«Протерм» — газовий котел європейської якості

На сьогоднішній день газ є самим дешевим паливом. І хоча його ціна з кожним роком росте, все одно найближчим часом він буде самим ідеальним видом енергоносія. Тому виробникам газових котлів опалення роботи вистачить. Сьогодні вони пропонують досить величезний вибір опалювального обладнання. Серед усього різноманіття виділяється вітчизняна марка, яка по своєму технічному оснащенню і техніко-експлуатаційними показниками не поступиться ні європейським, ні азіатським зразкам. Це марка «Протерм» — газовий котел сучасного типу з високими технічними показниками. Про неї і піде мова в цій статті.

Модельний ряд

Давайте, просто перерахуємо всі моделі, які пропонує компанія «Протерм», а потім розберемо найбільш популярні з них.

 • Тигр – це звичайний двоконтурний газовий котел, управління якого здійснюється спеціальним електронним блоком.
 • Леопард і Рись – це також двоконтурні конструкції настінного виконання, в комплектації яких входить бітермічний теплообмінник.
 • Пантера – теж саме, тільки з закритою камерою згоряння.
 • Грізлі і Ведмідь – найпопулярніші моделі, в яких використовується система автоматичного регулювання теплотехнічних процесів, що відбуваються всередині опалювальної системи в цілому. Відрізняються від інших моделей способом розпалювання.
 • Гепард – звичайний настінний котел з вбудованим циркуляційним насосом. Одна з самих бюджетних моделей.
 • Скат – найкомпактніша модель з закритою камерою згоряння. Фахівці вважають, що цей вид газових котлів «Protherm» краще всього використовувати в заповідних зонах, тому що це самий екологічний варіант, що забезпечує мінімальний викид продуктів згоряння палива.
 • Бобер і Бізон – підлогові варіанти.

Отже, з моделями ми визначилися, переходимо до їх розгляду. Відразу ж обмовимося, що говорити про всіх конструкціях у цій статті не будемо, розглянемо найпопулярніші і відрізняються один від одного моделі.

Настінні конструкції

У цю категорію входить модель «Тигр». Якщо говорити, який настінний газовий котел «Протерм» відповідає стандартам, що діють в Європі, то це вона і є. Чому? Вся справа в технічному оснащенні агрегату. Судіть самі:

 • Сучасна захист від низьких температур.
 • Регулювання потужності від 3,5 до 11 кВт і від 9,5 до 23 кВт. Все відбувається плавно.
 • Встановлено захист циркуляційного насоса від заклинювання ротора.
 • Блок управління забезпечений дисплеєм, на який виводиться вся інформація температурного режиму.
 • Самодіагностика.
 • Встановлена система захисту котла від перегріву.
 • Встановлений мікропроцесор.
 • Є можливість регулювати потужність опалення та ГВП окремо.
 • В корпус вбудований бойлер ємністю 25 літрів, який забезпечує будинок гарячою водою для господарських потреб.
 • Тут же встановлений датчик на систему ГВП та електронна система SPIN, з допомогою якої відстежується швидкість нагрівання гарячої води і її температура.

Далі, газовий котел Protherm «Пантера». Це практично вищеописана модель, тільки з деякими додаваннями, які збільшують ефективність роботи опалення та ГВП. Відмітна риса – це наявність системи «Комфорт», яка відповідає за швидкий нагрів гарячої води, що використовується для побутових потреб. Додамо сюди і комунікаційну шину «eBUS», яка вмонтована в дисплей блоку управління. За рахунок цієї новинки спрощується процес управління.

Якщо говорити про клас цього котла, то це середній клас з бюджетною ціною, доступною основної маси споживачів. Але у нього є дуже важлива конструктивна особливість — це два теплообмінника: один для опалювальної системи, другий для ГВП. Це сучасна модель газових котлів опалення «Протерм», в якій опалення не відключається, якщо включається споживання гарячої води системи ГВП. Додамо ще й електричний розпал, а також електронну систему, яка дозволяє працювати опалювального приладу при низькому тиску газу в магістралі. Обсяг видаваної гарячої води 13-15 л/хв.

Модель Пантера сьогодні виробляється трьох модифікацій:

 • 24 KOV — з відкритою камерою згоряння.
 • 24 KTV – з закритою камерою згоряння.
 • 28 KTV.

Цифрові показники визначаються потужністю агрегатів.

Газовий двоконтурний котел Protherm «Гепард» також відноситься до середнього класу. Але у нього низька функціональність, звідси і невисока ціна обладнання. Хоча за багатьма характеристиками він не поступається вищеописаних моделей. Газовий котел «Протерм» Гепард підійде тим, хто обмежений у бюджет, виділений на організацію опалювальної системи будинку. Це не тільки бюджетний варіант, але до того ж і дуже компактний.

