Що робити, якщо дерев’яні підлоги скриплять

Надоедающий скрип дерев’яних підлог діє зовсім не заспокійливо і дуже рідко викликає спогади дитинства про літній відпочинок у бабусі. Тому, щоб зберегти власні нерви, дізнайтеся, що робити, якщо дерев’яні підлоги скриплять.

Звичайно, ідеальний варіант рішення даної проблеми – це скористатися приводом і почати давно запланований ремонт з повною заміною підлоги.

Якщо подібний вихід з положення, що вас не влаштовує, то доведеться зайнятися відновлювальним ремонтом підлоги. Справа це копітка, до того ж повністю позбутися від скрипу у вас може і не вийти. Однак спробувати все ж варто, так як жоден фахівець не дасть вам гарантії на результат або відсутність такого.

Причини скрипу

Что делать, если деревянные полы скрипятЩільність прилягання покриття

Скрип дерев’яних підлог виникає в двох ситуаціях, які залежать від матеріалу, з якого створено ваша стать:

 • якщо статеві дошки (або будь-яке інше підлогове покриття, наприклад, ДСП) не дуже щільно прилягають до лагів (або дерев’яних балках);
 • якщо паркет нещільно прилягає до поверхні підстави, на який він укладений.

В обох випадках позбутися від скрипу можна тільки одним шляхом – видалити з’явилося простір між підлоговим покриттям і його підставою. Однак діяти в цих випадках доведеться по-різному.

Підлога на лагах

Что делать, если деревянные полы скрипятРемонт підлоги на лагах

Єдиний спосіб вирішення питання, що робити, якщо дерев’яні підлоги скриплять у тому випадку, коли вони покладені по лагах (дерев’яним балкам) – це прикрутити підлогове покриття до них більш ретельно.

Для цього вам знадобляться:

 • довгі саморізи для деревини,
 • шуруповерт або дриль з насадкою-викруткою.

Что делать, если деревянные полы скрипятЗабиваємо цвяхи

Сам процес усунення скрипу буде виглядати наступним чином:

 1. Знайдіть найбільш скрипучі місця статі (щоб їх потім «не втратити», відзначте їх крейдою).
 2. Потім визначте, де проходять лаги (балки) в підлозі. Якщо підлога була неодноразово пофарбований, для знаходження цвяхів, якими він кріпиться до свого основи, фарбу доведеться зчистити. У тому випадку, коли підлогове покриття виконано з дощок, для знаходження лад під ними можна зняти крайні дошки (лаги завжди йдуть перпендикулярно стіні на постійно зберігається відстані один від одного). Заодно ви зможете зазирнути під конструкцію підлоги і подивитися, в якому стані знаходяться лаги. Якщо з-під дощок на вас війнуло» затхлістю, вогкістю і цвіллю, то замість косметичної реставрації підлог варто все ж виконати його повну заміну.
 3. Тепер необхідно вкрутити в лаги (балки) саморізи так, щоб притиснути дошки (або ДСП) до них максимально щільно. Крок саморізів в цьому випадку може змінюватись в залежності від інтенсивності скрипу, але все ж таки не повинен бути більше 15 сантиметрів. Намагайтеся не потрапити саморізом у цвяхи, так як в цьому випадку він зламається, і ви можете отримати травму.

Паркет

Что делать, если деревянные полы скрипятЗаміна бруска паркету

Не менше незручності здатний доставити скрипучий паркет. А так як в цьому випадку скрип виникає із-за деформації його окремих елементів (а не всього підлогового покриття), то, насамперед, необхідно їх знайти, так як усувати дефект доведеться точково.

Для позбавлення від скрипу вам знадобляться:

 • дриль зі свердлом діаметром 6-8 мм,
 • звичайний цемент (приблизно 20 г на кожну скрипящую планку) – якщо його немає, то підійде суміш для штукатурних робіт,
 • дуже великий шприц без голки.

Підготувавши все необхідне для ремонту, можна приступати до основного дійства:

 1. Акуратно просвердлите посередині в скрипящей планки паркету отвір.
 2. Приготуйте цементний розчин, консистенція якого повинна нагадувати звичайне молоко.
 3. Залийте цементну суміш в шприц. Переконайтеся, що ви можете видавити її, і вона не застряє в шприці. Якщо суміш вийшла дуже густа, розведіть її водою. В занадто рідку суміш доведеться додати трохи цементу.
 4. Вставити шприц в отвір і невеликими порціями залийте в нього розчин. Пам’ятайте, що після кожної дози розчину з-під паркету має вийти чергова порція повітря. Не поспішайте – ні цемент, ні штукатурна суміш не тверднуть миттєво.
 5. Отвір необхідно заповнювати сумішшю до тих пір, поки воно не перестане приймати розчин.
 6. Дочекайтеся застигання розчину і переконайтеся, що паркет більше не скрипить.
 7. Заповніть отвір планки паркету спеціальною шпаклівкою (або мастикою) для дерева.

Не варто відразу намагатися позбавити від скрипу всі деформовані планки паркету. Спочатку краще зробіть пробний» ремонт і лише переконавшись, що дане рішення проблеми вам допомогло, продовжуйте позбавлятися від інших скрипучих місць. Якщо ж скрип нікуди не зник, вам, швидше за все, доведеться переукладати весь паркет, по дорозі оновивши поверхню основи підлоги і замінивши пошкоджені планки.

Відео

Тут ви можете побачити приклад виконання робіт з усунення скрипу дерев’яного статі:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code