуктивності модифікації у розглянутих ЛОС він коливається від 180 до 550 літрів/годину. Цей параметр септика характеризує той обсяг стоків, які очисна споруда здатна без проблем одноразово прийняти і переробити.

Чим більше людина живе в котеджі, тим вище треба підбирати дане значення. Але при цьому, якщо водопостачання приватного будинку розрахована на велику кількість сантехнічних приладів, навіть при одному проживаючого каналізація стоків буде видавати чимало. Тому перш ніж вибирати септик так важливо грамотно зробити точний розрахунок споживання води. А те ЛОС може і не впоратися з очищенням стічних вод.

Плюси і мінуси станцій Эргобокс

Серед численних плюсів септика Ergobox варто згадати:

 • Наявність моделей для всіх типів ґрунтів;

 • Висока глибина очищення в 98%;

 • Довговічність безшовного поліетиленового корпуса в 30-50 років;

 • Доступність ціни самого септика та його встановлення;

 • Можливість роботи в енергонезалежному режимі;

 • Готовність станції до роботи відразу після монтажу.

На зиму даний септик консервувати не потрібно. Надходить каналізаційна вода не дасть йому замерзнути. Днище ЛОС завжди знаходиться нижче рівня промерзання грунту, стоки всередині перетворитися у лід здатні тільки в крайньому випадку. Якщо установка виконана за правилами, то швидше фасадні панелі для зовнішньої обробки будинку поруч покриються інеєм, ніж промерзне ця станція очищення.

Мінус «Эргобокс» має всього один – необхідність у ретельному дотриманні технології засипки ЛОС у котловані. Якщо припустити тут помилку, то недовго і пошкодити пластиковий корпус. Це у металочерепиці або цегли висока міцність. А пластик стінок станції при неправильному монтажі цілком може прогнутися і тріснути.

Септики Ergobox: огляд та відгуки

Через 9 місяців

Монтаж Ergobox

Особливих складнощів з самостійною установкою септика розглянутої марки виникнути не повинно. Це не стрічковий або стовпчастий фундамент своїми руками робити. Зі станцією Эргобокс все набагато простіше. Конструкцію заводської готовності треба просто поставити на місце і підключити до неї труби.

Спочатку риється котлован глибиною під 2,5 м. Два метри – це висота станції з горловиною. Плюс 50 см на утрамбований подушку з піску знизу. По боках яма повинна перевищувати розміри корпусу на 25 див.

Дно котловану вирівнюється і туди проводиться встановлення очисної споруди. До нього підключається каналізаційна труба з дому і виводиться патрубок для пройшли очищення стоків.

Зворотна засипка проводиться пошарово цементно-піщаною сумішшю (1:5) по 20-30 см з утрамбовуванням шарів і поступової заливкою чистої води в камери станції. Зверху при необхідності ЛОС утеплюється пінопластом і остаточно закопується так, щоб над землею залишився тільки люк.

Дивіться відео про монтаж станції Ergobox

Відгуки власників

За відгуками власників, септик Эргобокс невибагливий в експлуатації і володіє високою продуктивністю. Це сучасна станція глибокого аеробного очищення, яка підходить для дачних будиночків і великих котеджів. Монтаж її нескладний, конструкція важить близько 150 кг. З установкою в змозі впоратися навіть одна людина.

Позитивні відгуки

 • Може кому буде корисний мій відгук. Подивився у вихідні даний зразок станції живцем. Сама станція виглядає переконливо, пластик теж ніби міцний. Загалом по виробу питань немає, якісно зроблено, єдина відмінність люк зелений.