Хотілося б виділити в особливу категорію модель Леопард. Це все той же двоконтурний настінний котел, тільки в його конструкції встановлений бітермічний теплообмінник. Що це таке?

Якщо зробити розріз теплообмінника поперек розташованих в ньому труб, то виявиться, що всередині кожної труби розташована ще одна труба. Це можна порівняти з коаксіальним димарем. Так от за зовнішнім перетину проходить теплоносій для системи опалення, а по внутрішній трубі вода, споживана через систему ГВП. Тому у цій конструкції дуже велика швидкість нагріву гарячої води до 12,5 хв.

У цю ж категорію відноситься модель «Рись», яка практично повторює модель «Леопард». Але є у неї особливі риси: підвищена шумоізоляція і високий ККД.

Підлогові конструкції

Найпопулярнішою моделлю в даній категорії все-таки є газовий котел «Protherm» Ведмідь.

 • По-перше, це чавунний опалювальний агрегат, в якому використовується високоякісний матеріал. Звідси і величезний термін служби приладу. Теплообмінник теж чавунний.
 • По-друге, в ньому встановлена система, яка стежить за тягою в димоході. Якщо тяга падає, то подача газу на пальник тут же вимикається.
 • По-третє, це двоконтурні котли.
 • По-четверте, вони забезпечені електророзпалом, плавним регулюванням потужності і можливістю установки вентилятора для примусового відведення диму і чадних газів.

Увага! Всі підлогові моделі «Протерм» є лише конструкціями з відкритою камерою згоряння.

Хотілося б звернути вашу увагу на потужність цього типу підлогових газових котлів опалення «Протерм». Діапазон досить великий: від 19 до 49 кВт. Тому в лінійці цієї моделі є чотири позиції. Давайте розглянемо технічні характеристики газового котла Protherm «Ведмідь» по цих позиціях.

Технічні показники 20 KLOM 30 KLOM 40 KLOM 50 KLOM
ККД 90 90 90 90
Кількість секцій теплообмінника 3 4 5 6
Потужність, кВт 19 28 38,5 49
Необхідний тиск газу 130 130 130 130

Хотілося б відзначити, що газовий котел Protherm 50 KLOM у всій модельній лінійці не є самим потужним. Приміром, максимальна потужність «Бізона» становить 80 кВт. Хоча за багатьма характеристиками 50 KLOM, як і газовий котел Protherm 40 KLOM, є найпопулярнішим.

Але ось що хотілося б сказати щодо моделі Ведмідь. В її складі кілька підгруп з невеликими відмінностями між собою.

 • Ведмідь KLOM ми вже обговорили. Ще раз нагадаємо, що в них використовується електричний розпал, природне видалення продуктів згоряння з можливістю установки вентилятора на димар і модельована пальник.
 • PLO – це п’єзорозпалювання і двоступеневий пальник.
 • KLZ – це те ж саме, що і перша група, тільки в конструкцію котла додано бойлер ємністю 110 літрів.
 • TLO – це повністю незалежні агрегати із звичайною атмосферним пальником.

Як бачите, навіть всередині однієї категорії є кілька підгруп, які чимось, так і відрізняються між собою. Питається, навіщо все це треба? Все впирається в старий постулат: попит народжує пропозиції. Значить, всі ці моделі є попит, адже в різних будинках, у різних регіонах є свої суто специфічні умови експлуатації. А тим більше, коли справа йде про підключення газового котла до мережі змінного струму. Що гріха таїти, проблеми з подачею електроенергії в більшості регіонів країни ще стоять гостро.

Додамо до категорії підлогових газових котлів «Протерм» і моделі Бізон і Бобер. Обидва варіанти є комбінованими моделями, які можуть крім газу працювати ще й на твердому, і на рідкому паливі. Звідси і величезний об’єм камери згоряння, але досить високий коефіцієнт корисної дії.

Увага! Всі підлогові моделі газових котлів можуть працювати по каскадній схемі. Єдине, що необхідно буде враховувати, це контролер, який встановлюється на кожну систему опалення.

Каскадна схема теплопостачання – це установка нагрівальних котлів в певну послідовність для збільшення загальної потужності котельні. Іноді одного котла не вистачає, щоб зігріти один великий приватний будинок. Тому до нього додають точно такий же котел або меншої потужності, підключаючи обидва агрегату до окремих контурах опалення.

Отже, нами розглянуто основні моделі, які сьогодні пропонує концерн «Протерм». Вибір насправді величезний, тому кожен споживач для себе знайде те, що йому необхідно, що буде відповідати умовам експлуатації опалювального агрегату.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code