Що входить у вартість проекту будинку

Якщо вас зацікавило питання, що входить у вартість проекту будинку, варто для початку розібратися, який саме проект ви маєте на увазі.

Потрібен проект?

Что входит в стоимость проекта домаПотрібен проект будинку

Чинне законодавство дозволяє власникам земельних ділянок зводити індивідуальні житлові будинки без надання на перевірку в будь-які органи проектної документації на них. Тобто ні адміністрацію вашого населеного пункту, ні місцеву архітектуру не буде хвилювати, чи він взагалі є у вас в наявності, або ви вирішили будувати «на око». Інша справа – дотримання відстаней від будинку до меж ділянки і підключення комунікацій (на це зазвичай потрібні окремі проекти, виконані спеціалізованими організаціями). Ці питання завжди знаходяться на жорсткому контролі, і за їх порушення вам може загрожувати не тільки грошовий штраф, але навіть знесення будинку (або відмову в підключенні тієї чи іншої комунікації – води, газу, каналізації, електрики).

Однак будувати свій будинок все ж краще за проектом – так у вас буде більше впевненості в його безпеки і надійності. Тому, замовляючи проект, ви повинні знати, за що будете платити гроші.

В принципі, щоб побудувати індивідуальний житловий будинок, вам знадобляться лише такі розділи:

 • пояснювальна записка до проекту;
 • схема планування ділянки;
 • архітектурні, конструктивні і об’ємно-планувальні рішення (фасади, плани поверхів, розрізи і докладні схеми складних вузлів).

Что входит в стоимость проекта домаСкладові проекту будинку

А ось кошторис не є в цьому разі обов’язкової (якщо тільки ви не збираєтеся брати кредит на будівництво в банку, який цю кошторис може зажадати у вас).

Таким чином, виходить, що в тих випадках, коли ви збираєтеся зводити будинок від фундаменту до даху самостійно (тобто без залучення «шабашників» або будівельних компаній), то можна обійтися і без проекту. А ось якщо заливати фундамент, стіни і робити покрівлю будуть фахівці, тоді проект потрібен обов’язково — не будете ж ви «на пальцях» пояснювати їм глибину закладення фундаменту, розмір вікон і інші «дрібниці»?

Что входит в стоимость проекта домаІндивідуальний проект будинку

Вартість проекту буде залежати не тільки від поверховості та площі вашого майбутнього будинку, але і від того, яка організація (велика або дрібна) буде вам його розробляти. Дешевше обійдеться типовий проект, який просто «прив’яжуть» до вашого земельної ділянки (проект індивідуальний буде коштувати набагато дорожче).

Обов’язковий проект

Что входит в стоимость проекта домаБудинок під ключ

Ще один варіант, коли проект є обов’язковим – це замовлення будівництва будинку «під ключ». В цьому випадку, так як в процесі будівництва ви ніякі зміни в планування будинку внести вже не зможете, всі дрібні деталі необхідно обговорити якраз при розробці проекту.

Що входить у вартість проекту будинку в цьому випадку?

 • По-перше, вартість розробки проекту – багато фірм, що зводять приватні будинки-від фундаменту до покрівлі нерідко надають цю послугу безкоштовно, привертаючи тим самим до себе якнайбільше клієнтів.
 • По-друге, вартість всіх матеріалів і конструкцій, з яких будуть збирати ваш будинок.
 • По-третє, оплата праці робітників. Чим більше людей та техніки буде задіяно, тим вище буде вартість вашого будинку. Крім того більш кваліфікована робота теж оплачується дорожче, ніж праця робітників без кваліфікації.

Якщо вам не потрібен будинок «під ключ» з якихось міркувань (тобто частина робіт ви вирішили виконати самостійно або запросити фахівців з іншої фірми), то проект може не включати в себе деякі роботи, наприклад, при каркасної технології зведення будівель нерідко у вартість проекту не включається пристрій фундаменту. Також можна відмовитися від:

 • утеплення покрівлі,
 • встановлення вікон і дверей,
 • внутрішньої обробки приміщень,
 • підключення комунікацій.

Что входит в стоимость проекта домаПідбір фірми

Вибираючи комплект робіт, виконуваних фірмою, яка буде розробляти проект будинку і будувати його, не варто орієнтуватися тільки на фінансову економію. Не забувайте, що «будинки під ключ» зазвичай зводять за кілька місяців, у той час як при самостійному виконанні більшості видів робіт будівництво розтягується на кілька років. До того ж за такий період будівельні матеріали встигають подорожчати (а ось ваша зарплата може і не збільшитися в точно такому ж темпі).

Тому, обговорюючи, що входить у вартість проекту будинку, не забудьте уточнити:

 • не проводить зараз обрана вами фірма яких-небудь акцій;
 • немає у них пільг, наприклад, для молодих чи багатодітних сімей, пенсіонерів, військовослужбовців тощо (якщо ви, звичайно, до них ставитеся);
 • чи є можливість отримання розстрочки або кредиту на пільгових умовах.

Крім того, якщо у вас є можливість прикупити частину матеріалів для зведення будинку за більш дешевою вартістю, обговоріть таку можливість з представником фірми до початку робіт, щоб потім не довелося вносити корективи в ціну, зазначену в договорі.

Відео

Як зробити проект будинку самостійно:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code