  Особисто мене підкуповує тим, що технічне обслуговування всього 1 раз рік, а для мене це важливий показник. І ще як мені пояснили, при недовгому від’їзді її не можна консервувати, що теж зручно. Висновок для себе — буду брати. Подивимося, що привезуть. © Crete, forumhouse.ru

 • Ну ось і підійшла до кінця перший тиждень мого використання даної станції. Використовували по повній програмі, багато самих плюс гості були. Поки все спокійно, вона працює. Ну а що стосується наповнювача, то він водоплавний і на дні лежати не може, і він плаває на поверхні, і фіг з ним як він плаває медузою, каракатицею або якимось іншим тваринам, найголовніше що є толк від нього) © Dfert, forumhouse.ru

 • Цей девайс я встановив у травні місяці, і приблизно через три тижні станція стала працювати в потрібному режимі (це я так сам визначив). При установці продавець мене попередив що перший тиждень краще не зливати в станцію ніяких хімічних речовин, щоб бактерії успішно приживалися і розмножувалися, обживали нове місце, можна так сказати. Інтерес брав своє і я став спостерігати яка вода виходить із станції, перший тиждень було просто морок і пованивало, злякався, що нічого не працює, вже навіть збирався дзвонити продавцеві! але потім стоки ставали все чистіше і зникав запашок, і ось по закінченні трьох тижнів, вода стала виходити з труби чистий і абсолютно без будь-якої смороду. © Владимир_спб, forumhouse.ru

Негативні відгуки

 • Я ротоформованный ємкостей взагалі не довіряю. Тисне тільки в шлях, хоч бетонируй) Ємність підземну Термитовскую викопували в минулому році. Здавило сильно хоча пескобетоном засипали. © ilkaprm, forumhouse.ru

 • Користуюся эргобоксом вже рік. модель 8 пр. Встановлював сам по інструкції. Для зливу води організував колодязь з відкритим дном. При установці вирішив поцікавитися і подивитися що за «водорості» у другому відсіку. прив’язав смарт включив відео і відпустив. Виявив що нічого немає. Подзвонив, сказали що в 8ке він у третьому відсіку. Подивився, немає. Після переговорів відправили мені дод. биозагрузку (пластмаски в мішках) і бактерії. Пізніше прийшов великий мішок з биозагрузкой і без бактерій. Подумав «хрін з ним» і накидав всі мішки під 2ую і 3ью камери. Через деякий час (взимку) перестав працювати ерліфт. компресор працює, чото булькає, воду не качає. Підняв трубу на 7см і заробив. Через деякий час знову встав. Продув компресором — заробив. За решту зиму, весну і літо продував два рази. Чому постає так і не зрозумів. Вчора (18 серпня) у мене повністю затопило станцію. Відкачав насосом. Вийняв дренажник, спробував покачати — працює. Поставив назад не качає: він працює, гуде, але воду не качає. Відкачав колодязь, насос почав качати. Подумав, може у мене загерметезировался колодязь, ось і ге насос може продавити воду. Що стосується компресора: він працював навіть під водою, що качав воду. Розібрав, подивився, продув, зібрав, поставив на місце — усе працює. Компресор надійний, вібраційний. Ще з проблем: всі мідні з’єднання (провід, контакти розетки), навіть ізоляція підведеного проводу почорніли, хоча були сухими. Більше серйозних претензій немає. Працює нормально на виході стоки не смердять. На смак не куштував. © metalmutant, forumhouse.ru

 • Сьогодні знову насос не перекачував воду. вийняв включив — походу перегорів. Звернув увагу на два недоліку:

  1. У поплавця довгий шнур, і він бовтається довільно. З-за цього іноді застряє близько труби і насос не відключається. Мабуть тому і перегорів. Могли б закрутити потрібно на рівні кліпсу з замком, в яку втягати шнур поплавця і він би просто піднімався і опускався в стороні від труби насоса і не чіплявся за неї.

  2. Деякий час після поломки насоса станція працювала самопливом. Вода переливалася у другій колодязь по трубі (насос не працював). А так як рівень випускної труби вище впускний, то впускну трубу затоплювало і при зливі унітазу вода змивалася не так швидко як раніше (з-за чого я і помітив поломку) що не є добре. Добре б трубу опустити нижче, що дозволяло б працювати станції без насоса коли рівень в іншому колодязі нижче труби. © metalmutant, forumhouse.ru

 • Особисто я повивчавши багато теорії, прийшов до висновку, що бочки дуже дорогі в установці і обслуговуванні, але прості в експлуатації, Септики і Кільця не варіант для високих УГ, АУ це дуже складно і дорого в обслуговуванні і не надійно, тому зупинив свій вибір на ЛОС. Правильно я зробив вибір, покаже час © ArmadRS, forumhouse.ru

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code